بازدید: 126

استادیوم فوق مدرن، شاهکار دیگری از مرسدس بنز +فیلم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 462740
شرکت مرسدس بنز برای برگزاری رقابت‌های فوتبال آمریکایی سال 2019 استادیومی فوق مدرن با سقف متحرک طراحی و احداث کرد.

استادیوم فوق مدرن: شاهکار دیگری از مرسدس بنزبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شرکت مرسدس بنز  برای برگزاری مسابقات فوتبال  آمریکایی در سال 2019 استادیومی فوق مدرن با سقف متحرک طراحی و احداث کرد. عملیات ساخت این استادیوم در سال 2014 آغاز شد.

 معماران و مهندسان توانای این سازه شگفت انگیز ویژگی ها ی منحصر فردی را در طراحی آن گنجانده اند. یکی از ویژگی های بارز این استادیوم سقف متحرک آن است، به این ترتیب که با استفاده از  ماده  نیمه شفاف ETFE  هنگام بسته شدن، مانع عبور نور نمی شود. ماهیت این سقف متحرک، شبیه به لنز دوربین عکاسی است و جلوه  فوق العاده ای به نمای استادیوم داده است. 

از دیگر ویژگی های این استادیوم،  فضای تفریحی به مقیاس 5667 متر مربع  برای استراحت تماشاچیان است. ظرفیت این استادیوم تا سقف 83000 نفر قابل تغییر می باشد. همچنین پنجره ای بر دیواره استادیوم تعبیه شده تا تماشاچیان از نمای بیرون نیز بهره مند شوند. 

ایده اولیه طراحی این استادیوم برگرفته از لوگوی تیم فوتبال آمریکایی فالکونز است. گفته می شود مبلغی حدود 1.4 بیلیون دلار، برای ساخت این پروژه عظیم هزینه شده است.

در ویدئوی زیر نمای کاملی از استادیوم فوق مدرن مرسدس بنز، نشان داده شده است.

 
 
انتهای پیام/
 
استادیوم فوق مدرن مرسدس بنز 
 

استادیوم فوق مدرن، شاهکار دیگری از مرسدس بنز +فیلم
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها