بازدید: 57

اقدام مجلس بحرین علیه دوحه؛ تشکیل کمیته ویژه برای بررسی شکایت‌ها علیه دولت قطر

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 495513
معاون اول رئیس مجلس بحرین از قانونگذاران این کشور خواست تا اقدامات لازم علیه دولت قطر را به دلیل آنچه حمایت دوحه از تروریسم نامیده، اتخاذ کند.

اقدام مجلس بحرین علیه دوحه؛ تشکیل کمیته ویژه برای بررسی شکایت ها علیه دولت قطربه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، معاون اول رئیس پارلمان بحرین از قانونگذاران این کشور خواست تا اقدامات لازم علیه دولت قطر را به دلیل آنچه حمایت دوحه از تروریسم نامید، اتخاذ کند.

شبکه العربیه گزارش داد: «علی العرادی» از مجلس این کشور خواستار تشکیل کمیته مرکزی برای بررسی شکایت قربانیان حمایت ادعایی قطر از تروریسم شد.

 بنا به گزارش العربیه وی همچنین خواستار تشکیل تیم حقوقی برای شکایت از دوحه به دلیل آنچه دخالت قطر در امور داخلی کشورهای همسایه و نقض قوانین حسن همجواری و منشور حقوق منطقه ای و بین المللی نامید، شده است.

 علی العرادی مدعی شده که مجلس بحرین در حال مذاکره درباره گام هایی است که علیه دولت قطر باید برداشته شوند و مطالبه غرامت نیز یکی از آنها است.

وی گفت که این اقدامات به زودی اعلام خواهند شد.

عربستان، مصر، امارات و بحرین روز 5 ژوئن تمامی روابط دیپلماتیک خود با قطر را به اتهام حمایت این کشور از تروریسم قطع کردند، اتهامی که تاکنون برای آن شاهدی ارائه نکرده و دوحه نیز آن را رد کرده است.

ماه گذشته نیز 4 کشور عربی شروط 13 گانه ای را برای قطر تعیین  و تهدید کردند که در صورت عدم پذیرش این شروط، تحریم های بیشتری علیه دوحه اعمال خواهند کرد.

 

انتهای پیام/


اقدام مجلس بحرین علیه دوحه؛ تشکیل کمیته ویژه برای بررسی شکایت‌ها علیه دولت قطر
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها