بازدید: 25

خوشنویسی به واسطه کتابت قرآن رونق گرفت

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 430841
گروه هنر: مهری ماشاللهی، مدرس خوشنویسی گفت: خوشنویسی هنری است که دلیل ماندگاری و رونقش را می‌بایست در کتابت قرآن جستجو کرد.
مهری ماشاللهی، مدرس خوشنویسی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) درباره نگاه ویژه خوشنویسی به قرآن اظهار کرد: اگر بخواهید ریشه خوشنویسی را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که کتابت قرآن دلیل رونق این هنر شده است، برای همین هیچگاه خوشنویسی از قرآن جدا نخواهد شد، البته نزدیکی قرآن و خوشنویسی به نوعی باعث شده این هنر قدمتی زیاد داشته باشد.

وی افزود: من سالهاست در حوزه خوشنویسی مشغول فعالیت هستم و آیات بسیاری را خوشنویسی کرده‌ام، اما کار به روی هر یک از آیه‌ها، به اندازه ای لذت‌بخش است که نمی‌توان آن را با معنای دیگری مقایسه کرد. درباره فعالیت‌های خود نیز باید بگویم از سال 86 تا به امروز نمایشگاهی برپا نکرده‌ام و بیشتر وقت خود را صرف تدریس خوشنویسی می‌کنم.

این استاد خوشنویس تاکید کرد: فرهنگسرا امید واقع در منطقه 13، محلی است که شاگردان خود را در آنجا آموزش می‌دهم. در این فرهنگسرا کلاس‌های خوشنویسی بر پا است که در آن خط نستعلیق و شکسته نستعلیق آموزش داده می‌شود. در انتها نکته‌ای را می‌خواهم بیان کنم آن‌هم ‌اینکه، جوانان به خوشنویسی علاقه دارند، تنها کافیست به طریق صحیح به آنها این هنر عرضه شود تا آن را فرا گیرند.


خوشنویسی به واسطه کتابت قرآن رونق گرفت
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها