بازدید: 46

فراخوان جدید وزارت راه برای اجرای طرح ETC در آزادراه‌ها/ ساخت 77.5 درصد از آزادراه‌ها با مشارکت بخش غیر دولتی/ تخفیف 20 درصدی به استفاده کنندگان ازطرح ETC

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 485111
معاون دفتر نظارت بر بهره‌داری از آزاد راه‌ها با اشاره به فراخوان جدید وزارت راه برای اجرای طرح ETS در آزادراه‌ها گفت: حدود 77.5 درصد از آزادراه‌های کشور با مشارکت بخش غیر دولتی و بانک‌هاساخته شده است.

فراخوان جدید وزارت راه برای اجرای طرح ETC در آزادراه ها/ ساخت 77.5 درصد از آزادراه ها با مشارکت بخش غیر دولتی/ تخفیف 20 درصدی به استفاده کنندگان ازطرح ETCبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با توجه به تاخیر اجرایی شدن طرح ETC در تمامی آزاد راه های کشور موجب شد تا با هما سحر خیز معاون دفتر نظارت بر بهره داری از آزاد راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت و گوی مفصلی انجام دهیم که در ادامه می خوانید.

چند کیلومتر راه در کشور ساخته شده است؟


براساس سالنامه آماری سال 95 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،حدود 87 هزار و 166کیلومتر راه اصلی بدون احتساب راه روستایی در کشور داریم که 2.7 درصد معادل 2 هزار 401 کیلومتر آن مربوط به آزادراه ها است.


سرمایه گذاری در آزاد راه ها در کشور به چه صورت بوده است؟


از میان تمامی آزادراه های کشورتعدادی با مشارکت سیستم بانکی و بخش خصوصی ساخته شده اند یعنی وزارت راه و شهرسازی به دلیل محدودیت منابع اعتباری با بخش غیر دولتی و بانک ها مشارکت داشته که 19 پروژه آزادراهی به این صورت سرمایه گذاری شده اند در واقع یک هزار و 862 کیلومتر (حدود 77.5 درصد از طول آزادراه های کشور) با مشارکت بخش غیر دولتی و بانک ها ساخته شده است.


چند درصد آزادراه های کشور دولتی هستند؟


به علاوه آزادراه های فوق الذکر ،15 آزاد راه دیگر کشور به طول 539 کیلومتر توسط دولت ساخته شده است.


علت الکترونیکی شدن عوارض درکلیه آزادراه های کشورچیست؟


ازسال 1391 در راستای بکارگیری سیستمهای حمل و نفل هوشمند در جاده های کشور و همچنین مشکلاتی که درسیستم اخذعوارض دستی در آزادراهها وجودداشت،طرح الکترونیکی شدن اخذعوارض در آزادراهها مطرح شد.


در حال حاضر در کدام یک از آزادراه های کشور طرح ETC اجرایی می شود؟


درحال حاضردر آزادراه تهران- قم،تهران- پردیس و آزادراه اهواز- بندرامام خمینی(ره) عوارض به صورت الکترونیکی دریافت می شودکه البته درآزادراه اهواز- بندرامام خمینی(ره) این سامانه برای خودروهای سواری اجرا می شود.


مزایای راه اندازی طرح ETC در آزاد راه ها چیست؟


علت اصلی راه اندازی ETC درکشورکاهش هزینه های سوخت،صرفه جویی درزمان سفر،صرفه جویی دراستهلاک وسایل نقلیه،کاهش عوارض زیست محیطی ،جلوگیری ازازدحام ترافیک درمقابل دروازه های آزادراه هاو شفافیت مالی شرکت عوارض اخذ شده، بوده است.


طرح ETC با همکاری کدام ارگان ها در کشور اجرایی می شود؟


یک تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،بانک مسکن و شرکت آزادراهی شکل گرفت که بر اساس آن سامانه ETC راه اندازی شد.


شروع طرح دریافت عوارض الکترونیکی در جاده ها از چه زمانی آغاز شد؟


از سال 1391این سامانه در کشور راه اندازی شد که با انجام تبلیغات و فرهنگ سازی به منظور حمایت از این سامانه و بکارگیری آن توسط تردد کنندگان از سه آزادراه فوق الذکر به منظور پرداخت عوارض به شیوه غیر دستی، مراحل توسعه سیستم ETC طی گردید.


از اوایل سال 95 به منظور توسعه سیستم در سایر آزادراههای کشور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به بررسی و مذاکره با شرکتهای خصوصی و سایربانکها جهت تسریع در راه اندازی این طرح اقدام نمود. البته در این راستا به منظور جذب سرمایه گذار درسال 96 معاونت برنامه ریزی ومدیریت منابع وزارت راه وشهرسازی به همراه واحدهای ذیربط اقدام به برگزاری "فراخوان واگذاری طراحی وپیاده سازی سامانه پرداخت های نوین درآزادراه ها" نمود که در حال حاضر اسناد شرکت ها در دست بررسی است.


سیستم اخذ عوارض الکترونیکی در جاده های دولتی چه مزایایی دارد؟


سیستم اخذ عوارض الکترونیکی درآزاد راه های دولتی می تواند علاوه بر مزایای ذکر شده، تردد تمامی خودروهایی عبوری ثبت و در سیاست گذاری و برنامه ریزی توسعه شبکه راهها استفاده می شود.


درآمد سرمایه گذاران آزادراه ها مشارکتی از کجا تامین می شود؟


در آزادراه های مشارکتی استهلاک سرمایه گذاری و هزینه های انجام شده در ساخت آزاد راه می بایست از طریق منابع درآمدی آزادراه تامین شود که عوارض عبور از آزادراه یکی از منابع اصلی درآمد شرکت ها به شمار می آید. البته سایر منابع شامل درآمد مجوزهای صادره جهت فعالیت بخش خصوصی در آزادراه می باشد نظیر ساخت مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی و اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی .


ETC از چند سیستم تشکیل شده است؟


سیستم ETC، از دو سیستم پلاک خوان و سیستم RFID به طور همزمان تشکیل می شود و همین امر باعث می شود تا نرخ رویت و دقت این سامانه و تشخیص آن را افزایش دهد. در واقع توسط دوربین های نصب شده در گیت های عوارضی و سیستمهای نرم افزاری و سخت افزاری اطلاعات تصویر خودرو و پلاک آن همزمان برداشته و به سیستم های مربوطه وارد می شود.


آیاشکستن دوربین های پرداخت الکترونیکی عوارض درآزادراه هاصحت دارد؟


این موضوع به طور کامل تکذیب می شود. زیرا در کلیه آزاد راه ها عوامل نظارتی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و طرف مشارکت همواره ناظر بر تجهیزات مستقر در ایستگاههای عوارضی بوده و از طرفی شکستن این دوربین ها در آزادراه ها جز یک هزینه اضافه برای سرمایه گذار و بخش دولتی منافعی به دنبال نخواهد داشت.


پرداخت الکترونیکی عوارض در آزاد راه چه مزیت هایی دارد؟


اخذ عوارض توسط شرکت های آزادراهی یکی از درآمدهایی است که منتهی به استهلاک سرمایه گذاری ابتدایی در مشارکت ساخت پروژه و همچنین بعضاً پوشش هزینه های نگهداری آزادراه در طول دوران مشاکت می شود از این جهت استهلاک سرمایه گذاری و به دنبال آن اتمام دوران مشارکت موضوع بسیار مهمی می باشد که در این راستا توسط طرفین مشارکت نظارتهای مستمر و دقیقی صورت می گیرد نظیر بازدیدهای میدانی از اجرای صحیح روشهای اخذ عوارض ، بررسی و تحلیل گزارشهای تردد و عوارض دریافتی در ایستگاههای عوارضی آزادراهها و سایر فعالیتهای مرتبط .


با اجرای سامانه اخذ عوارض الکترونیکی علاوه بر مزایای ذکر شده برای تردد کنندگان، برای شرکتهای آزادراهی نیز شفاف سازی عوارض دریافتی را به همراه کاهش شدید نیروی انسانی در باجه های ایستگاههای عوارضی و لذا کاهش هزینه ها را بهمراه خواهد داشت. لذا توسعه این سامانه در آزادراههای کشور علاوه برمنافع شرکت سرمایه گذار و وزارت راه و شهرسازی با کاهش هزینه های سوخت، استهلاک وسیله نقلیه و زمان سفر و... منافع هموطنان عزیز را نیز به همراه خواهد داشت.


نگهداری آزاد راه ها توسط دولت صورت می گیرد یا بخش خصوصی؟


براساس قرارداد فی مابین طرفین مشارکت در زمان ساخت آزادراهها، برخی از آزادراه ها توسط وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از طریق ادارات کل استانی) وبرخی توسط شرکت های آزادراهی، نگهداری می شوند.


آیا پیمانکاران از طرح ETC استقبالی می کنند؟


با اجرای این سامانه نظارت دقیق بر عبور و مرور تمامی خودروهایی که از درگاه آزادراه ها عبور می کنند ، انجام می شود که سبب شفافیت عوارض دریافتی از خودروهای عبوری به عنوان منبع اصلی درآمد سرمایه گذاران بوده و لذا در تمامی موارد برای شرکت های طرف مشارکت توجیه اقتصادی به همراه خواهد داشت و بازگشت سرمایه گذاری شرکت ها زودتر انجام خواهد شد.


طرح ETC چه مقدار از هزینه های سرمایه گذاران کم می کند؟


با حذف روش دستی اخذ عوارض در ایستگاههای آزادراهی، هزینه های مربوط به نیروی انسانی برای پرداخت حقوق، مزایا و بیمه و... به شدت کاهش می یابد.


چه میزان زمان برای الکترونیکی کردن تمامی آزادراههای کشور لازم است؟


در حال حاضر با اقداماتی که از سوی مسئولین ذیربط جهت یکپارچه سازی اخذ عوارض در آزادراههای کشور صورت گرفته امید می رود در آینده نزدیک شاهد توسعه این سامانه در سطح کشور باشیم.


آیا مبلغ مصوبی برای نرخ عوارض در آزادراه های کشور داریم؟


مبلغ عوارض آزادراه های کشور هر ساله توسط کمیته ای در وزارت راه و شهرسازی با مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و پیشنهاد شرکت های آزادراهی براساس گزارشهای درآمد –هزینه آنها مورد بررسی،جمع بندی، تصویب و توسط مقام عالی وزارت جهت اجرا ابلاغ می شود.


تفاوت عوارض الکترونیکی و نقدی در جاده ها چیست؟


خودروهایی که از سیستم ETC برای پرداخت عوارض در آزادراه ها استفاده کنند می توانند از تخفیف 20 درصدی پرداخت عوارض استفاده نمایند و سایرخودروها باید مبلغ را به طور کامل پرداخت کنند.


نرخ مصوب عوارض در جاده ها بر چه اساسی تعیین می شود؟


نرخ مصوب عوارض در جاده های کشور براساس نوع خودرو در هریک از آزادراهها متفاوت خواهد بود . البته در آزادراههای دولتی نرخ عوارض بسیار رقم پایینی می باشد.


به طور مثال نرخ سواری عادی در آزادراه تهران-شمال به عنوان یک آزادراه مشارکتی 5 هزار تومان در صورتیکه درآزادراه پل زال-اندیمشک 4 هزار و 500 تومان و مسیر ساوه-سفچگان 2 هزارو 500 تومان است. در حالیکه در آزادراه دولتی تهران – قم نرخ سواری 500 تومان می باشد.


عوامل موثر بر تغییر نرخ عوارض در آزادراه ها چیست؟


نرخ عوارض بر اساس عوامل موثر در هزینه های اولیه ساخت آزادراه و نگهداری در دوران بهره برداری نظیر طول آزادراه ، توپوگرافی منطقه ، شرایط آب وهوایی و جغرافیائی ، تاسیسات آزادراه شامل تونل،پل و...، به همراه منابع درامدی در دوران بهره برداری آزادراه و نرخ تورم سالانه تعیین می گردد. عوامل مذکور منجر به تهیه گزارش درآمد- هزینه مربوط به آزادراه و تعیین نرخ عوارض برای انواع خودرو می شود که در آزادراه های مختلف این نرخ متفاوت خواهد بود.


آماری از درآمد عوارض آزادراه ها در کشور وجود دارد؟


هر ماه از تمام شرکت های طرف مشارکت اطلاعات مالی و تردد عبوری دریافت می شود و آمار درآمد عوارضی در آزادراه های کشور موجود است.


هزینه نگهداری آزادراه ها در کشور چقدر است؟


به منظور ارائه سطح سرویس مناسب به تردد کنندگان از آزادراهها، هزینه نگهداری آنها در کشور در مقایسه با درآمد اخذ شده از عوارض عبوری رقم قابل توجهی است.


سیستم اخذ عوارض الکترونیکی در کشور چه زمانی بدون درگاه صورت خواهد گرفت؟


به همراه توسعه اجرای سیستم ETC در سطح کلیه آزادراه های کشور و یکپارچه سازی سیستم اخذ عوارض الکترونیکی برداشتن درگاه های اخذ عوارض در دستور کار قرار خواهد گرفت.


تمامی آزادراه های کشور دارای دروازه هستند؟


تقریبا تمای آزادراه های کشور دارای دروازه هستند جز تعداد محدودی که به علت تکمیل نشدن آزادراه هنوز دروازه ای برای آن ها تعبیه نشده است.


آخرین آزادراهی که در کشور به بهره برداری رسیده کجاست؟


در حدود دو سال اخیر در آزاد راه ساوه-همدان 28 کیلومتر باقیمانده از باند جنوبی آزاد راه تکمیل و 4 کیلومتر باقیمانده از آزادراه قزوین- رشت تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته است .همچنین آزاد راه قم –گرمسار به طول 152 کیلومتر آخرین آزادراهی است که به طور کامل ساخته و زیر بار ترافیکی قرار دارد.


طولانی و کوتاه ترین آزادراه های کشور کدامند؟


طولانی ترین آزاد راه کشور زنجان- تبریز به طول یک 287 کیلومتر و کوتاه ترین پل روگذر دریاچه ارومیه به طول حدود 2 کیلومتر و آزاد راه تهران-شمال منطقه 4 حدود 20 کیلومتر است.


آیا جاده ای در کشور وجود دارد که عوارض در آن اخذ نشود؟


بعضی از آزاد راه های دولتی چون هنوز تکمیل نشده اند فرآیند اخذ عوارض درآن ها صورت نمی گیرد.


امکان دریافت عوارض بالاتر از نرخ مصوب در آزاد راه ها وجود دارد؟


به منظور اطلاع رسانی مناسب به استفاده کنندگان از آزادراهها، نرخ عوارض در تابلوهای نصب شده موجود در ایستگاه های اخذ عوارض آزاد راه ها اعلام شده است ولذا امکان دریافت عوارض خارج از مصوبه وجود ندارد و همچنین با بازرسی و نظارت مستمر در درگاه های آزاد راه ها از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و شرکت های طرف مشارکت امکان تخلف وجود ندارد.


انتهای پیام/


فراخوان جدید وزارت راه برای اجرای طرح ETC در آزادراه‌ها/ ساخت 77.5 درصد از آزادراه‌ها با مشارکت بخش غیر دولتی/ تخفیف 20 درصدی به استفاده کنندگان ازطرح ETC
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها