بازدید: 170

تظاهرات شماری از مسلمان نیویورکی در اعتراض به سیاست‌های ناعادلانه مهاجرتی جدید آمریکا

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 51830
شماری از مسلمانان در اعتراض به فرمان مهاجرتی جدید آمریکا، که کشورهای اسلامی را هدف قرار داده است، در نیویورک تظاهرات کردند.
تظاهرات شماری از مسلمان نیویورکی در اعتراض به  سیاست‌های ناعادلانه مهاجرتی جدید آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه خبری فرانس 24 گزارش داد: مسلمانان نیویورک در اعتراض به فرمان مهاجرتی جدید آمریکا که بیشتر کشورهای اسلامی را هدف قرار داده است، تظاهرات کردند.

بر اساس فرمانی با عنوان «حمایت از مردم در برابر تروریست‌های خارجی در آمریکا»، که  جمعه شب برای  دستگاه حکومتی جدید این کشور صادر شد، اتباع 7 کشور مسلمان تا سه ماه اجازه نخواهند داشت پا به خاک آمریکا بگذارند که این چرخشی مهم در سیاست مهاجرتی محسوب می‌شود. 

در ادامه گزارشگر شبکه اعلام کرد: دونالد ترامپ با عنوان «حمایت از مردم در برابر ورود تروریست‌های خارجی به آمریکا» ضربه سختی به سیاست مهاجرتی آمریکا وارد و آن را کاملا متوقف کرد. به این ترتیب برنامه پذیرش مهاجران به مدت سه ماه و همچنین برنامه ورود آوارگان سوری به خاک آمریکا به مدت چهار ماه به  حالت تعلیق درمی آید.

رئیس جمهور جدید آمریکا در فرمان جدید مهاجرتی خود، در  مجموع 7 کشور مسلمان را هدف قرار داده است: عراق، ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن. به این ترتیب ورود اتباع این کشورها به آمریکا ممنوع می‌شود. 

دونالد ترامپ در باره این فرمان گفت: «من تدابیر جدیدی برای مقابله با تروریست های افراطی خارج از آمریکا امضا کردم. ما اینجا آنها را نمی خواهیم. ما می‌خواهیم مطمئن شویم این افرادی که خطرناک هستند وارد خاک ما نمی شوند، و نظامیان ما در خارج با آنها مبارزه می کنند.»

به گفته گزارشگر فرانس 24، این تدابیر جدید اعتراضاتی را به ویژه در جامعه مسلمانان در پی داشته است. 

 بیش از یکصد نفر از مسلمانان در نیویورک علیه این تدابیر تظاهرات کردند.

دبیه المنتظر، یکی از زنان شرکت کننده در این تظاهرات، گفت: «این تصمیم دستگاه اجرایی آمریکا، تاثیر بسیار زیادی بر مهاجران و همچنین مسلمانان دارد و آنها را بیشتر به حاشیه می راند، ما خواهان اتحاد مهاجران و مسلمانان و همه مومنان هستیم تا کمک کنند این آزمون را پشت سر بگذاریم.» 


انتهای پیام/

تظاهرات شماری از مسلمان نیویورکی در اعتراض به سیاست‌های ناعادلانه مهاجرتی جدید آمریکا
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 162

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها