بازدید: 104

iPhone ؛ محبوب ترین برند گوشی دنیا 10 سالگی اش را جشن گرفت

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 418055
۹ ژوئیه سال ۲۰۰۷ استیو جابز در مراسمی از آیفونی رونمایی کرد که حالا پس از ۱۰ سال هنوز محبوبترین گوشی جهان به حساب می آید.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،  10 سال پیش بود که اولین آیفون ساخت شرکت اپل توسط استیو جایز رونمایی شد.اکنون پس از 10 سال می توان گفت این نوع تلفن همراه همه ساله بر طرفدارانش افزوده و به نوعی محبوترین گوشی جهان محسوب می شود.

نخستین آیفون اپل در نسخه ۴ گیگابایتی ۴۹۹ دلار و در نسخه ۸ گیگابایتی ۵۹۹ دلار قیمت داشت که در آن زمان با استقبال بی نظیری روبه رو شد به طوری که در مجله تایم از این دستگاه به بهترین نوع آوری سال یاد کردند

لازم به ذکر است از آن زمان تاکنون بیش از یک میلیارد دستگاه آیفون در سراسر جهان به فروش رسیده است.

iPhone ؛ محبوب ترین برند گوشی دنیا 10 سالگی اش را جشن گرفت

استیو جابز اعتقاد داشت که تلفن های هوشمند باید به اندازه ای باشد که در دست راحت بوده لذا بزرگی این تلفن ها را درست نمیدانست ، عقیده ای که بعد از مرگ او به فراموشی سپرده شد چراکه طراحان بعدی آیفون با تغییر در اندازه های مدل های جدید فرم و شکل نوینی به این نوع تلفن ها دادند.

تونی فادل، یکی از طراحان و متخصصین گوشی های همراه در گفتگویی با رویترز مدل اقتصادی آیفون در نخستین سال عرضه به بازار را فاجعه آمیز قلمداد کرده است.


اپل در پایان نخستین سال فروش آیفون، در واکنش به سستی بازار و نیز به منظور جلب نظر مشتریان جدید در آستانه جشن های سال نو قیمت این محصول را کاهش داد که با استقبال بسیار زیاد همراه شد.

اپل یک سال بعد اپ استور را راه اندازی کرد که اینک از طریق حق کمیسیون دریافتی از طراحان و توزیع کننده های اَپ بیش از ۲۴ میلیارد دلار درآمد برای این شرکت آمریکایی به همراه دارد.

 iPhone ؛ محبوب ترین برند گوشی دنیا 10 سالگی اش را جشن گرفت

تونی فادل این تحول را که به دمکراتیزه شدن انفورماتیک و ارتباطات در سراسر جهان منجر شده فوق العاده توصیف کرد و گفت: «این مایه دلگرمی است زیرا همان چیزی است که استیو جابز قصد داشت با اپل ۲ و مک به آن برسد و در نهایت سی سال بعد محقق شد.»

برخی کارشناسان معتقدند گرچه اپل مخترع تلفن های هوشمند نیست اما تحول عظیمی در این عرصه و به خصوص در زمینه صفحه نمایشی لمسی و اپلیکیشن ها ایجاد کرده است.

 

با این حال در یکی دو سال اخیر شاهد کم شدن نوآوری و طراحی تکراری آیفون ها بوده ایم و بسیاری از کارشناسان عقیده دارند اپل برای ۱۰ مین نسل از آیفون که در سال ۲۰۱۷ معرفی خواهد شد برنامه ویژه ای دارد. باید منتظر باشیم و کمپانی شماره یک جهان چه برنامه هایی برای راضی کردن کاربران دارد.

 منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/


iPhone ؛ محبوب ترین برند گوشی دنیا 10 سالگی اش را جشن گرفت
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها