بازدید: 65

شمار زائران ایرانی در سرزمین وحی به مرز 70 هزار نفر می‌رسد/ امشب، ورود آخرین گروه از زائران ایرانی به مدینه

منبع : فارس نیوز کد خبر: 496276
شمار زائران ایرانی در مکه مکرمه با احتساب پروازهای فرودگاه جده و کاروان‌های اعزامی از مدینه منوره، امروز به مرز 70هزار تن می‌رسد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، امروز (دوشنبه) 2 پرواز از ایران شامل 5 کاروان و با ظرفیت 554 نفر وارد فرودگاه جده می شود.

مجموع پروازهای انجام شده از ایران به فرودگاه جده با احتساب پروازهای امروز به عدد 98 می رسد که شامل 186 کاروان به ظرفیت 26487 نفر است.
عملیات انتقال کاروان های حاضر در مدینه منوره (مدینه قبل) به مکه مکرمه هم امروز با عزیمت 4 کاروان با ظرفیت 487 نفر ادامه می یابد.
شمار کاروان هایی که از مدینه منوره راهی مکه مکرمه شده اند، با احتساب 4کاروان اعزامی امروز، به عدد 236 با ظرفیت 33471 زائر خواهد رسید.
در حال حاضر 67 کاروان با ظرفیت 9773 زائر در مدینه منوره به سر می برند.
تعداد زائران در مکه مکرمه با احتساب عملیات امروز انتقال، 59هزار 949 نفر و مجموع زائرانی که تا کنون راهی سرزمین وحی شده اند، 69722 نفر خواهد بود.
پس از انتقال کامل زائران ایرانی به مکه مکرمه، از عصر روز هشتم ذی الحجه عملیات اعزام زائران به سرزمین عرفات آغاز می شود.

آخرین گروه از زایران ایرانی «مدینه قبل» امشب وارد شهر پیامبر خواهند شد

اکبر رضایی گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده؛ تا پایان امشب آخرین گروه از زائران ایرانی مدینه قبل شامل 3 هزار و 142 زائر در قالب 12 پرواز وارد مدینه خواهند شد.

رییس ستاد عملیات مدینه گفت: این گروه آخرین زائرانی هستند که در مدینه قبل به این شهر سفر می کنند و پس از اقامت 6 روزه؛ در تاریخ چهارم ماه ذی الحجه با محرم شدن در مسجد شجره؛ عازم مکه مکرمه خواهند شد.

رضایی گفت: از آغاز عملیات حج در هشتم مرداد ماه تا پایان امشب مجموعا 45 هزار و 922 نفر زائر و عوامل در قالب کاروان های مدینه قبل وارد این شهر شده اند.

رییس ستاد عملیات مدینه اضافه کرد: از این تعداد 43 هزار و 241 نفر زائران و مابقی عوامل ستادی و اجرایی هستند.

به گفته وی؛ اولین گروه از زائران کشورمان (مدینه بعد) پس از انجام مناسک حج در تاریخ 14 ذی الحجه وارد مدینه منوره خواهند شد.

رضایی گفت: دوره اقامتی زائران مدینه بعد نیز همان شش روز پیش بینی شده است و ان شاالله عملیات بازگشت زایران کشورمان از فرودگاه مدینه به ایستگاههای پروازی در کشور ؛ پنجم محرم پایان خواهد یافت.

وی درخصوص کیفیت بالاتر هتل های مکه مکرمه نسبت به مدینه؛ گفت: زائرانی که از مکه به مدینه می آیند شاهد افت نسبی کیفیت برخی هتل ها هستند که دست اندرکاران حج همه تلاش خود را برای ارایه خدمات مناسب در حوزه های اسکان؛ تغذیه و حمل و نقل در مدت اقامت در مدینه به کار خواهند بست.

دلیل کیفیت بالاتر هتل های مکه مکرمه نسبت به مدینه اجرای طرح های توسعه ای و ساخت و ساز در مکه مکرمه است.

رییس ستاد مدینه منوره در پایان اضافه کرد: به حمدالله عملیات حج به خوبی و روان در حال انجام است و مشکلی جدی در این خصوص وجود ندارد.

انتهای پیام/ 


شمار زائران ایرانی در سرزمین وحی به مرز 70 هزار نفر می‌رسد/ امشب، ورود آخرین گروه از زائران ایرانی به مدینه
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها