بازدید: 122

کشنده‌ترین سرطان در بین زنان و مردان ایرانی+سرطان‌های شایع

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 532064
دبیرعلمی دوازدهمین کنگره بین المللی سرطان سینه با اشاره به اینکه سرطان یکی از مهمترین چالش های دنیا است، گفت: سرطان های سینه و روده بزرگ در کشور روبه افزایش است.
آفتاب‌‌نیوز :
دکترحمید رضا میرزایی روز چهارشنبه درمراسم افتتاحیه این کنگره که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزارشد، افزود:شایع ترین سرطان در زنان سرطان سینه است و سالانه حدود 10 هزار زن ایرانی به این سرطان مبتلا می شوند.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از ایرنا، وی کشنده‌ترین سرطان در بین زنان و مردان ایرانی را سرطان معده اعلام کرد و گفت هرچند سرطان معده از سرطان های شایع در مردان ایرانی است اما پیش بینی می شود که در سال های آینده از شیوع آن درکشور کاسته شود.

وی به عوامل ایجاد سرطان اشاره کرد و گفت عوامل محیطی به خصوص عفونت ها، رعایت نکردن اصول بهداشتی و ژنتیک از جمله عوامل بروز این بیماری است که بسیاری از آنها قابل پیشگری هستند.

وی انتقال دستاوردهای علمی، بیان آخرین یافته ها و تکنیک ها و ارایه تجربیات علمی را از مهمترین اهداف برگزاری این کنگره اعلام و اظهار امیدواری کرد که با برگزاری چنین کنگره های بتوان به ارتقا سلامت بیماران کمک کرد.

میرزایی به پیشرفت های علمی در زمینه تشخیص و درمان سرطان ها اشاره کرد و گفت: با برگزاری پنل ها و کارگاه های آموزشی تخصصی در صدد ارایه آخرین پیشرفت ها و تکنیک های نوین تشخیص و درمان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این مراسم 31 سخنرانی ، 7 پنل و 4 کارگاه آموزشی تخصصی برگزار می شود گفت : شیمی درمانی و رادیوتراپی از جمله پنل های این کنگره هستند.

دوازدهمین گنگره بین المللی سرطان سینه با حضور پزشکان ایرانی و خارجی از امروز در سالن همایش دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز به کار کرد و تا 6 اسفند ماه به کار خود ادامه می دهد.کشنده‌ترین سرطان در بین زنان و مردان ایرانی+سرطان‌های شایع
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها