آسیاتل

بازدید: 21

آزادگان از امتحان بزرگ اسارت سرفرازانه بیرون آمدند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 471792
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: آزادگان عزیز از امتحان بزرگ خود سرفرازانه بیرون آمدند و افتخار ابدی را برای خود و کشور به ارمغان آوردند.

ورود آزادگان، از غرور انگیزترین رویدادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛   حجت الاسلام والمسلمین محد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم تجلیل از آزادگان نیروی هوایی ارتش گفت: یکی از سرور انگیزترین و غرور انگیزترین روزهای نظام جمهوری اسلامی ایران همان روزی بود که خبر ورود آزادگان پرافتخارمان از رسانه ها به اطلاع مردم رسید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم که با حضور امیر سرتیپ شاه صفی فرمانده نیروی هوایی و جمعی از فرماندهان، روحانیون و مسئولان نهاجا در هتل نیروی هوایی برگزار شد، گفت: توجه به نقش و سهم آزادگان عزیز در عزت و افتخارات کسب شده هشت سال دفاع مقدس بسیار مهم است چرا که ما بخش عمده ای از عزت و افتخار خود را مدیون فداکاری ها، جانبازی ها، دل آوری ها و ایثارگری های رزمندگان و آزادگانمان هستیم.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه گفت: هرگز نباید فراموش کرد که نقش آزادگان بسیار تعیین کننده است و اگر سهم و نقش ایشان را از عزت و افتخار ملی جدا کنیم این افتخار ناقص خواهد شد. بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشیم که همان قدر که خود را مرهون و مدیون فداکاری های رزمندگانمان در عرصه نبرد می دانیم به همان میزان؛ آرامش، آسایش و اقتدار منطقه ای و فرامنطقه ای خود و عزت و سرافرازی جهانی خودمان را نیز مدیون آزادگان عرصه های نبرد می دانیم.

حجت الاسلام والمسلین حسنی، در ادامه سخنان خود با اشاره به عبارت «یُدرک و لایوصف» بیان کرد: موضوعات و مفاهیمی وجود دارد که درک کردنی هستند، اما قابل توصیف نیستند. غم و شادی، راحتی و سختی نیز مفاهیمی از این دست هستند. بنابراین تا آدمی اسارت و رنج های حضور در چنگال دشمن نانجیب را با همه وجود لمس نکند، نمی تواند متوجه شود که آزادگان ما چه کشیده اند. بسیاری از رنج هایی را که این بزرگان تحمل کرده اند نه خودشان عنوان کرده اند و حتی اگر بازگو کنند نیز ما قادر به درک آن نخواهیم بود.

وی در ادامه گفت: بی حرمتی ها، ناجوانمردی ها و نانجیبی های فراوانی از سوی دشمن بعثی نسبت به اسرای ما اعمال شد اما این عزیزان از امتحان بزرگ خود سرفراز بیرون آمدند و افتخار ابدی را برای خود و کشور به ارمغان آوردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی در پایان گفت: ما همه می دانیم که آزادگان چه حماسه هایی آفریدند اما لازم است این غیرت و مردانگی را برای نسل جوان که جنگ را تجربه نکرده اند بازگو نماییم چرا که آنها صاحب میراث این آزادگان هستند و اگر از این حقایق آگاه نباشند نمی توانند از امانت بزرگی که به دستشان سپرده شده است به خوبی پاسداری کنند.

در پایان این مراسم از تعدادی از آزادگان هشت سال دفاع مقدس ارتش نیروی هوایی ارتش و خانواده های آنها تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

ورود آزادگان، از غرور انگیزترین رویدادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود

گزارش ها

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

گزارشی از

گزارشی از "یک مهمانیِ باشکوه"