آسیاتل

بازدید: 35

افزایش قیمت در بازارهای جهانی عامل گرانی آهن/ سهم 10 میلیون تنی از صادرات

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 521011
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات با اشاره به تاثیر افزایش قیمت آهن بر بازار خودرو گفت: سهم صادارت آهن به سایر کشورها در سال گذشته حدود 7 میلیون تن بوده که پیش‌بینی می‌شود که این سهم در سال جاری به 10 میلیون تن افزایش یابد.

افزایش قیمت در بازارهای جهانی عامل گرانی آهن/ سهم 10 میلیون تنی از صادراتمحمد آزاد در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص روند افزایش 70 درصدی قیمت آهن در بازار بیان کرد: افزایش قیمت آهن مربوط به هفته و ماه گذشته نبوده و شروع روند صعودی در بازار از اوایل تیر ماه آغاز و در هفت گذشته به افزایش 70 درصدی رسیده است و در هفته جاری شاهد ثبات قیمت آهن در بازارهای جهانی و داخلی بوده ایم.


وی در ادامه افزود: در بازار داخلی قیمت ها تا حدی که باید رشد داشته و در حال حاضر پیش بینی برای ادامه افزایش قیمت آهن در بازار نداریم.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات در توضیح علت افزایش قیمت آهن تصریح کرد: علت افزایش قمیت آهن در بازار روند صعودی قیمت سنگ آهن، زغال سنگ، شمش و آهن اسفنجی بوده است و به علاوه عامل اصلی گرانی در بازار آهن افزایش قیمت ها در سطح جهانی بوده است.


آزاد اظهار کرد: در داخل کشور با وجود مواد اولیه سنگ آهن، گاز، زغال سنگ و کارگران مناسب در این صنعت مشکلی در زمینه تولید نداریم ولی با توجه به اینکه سهم بالایی از صادرات این محصول در بازارهای جهانی مربوط به ایران است افزایش قیمت در بازارهای جهانی به نسبت در بازار داخل تاثیرگذار خواهد بود.


وی با اشاره به سهم بالای ایران از صادرات آهن گفت: سهم صادارت آهن به سایر کشورها در سال گذشته حدود 7 میلیون تن بوده که پیش بینی می شود که این سهم در سال جاری به 10 میلیون تن افزایش یابد.


رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات یادآور شد: سهم واردات آهن به کشور تنها مربوط به مواد اولیه می شود و تقریبا 2 میلیون تا 2 میلیون تن را به خود اختصاص می دهد که عمدتا محصولاتی چون شمش آهن و ورق را شامل می شود.


آزاد در خصوص تاثیر افزایش قیمت آهن بر بازار مسکن بیان کرد: این افزایش قیمت قطعا بر صنایع داخلی تاثیرگذار خواهد بود ولی در بخش مسکن به علت اینکه ساختمان های موجود مربوط به سال 94 و 95 بوده و قیمت سنگ آهن در این محدوده زمانی نیز افزایش یافته و مجددا کاهش پیدا کرد که با وجود افزایش 70 درصدی آهن در 2 ماه اخیر تاثیر چندانی برای بازار مسکن نخواهد داشت.


وی درباره تاثیرپذیری بازارهای داخلی از افزایش قیمت آهن تصریح کرد: افزایش قیمت آهن بر بازار خودرو، لوازم خانگی، صنایع تبدیلی اثر داشته است.


رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات در انتها خاطر نشان کرد: در حال حاضر قیمت داخلی آهن با قیمت های جهانی یکسان شده است و در هفته اخیر شاهد ثبات قیمت ها در بازارهای داخلی و خارجی بوده ایم و با این روند پیش بینی برای افزایش قیمت ها در آینده نخواهیم داشت.


انتهای پیام/


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند