بازدید: 19

آتش بس 72 ساعته در بالتیمور تنها 41 ساعت دوام آورد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 453584
برقراری آتش بس 72 ساعته که از جمعه برای جلوگیری از کشته شدن مردم در شهر بالتیمور آمریکا توسط فعالان مدنی به راه افتاده، تنها 41 ساعت دوام آورد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه (AFP)، اریکا بریجفورد Erricka Bridgeford  فعال مدنی این پویش (برقراری آتش بس) را با همکاری هزاران نفر از مردم شهر از روز جمعه شروع کرد و توانست در رسانه های اجتماعی حمایت هزاران نفر را نیز جلب کند.
در تازه ترین اقدام فعالان مدنی در شهر بالتیمور آمریکا که جزو پنجاه شهر خطرناک جهان است، پویشی مردمی با عنوان «آتش بس در بالتیمور، هیچکس، کسی را نکشد» آغاز شد تا شاید در این شهر طی سه روز آخر هفته هیچ جرم و جنایتی رخ ندهد. اما این آتش بس تنها 41 ساعت دوام آورد و اولین فرد (مردی 24 ساله) در این شهر بعد از این مدت زمان کشته شد.
پسر عموی اریکا در یکی از همین تیراندازی ها سال 2015 میلادی در بالتیمور کشته شد.
اریکا بریجفورد در دوازده سالگی شاهد خونریزی و مرگ یکی از جوانان همسایه بود که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود. در دوره دبیرستان، وی حداقل سه دوست خود را در خشونت های بالتیمور از دست داد.
بریجفورد همچنین دو برادر خود را در این خشونت ها از دست داده است، اولی را در سال 2001 و دومی را در سال 2007. علی رغم وجود خشونت ها، فعالان سیاسی امیدوار هستند. آنها معتقد هستند 41 ساعت زمان زیادی برای شهری است که به طور میانگین هر 19 ساعت، یک نفر در آن کشته می شود.
در برخی روزها، تعداد کشته شدگان در بالتیمور در طی یک ماه از تعداد روزها (بیش از سی نفر) بیشتر می شود. قربانیان اکثراً سیاهپوست هستند که توسط سیاهپوستان دیگری کشته می شوند. بنابراین، زندگی یک جوان سیاهپوست در بالتیمور همانند جان یک سرباز آمریکایی در اوج جنگ در خطر است.
در سال جاری میلادی (2017)، تا کنون بیش از 400 نفر در آمریکا کشته شده اند که در نوع خود یک رکورد به حساب می آید. شیکاگو یکی دیگر از شهرهای آمریکا است که خشونت و قتل در آن زیاد رخ می دهد.

آتش بس 72 ساعته در بالتیمور تنها 41 ساعت دوام آورد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها