بازدید: 52

تخصیص 50 هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از واحدهای کوچک و متوسط

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 498621
مدیر عامل بانک سپه از اختصاص 50 هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از واحدهای کوچک و متوسط و نوسازی صنوف طی امسال خبر داد.

تخصیص 50  هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از واحدهای کوچک و متوسطبه گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد کاظم چقازردی مدیر عامل بانک سپه در نشستی با اصحاب رسانه اظهار داشت: بانک سپه با صندوق توسعه ملی برای استفاده از منابع ارزی صندوق، برای اجرای سپرده های بزرگ حدود 11 میلیارد دلار قرارداد منعقد کرده که تصور می کنم جزو بانک های با رتبه اول یا دوم برای عقد این گونه از قراردادها باشیم. برخی از پروژه هایی مثل پتروشیمی بیدبلند، سروک، آذر همکاری دانای کیش و عملیات های نفت و گاز که در سطح پروژه های ملی هستند علاوه بر اشتغال زایی منجر به افزایش درآمد ملی خواهند شد.

 وی ادامه داد: همچنین پروژه پتروشیمی فیروز آباد فتاح و جهرم و پروژه های نیروگاهی بخش دیگری از سرمایه گذاری های است که بانک سپه از طریق صندوق توسعه ملی انجام داده است.

 مدیر عامل بانک سپه، بیان داشت: با گشایش های بعد برجام در حوزه فعالیت های ارزی اقداماتی به عمل آمد به طوریکه مبلغ سه میلیارد و 300 گشایش های اعتباری انجام شد.

 چقازردی تصریح کرد: سال گذشته از 55 هزار میلیارد قرارداد منعقد شده توانستیم 28 هزار میلیارد را عملیاتی کرده و تسهیلات آن را در بخش های صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری ارائه دهیم، یکی از این طرح های بزرگ کشور تنظیم و مهار آب های مرزی است بر همگان مشخص است که وضعیت آب در سطح منطقه و جهان چقدر اهمیت دارد از این رو با تدبیر مقام معظم رهبری و تصویب هیئت وزیران 8 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه با عاملیت بانک سپه به این امر اختصاص یافته است.

 وی با بیان اینکه از 60 طرح بزرگ وزارت نیرو به ارزش 113 میلیارد تاکنون بابت 37 طرح آن سرمایه گذاری کرده و آنها را به مرحله اجرا درآورده ایم، افزود: در حفظ منابع آبی کشور و جلوگیری از هدر رفت آنها در مناطق ارزی اقدامات موثری صورت گرفته است.

 مدیر عامل بانک سپه با اشاره به  تصمیم دولت به منظور حمایت از واحدهای کوچک و متوسط اقتصادی و در اولویت قرار گرفتن این موضوع در سیاست های نظام بانکی، ادامه داد: 7 هزار و 500 پروژه باید مورد حمایت قرار می گرفت که با حمایت و مدیریت صحیح و همکاری همه جانبه بانک مرکزی به ویژه بانک های بزرگ در پایان سال حدود 18 هزار میلیارد از این منابع به واحدهای کوچک و متوسط برای 24 هزار پروژه سرمایه گذاری به عمل آمد که این اتفاق اثر تثبیتی و افزایشی در زمینه شغل داشته است.

 چقازردی بیان داشت: برای امسال نیز حدود 50 هزار میلیارد تومان به منظور حمایت از واحدهای کوچک و متوسط و نوسازی صنوف در دستور کار بانک ها قرار گرفته است.

 در حال تکمیل...

 


تخصیص 50 هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از واحدهای کوچک و متوسط
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها