بازدید: 39

یخچالی: شرایط فنی و روانی خوبی داریم/ می خواهیم بهترین نتیجه را بگیریم

منبع : فارس نیوز کد خبر: 452020
‏ملی پوش بسکتبال ایران بعد از برد برابر هند گفت: رفته رفته بهتر می‌شویم تا با آمدگی کامل در رقابت‌های اصلی‌مان به میدان برویم.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، بهنام یخچالی درباره شرایط تیم ملی اظهار کرد: اولین بازی ما در این تورنمنت با هند برگزار شد. همیشه اولین مسابقه ها دشوار است و این دیدار هم به هیچ وجه رقابت ساده ای نبود چون می خواستیم با قدرت شروع کنیم. باتوجه به اینکه حامد و اوشین دیرتر به تیم اضافه شدند همین مسابقه های اولیه نیز فرصت مناسبی برای هماهنگی بیشتر تیم است.

‏ملی پوش بسکتبال ایران ادامه داد: این اولین بازی حامد و اوشین با تیم بود. آنها با تجربه هستند و قطعا با یکی دو بازی به هماهنگی کامل با دیگر بازیکنان می رسند. در مجموع بازی های مقدماتی فرصتی است برای هماهنگ شدن تیم و کسب آمادگی کامل جهت حضور بهتر در مسابقه های بعدی که قطعا بسیار دشوار خواهند بود.

‏او درباره دیدار با هند گفت: بازی اول همیشه دشوار است ما همیشه روز به روز بهتر شده ایم و در آن شکل اصلی قرار گرفته ایم. بازی آسانی هم نبود و تمام تیم تلاش کرد که بهترین عملکردمان را داشته باشیم. همانطور که گفتم هدف در این مسابقه های نخست کسب هماهنگی بیشتر و آمادگی برای دیدارهای اصلی است.

‏یخچالی در پاسخ به این سوال که شرایط تیم ملی از نظر روانی چطور است؟ تصریح کرد: تیم انگیزه و روحیه خوبی دارد. چند بازیکن داریم که برای اولین بار در آسیایی شرکت کرده اند و انگیزه بسیار زیادی دارند و می خواهند خودشان را ثابت کنند. قطعا این مساله انگیزه دیگر نفرات را هم بیشتر کرده است. تیم از نظر فنی و روانی شرایط خوبی دارد و امیدوارم ادامه پیدا کند.

‏ملی پوش بسکتبال ایران با اشاره به حضور حامد حدادی در ترکیب تیم ملی گفت: قبل از کاپ آسیا همه تلاش می کردیم که حامد بیاید و خدا را شکر که به تیم اضافه شد اما اصلا اینطور نیست که خیال ما راحت شده باشد. حامد تکیه گاه است اما ما تلاشمان را کم نمی کنیم. تازه انگیزه بازیکنان بیشتر شده است. همه می خواهیم حالا که حامد را در کنارمان داریم، بهتر نتیجه را بگیریم.

‏او درباره دیگر تیم های حاضر در مسابقات گفت: همه با شرایط خوبی به لبنان آمده اند. من چند مسابقه را دیدم. همانطور که پیش بینی می کردیم استرالیا با شرایط خوبی رقابت ها را شروع کرد و سبک بسکتبال متفاوتی دارد. اما نکته اینجاست که تیمی در رقابت ها نیست که شکست ناپذیر باشد. با این حال ما گام به گام می رویم و امروز فقط به مسابقه با سوریه فکر می کنیم.

تیم ملی بسکتبال ایران فردا جمعه در دومین مسابقه خود برابر سوریه به میدان می رود.

انتهای پیام/س


یخچالی: شرایط فنی و روانی خوبی داریم/ می خواهیم بهترین نتیجه را بگیریم
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها