بازدید: 33

نفت همچنان بالای 52 دلار/ کاهش دکل‌های نفتی آمریکا پشتیبان طلای سیاه شد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 439001
قیمت نفت در معاملات امروز اندکی کاهش یافت اما همچنان نزدیک بالاترین مبلغ 9 هفته گذشته قرار دارد و بشکه‌ای 52.16 دلار فروخته شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت اما همچنان در نزدیکی بالاترین رقم در 9 هفته گذشته قرار دارد.

قیمت نفت با انتشار آمار قوی از فرصت های شغلی آمریکا در هفته گذشته و همچنین یک کاهش اندک در فعالیت های حفاری این کشور تقویت شد. اما افزایش تولید اوپک از این افزایش ها کم کرد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 26 سنت کاهش 52.16 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 24 سنت کاهش 49.34 دلار معامله شد.

قیمت هر دو نوع نفت در نزدیکی بالاتری قیمت اواخر ماه می قرار دارد. در آن زمان تولیدکنندگان اوپک توافق کاهش تولید را تا پایان ماه مارس تمدید کردند.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: « پس از اینکه سرمایه گذاران آمارهای فرصت های شغلی را دیدند که یک نشانه مثبت برای تقاضای نفت در آمریکا محسوب می شود، قیمت نفت در پایان هفته گذشته رشد کرد... کاهش  در تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا نیز دیگر عوامل تقویت قیمت نفت بود.»

وزارت کار آمریکا در روز جمعه در گزارش ماهانه فرصت های شغلی اعلام کرد کارفرمایان آمریکایی، 209 هزار کارگر بیشتر در جولای به کار گرفتند که بیش از رقم پیش بینی بود و همچنین آنها رقم دستمزدها را افزایش دادند.

بیکر هیوز، بزرگ ترین شرکت خدمات نفتی روز جمعه اعلام کرد در عین حال، حفاران آمریکایی در هفته منتهی به 4 آگوست، یک دکل حفاری را خاموش کردند که در مجموع تعداد دکل های فعال این کشور به 765 دکل رسید.

به گفته تحلیلگران، علی رغم تحولات آمریکا که سبب تقویت قیمت نفت شد اما بازارهای جهانی به علت افزایش تولید همچنان تحت فشار قرار دارد.

بر اساس گزارش تامسون رویترز، در عین حال، صادرات نفت اوپک در ماه جولای به رکورد 26.11 میلیون بشکه در روز رسید که بیشتر این رقم برای نیجریه بوده است.

انتهای پیام/


نفت همچنان بالای 52 دلار/ کاهش دکل‌های نفتی آمریکا پشتیبان طلای سیاه شد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها