بازدید: 61

فقیرتر شدیم؟

منبع : صبحانه آنلاین کد خبر: 480579
بر اساس گزارش جدید بانک مرکزی، متوسط هزینه ناخالص خانوار در سال ۹۵ ۱۱.۴ درصد افزایش داشته که نسبت به افزایش ۱۱.۳ درصدی متوسط درامد ناخالص بیشتر است.
به گزارش صبحانه، بانک مرکزی با بررسی نتایج بودجه خانوار در مناطق شهری ایران در سال 95 درآمد ماهیانه هر خانوار را 3 میلیون و 269 هزار تومان و هزینه را 3 میلیون و 275 هزار اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، در سال مورد بررسی متوسط تعداد افراد خانوار 3.33 نفر بود که نسبت به سال قبل کاهش داشته است. از کل تعداد خانوارها، خانوارهای 4 نفره با 29.4 درصد بیشترین و خانوارهای 10 نفر و بیشتر با 0.1 درصد، کمترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

بر اساس نتایج این بررسی متوسط هزینه ناخالص سالانه یک خانوار حدود 06 3930 هزار ریال (ماهانه حدود 32750 هزار ریال) بوده است. هزینه مزبور که شامل ارزش اجاری خانه شخصی نیز می باشد، نسبت به سال 1394 معادل 11.4 درصد افزایش داشته است. از کل هزینه های ناخالص خانوار به ترتیب، 35.5 درصد به «مسکن، آب، برق و گاز و سایر سوخت ها»، 22.9 درصد به «خوراکی ها و آشامیدنی ها»، 10.6 درصد به «حمل ونقل»، 8.4 درصد به «کالاها و خدمات متفرقه»، 5.9 درصد به «بهداشت و درمان»، 4.3 درصد به «پوشاک و کفش»، 4.0 درصد به «لوازم، اثاث و خدمات مورد استفاده در خانه»، 2.1 درصد به هر یک از دو گروه «ارتباطات» و «رستوران و هتل»، 1.9 درصد به هر یک از دو گروه «تفریح و امور فرهنگی» و «تحصیل» و 0.3 درصد به «دخانیات» اختصاص داشته است.

" متوسط درآمد ناخالص" سالانه یک خانوار در سال 1395 حدود 392373 هزار ریال (ماهانه حدود 32698 هزار ریال) بوده که نسبت به سال 1394 معادل 11.3 درصد افزایش داشته است.

فقیرتر شدیم؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
 • فقیرتر شدیم؟


  بر اساس گزارش جدید بانک مرکزی، متوسط هزینه ناخالص خانوار در سال ۹۵ ۱۱.۴ درصد افزایش داشته که نسبت به افزایش ۱۱.۳ درصدی متوسط درامد ناخالص بیشتر است.
 • فقیرتر شدیم؟


  بر اساس گزارش جدید بانک مرکزی، متوسط هزینه ناخالص خانوار در سال ۹۵ ۱۱.۴ درصد افزایش داشته که نسبت به افزایش ۱۱.۳ درصدی متوسط درامد ناخالص بیشتر است.
 • "بودجه"‎ای که مردم را فقیرتر می‌کند


  این روزها مردم و کشور گرفتار مشکلات عدیده اقتصادی هستند که عوامل متعدد داخلی دارد، از جمله اشکالات اساسی در ساختار بودجه دولت که می‌تواند منشأ تورم مضاعف سال ۱۳۹۸ باشد و این عیب ساختاری هیچ ربطی هم به تحریم ندارد.
 • برگزیت انگلیسی ها را فقیرتر می کند


  دولت انگلیس می گوید حتی در خوشبینانه ترین فرضیه ها درباره این توافق، تولید ناخالص داخلی براساس سرانه هر فرد شش دهم درصد پایین تر خواهد بود.
 • آیا ایرانیان در سال ۹۶ فقیرتر شدند؟


  وب سایت بی‌ بی‌ سی در گزارشی در خصوص وضعیت معیشتی در ایران مدعی شده است که ایرانی ها در سال ۱۳۹۶، بیش از دو درصد از سال قبلش فقیرتر شده‌اند.
 • کشاورزان فقیرتر شدند


  در حالی نرخ تورم در سال گذشته حدود ۱۰ درصد بوده که شاخص قیمت تولیدکننده محصولات کشاورزان تنها ۲ درصد افزایش یافته که حاکی از فقیرتر شدن کشاورزان در سال ۹۵ است.
 • در یک دهه اخیر؛ مردم ایران غنی‌تر شده اند یا فقیرتر؟


  بررسی آمار‌های صندوق بین المللی پول نشان می‌دهد که در یک دهه اخیر به دلیل وجود دو دوره تحریم، درآمد سرانه هر ایرانی از ۶۵۰۰ دلار در سال ۲۰۱۰ به ۵۸۲۰ دلار در سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرده است. این کاهش به این دلیل است که تولید ناخالص داخلی در این مدت تنها ۰
 • دانشجویان امریکا در سرازیری فقیرتر شدن


  تحقیق جدیدی نشان می‌دهد که دانشجویان امریکا فقیر‌تر از همیشه در کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور ثبت‌نام می‌کنند و در نتیجه در دانشگاه‌هایی که شهریه بالاتری می‌خواهند و معتبر‌تر هستند، شانس تحصیل و موفقیت‌های آتی را ندارند.
 • سازمان ملل: انگلیسی‌ها روز به روز فقیرتر می‌شوند


 • زاکربرگ ۱۶ میلیارد دلار فقیرتر شد


  رسوایی های اخیر فیس بوک و نقض حریم شخصی کاربران توسط این شرکت باعث شده تا مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک در سال جاری میلادی 16 میلیارد دلار فقیرتر شود.
 • طبقه متوسط نباید فقیرتر از این شود


  امروز طبقات متوسط ما برای اینکه در موقعیت خود باقی بمانند روزی 2 تا 3 شیفت کار می‌کنند و همچنان مشکلات گوناگونی بر سر راه رشد آن‌ها قرار دارد.
 • انگلیس با برگزیت فقیرتر و ضعیف‌تر می‌شود


  تونی بلر نخست وزیر سال‌های قبل انگلیس درباره تبعات بد خروج این کشور از اتحادیه اروپا به مردم هشدار داد و گفت این اشتباهی است که نسل کنونی متوجه آن نیست.
 • مردم در ۱۳ سال اخیر فقیرتر شدند


  استادتمام اقتصاد دانشگاه تهران تصریح کرد: درآمد سرانه مردم از ۵۷میلیون ریال سال ۱۳۸۳ بر اساس ارقام مقدماتی به ۵۵میلیون ریال در سال ۱۳۹۵ کاهش یافته است؛ و درحالی‌که ارزش دلار طی ۱۳ سال بیش از ۴برابر شده درآمد سرانه مردم بیش از ۳درصد کاهش داشته است.
 • تغییر اقلیم فقرا را فقیرتر خواهد کرد


  تازه‌ترین گزارش منتشر شده سازمان ملل با همکا‌ی سازمان جهانی هواشناسی و محیط زیست واقعا تکان‌دهنده است.
 • برای مردمی که فقیرتر می‌شوند چه باید کرد؟!


پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها