بازدید: 44

جزئیات صحن علنی مجلس/ از افزایش نظارت نمایندگان بر دولت تا گزارش سالیانه روحانی و وزرایش به بهارستانی‌ها

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 461575
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح الحاق موادی به قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند و از این طریق نظارت بر وزرا و رئیس جمهور شدت خواهد گرفت.
چهارشنبه هفته گذشته، طرحي از سوي کمیسیون آیین نامه داخلی در دستور كار مجلس قرار گرفت تا نظارت بر وزرا و رئیس جمهور افزايش پيدا كند و آنها هر سال براي ارائه گزارش عملكردشان به مجلس بيايند.
 
به گزارش نامه نیوز، موافقان و مخالفان کلیات طرح الحاق موادی به قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای در جلسه چهارشنبه نظرات خود را بيان كردند اما به دليل آنكه در دقايق پاياني جلسه، با خروج چند نماينده،‌ جلسه علني از رسميت افتاد،‌ راي گيري به جلسه امروز موكول شد.
 
سرانجام در جلسه امروز اين طرح از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر با ۱۸۰ رای موافق، ‌۳۶ رای مخالف و ۳ رای ممتنع به تصویب مجلس رسید.
 
علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، اظهار داشت: با توجه به ایراداتی که در ماده الحاقی در زمان ارائه گزارش و یا بررسی و نظر کمیسیون‌های مجلس وجود دارد، بهتر است کلیات این طرح تصویب شده و به صورت دو شوری به کمیسیون مربوطه ارجاع شود تا ضمن بررسی و رفع ایرادات مجددا رسیدگی به جزئیات در دستور کار مجلس قرار گیرد.
 
بنابراین کلیات این طرح در مجلس تصویب و رسیدگی به جزئیات نیز به صورت دو شوری انجام خواهد شد.
 
گفتني است بر اساس اين طرح که هدف آن افزايش توان نظارتي مجلس است، هر سال رئيس جمهور و وزرا بايد گزارش عملكرد ارائه دهند و اين گزارش به صحن بيايد و بعد رئيس جمهور و وزير در مجلس توضيح دهند و بعد نمايندگان موافق و مخالف صحبت كنند و سرانجام راي گيري شود.

جزئیات صحن علنی مجلس/ از افزایش نظارت نمایندگان بر دولت تا گزارش سالیانه روحانی و وزرایش به بهارستانی‌ها
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها