بازدید: 274

توجیه ۵۰۰ روحانی کاروان‌های مستقر در مناطق 1 و 2 و 3 در مکه/ جزئیات چادرهای حاجیان ایرانی در عرفات

منبع : فارس نیوز کد خبر: 508021
در همایش روحانیون کاروان‌های زائران ایرانی مستقر در مناطق 1 و 2 و 3 مکه بر لزوم تلاش برای تحقق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه فرهنگی تاکید شد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، در این همایش که حدود 500 تن از روحانیون کاروان ها حضور داشتند حجج الاسلام احمدی مدیر آموزش بعثه و پروانه مدیر جذب روحانیون بعثه مقام معظم رهبری درباره فعالیت ها و برنامه های فرهنگی در کاروان ها به تفصیل سخن گفته و از روحانیون کاروان ها خواستند که با همکاری مدیران و رابطین فرهنگی در این زمینه هر چه بیشتر تلاش کنند.
تجلیل از خانواده شهدا، یاوران حجاج و بیان سیاست های مورد نظر در خصوص ایام تشریق و لزوم همراهی روحانیون در توجیه زائران برای اسکان در چادرهای جدید در سرزمین عرفات از دیگر محورهای مورد تاکید سخنرانان در این همایش بود.

 

دراین همایش ضمن تشریح دستورالعمل ها و قوانین مربوط به عرفات، مشعر و منا تصریح شد که روحانیون و مدیران کاروان ها با هماهنگی کامل نسبت به اجرایی شدن این موارد و توصیه های بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در خصوص ایام تشریق اقدام کنند.

نگاهی به امکانات فراهم شده برای اسکان حجاج ایرانی در عرفات

چادرهای جدید در حال نصب در منطقه استقرار حجاج ایرانی در سرزمین عرفات نسبت به چادرهای پارچه ای و موقت سابق از نظر استحکام و ارتفاع بسیار متفاوت تر و مناسب تر هستند.
خیمه های جدید حج امسال در عرفات وسیع، بلند، از جنس نسوز و مجهز به کولر گازی و روشنایی نیز در آنها پیش بینی شده است.

 

مساحت چادرهای عرفات با یکدیگر متفاوت است و نحوه توزیع فضای داخلی آن در بین کاروان های حجاج با حضور کارشناسان سازمان حج و زیارت و مدیران منتخب مجموعه ها و کاروان ها درحال بررسی و تصمیم گیری است.

به هر زائر در محوطه زیر چادر عرفات حداکثر 1.40 مترمربع فضا تعلق می گیرد.

انتهای پیام/ 

 


توجیه ۵۰۰ روحانی کاروان‌های مستقر در مناطق 1 و 2 و 3 در مکه/ جزئیات چادرهای حاجیان ایرانی در عرفات
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها