بازدید: 43

«عباس» حماس را به اتخاذ تدابیر سختگیرانه بیشتر علیه غزه تهدید کرد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 477732
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تهدید کرد اگر حماس به رویه خود ادامه دهد، تدابیر سختگیرانه بیشتری علیه نوار غزه اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمود عباس» (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد تدابیری که علیه نوار غزه به کار گرفته شده، پیامی واضح برای حماس است مبنی بر اینکه باید کمیته اداری را منحل کند، اجازه بدهد دولت الوفاق در غزه کار کند و سپس به سمت برگزاری انتخابات پیش برود.

بر اساس گزارش شبکه «المنار» لبنان، عباس در ادامه تهدید کرد اگر حماس اقدامات یاد شده را انجام ندهد، تدابیر سختگیرانه بیشتری علیه این جنبش اتخاذ خواهد شد.

عباس در جلسه ای که با اعضای فتح در استان های شمالی کرانه باختری در رام الله داشت، ادعا کرد حماس به درخواستی که در خلال حوادث  مسجدالاقصی برای تحقق وحدت ملی مطرح شده، پاسخی نداده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه تاکید کرد اقداماتی که انجام داده، اقداماتی تنبیهی علیه مردم نوار غزه نبوده ! بلکه پیام هایی برای حماس بوده است.

محمود عباس در خصوص شورای ملی فلسطین هم گفت:جلسه این شورا برگزار خواهد شد و اکنون مشورت هایی با دیگر گروه های فلسطینی در جیران است تا این جلسه مهم را برگزار کنیم.

این در حالی است که حماس و جهاد اسلامی همواره اعلام کرده اند برگزاری جلسه شورای ملی فلسطین بدون حماس و جهاد اسلامی «مردود» است.

شورای ملی فلسطین (المجلس الوطنی) در سال 1948 تأسیس شد و نماینده ملت فلسطین در داخل و خارج می باشد. تمامی گروه های فلسطینی به استثنای جنبش های حماس و جهاد اسلامی نمایندگان و اعضایی در شورای ملی فلسطین دارند.

انتهای پیام/م


«عباس» حماس را به اتخاذ تدابیر سختگیرانه بیشتر علیه غزه تهدید کرد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها