بازدید: 53

استعفای معاون امور اقتصادی و بانکی رئیس‌جمهوری ترکمنستان

منبع : فارس نیوز کد خبر: 535346
معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور اقتصاد، بانک‌ها و نهادهای مالی بین‌المللی به دلیل وضعیت نا مناسب جسمانی استفعا داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق آباد به نقل از تلویزیون ملی ترکمنستان ، «بیاشیم مراد خواجه محمداف» معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور اقتصاد، بانک ها و نهادهای مالی بین المللی در جلسه هیأت دولت که به سرپرستی «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور این کشور برگزار شد،  به دلیل وضعیت نا مناسب جسمانی استفعا داد.

رئیس جمهور ضمن اعلام موافقت خود استفعا این مقام عالی رتبه دولت را پذیرفت.

براساس این گزارش رئیس جمهور ترکمنستان در این زمینه «ارازمراد  قربان نظراف» معاون رئیس جمهور در امور بازرگانی و روابط بازرگانی خارجی را با حفظ سمت به عنوان کفیل و سرپرست موقت معاون رئیس جمهور در امور اقتصادی و بانکی این کشور منصوب کرد.

خواجه محمداف متولد 1966 در سال 1990 میلادی دانشکده اقتصاد ملی و مدیریت «عشق آباد» را تمام کرده و فعالیت کاری خود را در سال 1990 به عنوان یک اقتصاددان در اداره حسابداری بانک بازرگانی دولتی ترکمنستان آغاز کرد.

وی در سال 2008 میلادی به سمت معاون وزیر اقتصاد و توسعه ترکمنستان شده، در اواخر همان سال به سمت وزیر اقتصاد و توسعه، در سال 2013 میلادی به سمت استاندار «بالکان» و در سال 2015 میلادی نیز به سمت معاون رئیس جمهور در امور اقتصادی و بانکی منصوب شد.

بر طبق قوانین ترکمنستان، رئیس جمهور همزمان رئیس کابینه وزرای این کشور نیز می باشد و کلیه مقامات عالی رتبه دولت این کشور را عزل و نصب می‏ کند.

انتهای پیام/ز


استعفای معاون امور اقتصادی و بانکی رئیس‌جمهوری ترکمنستان
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها