بازدید: 33

تیم اقتصادی دولت باید گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی را بشناسد/ متخصصین نفت و صنعت در دولت یازدهم منزوی شده‌اند

منبع : فارس نیوز کد خبر: 457292
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: تیم اقتصادی دولت باید گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی را بشناسد در حالی که متخصصین نفت و بانکداری و صنعت در دولت یازدهم منزوی شده‌اند.

حجت الله عبدالملکی عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری، با اشاره به برنامه اقتصادی دولت دوازدهم اظهار داشت: عملیاتی ترین موضوع اقتصادی که دولت و آقای روحانی آن را دنبال می کنند معرفی تیم اقتصادی است، صحبت هایی که درباره تیم اقتصادی رئیس جمهور می شود قابل قبول نیست و امیدواریم که واقعیت نداشته باشد.

عبدالملکی ادامه داد: برخی از وزرا و مسئولان اقتصادی دولت از جمله وزیر صنعت، مسکن، نفت، اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس برنامه و بودجه باید تغییر کنند،اگر قرار باشد از تیم اقتصادی کسی باقی بماند فقط وزیر کشاورزی و وزیر نیرو برای این امر صلاحیت دارند.

وی گفت: اگر قرار باشد سیاست های کلان جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد عملی شود این افراد باید تغییر کنند چرا که آنان در طول 4 سال گذشته نشان داده اند نتوانسته اند سیاست های اقتصادی رئیس جمهور را پیاده کنند.

عبدالملکی با اشاره به برخی از جابجایی ها در تیم اقتصادی دولت، گفت: ما به گزینه ها ورودی نداریم و صحبت در این باره کارشناسی نیست، به هرحال رئیس جمهور می خواهد از احزاب موافق خود افرادی را تعیین کند که هیچ اشکالی ندارد و بحث کابینه فراجناحی غیرکارشناسی است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: تیم اقتصادی دولت باید سه ویژگی مهم داشته باشد، اولا به ظرفیت های اقتصادی کشور ایمان و اعتقاد داشته باشد، وزیری که می گوید ما باید از خارج سهمیه بگیریم و مزیت کشور را در قرمه سبزی و آبگوشت بزباش می داند متناسب تیم اقتصادی نیست.

وی اضافه کرد: تیم اقتصادی دولت باید گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی را بشناسد و پیگیری کند و همچنین بین متخصصین مقبولیت کافی داشته باشد تا جریان هم افزا ایجاد کند، در حالی که متخصصین نفت و بانکداری و صنعت در دولت یازدهم منزوی شده اند.

عبدالملکی یادآور شد: آقای رئیس جمهور مطمئن باشد که بین 23 میلیون نفری که به او رای دادند بهترین گزینه ها برای تصدی اقتصادی وجود دارند و نباید فکر کنند که دستش خالی است.

انتهای پیام/


تیم اقتصادی دولت باید گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی را بشناسد/ متخصصین نفت و صنعت در دولت یازدهم منزوی شده‌اند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها