بازدید: 21

وزیرخارجه فرانسه به ایران سفر می‌کند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 405698
ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه سیزدهم و چهاردهم ماه جاری به ایران سفر خواهدکرد.

وزیرخارجه فرانسه به ایران سفر می کندبه گزارش حوزه سیاست خارجی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه سیزدهم و چهاردهم  ماه جاری به ایران سفر خواهدکرد.

دفتر صداوسیما از پاریس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارتخارجه فرانسه نوشت:  لودریان، قصد دارد در جریان این سفر رییس جمهور شدن روحانی را به او تبریک بگوید.

چند روز پیش نیز وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرده بود به دنبال سفر اخیر محمدجواد ظریف به پاریس و با هدف تعمیق روابط ایران و فرانسه، وزیر امور خارجه این کشور در آینده نزدیک به ایران سفر خواهد کرد.

اضافه می شود مراسم تحلیف «ریاست جمهوری دوازدهم»، روز شنبه چهاردهم مرداد ماه از ساعت هفده تا بیست در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

بهروز نهمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی پیش از این از سفر برخی مهمانان خارجی ظهر شنبه برای حضور در مراسم تحلیف حسن روحانی خبرداده بود.

مراسم تحلیف ریاست جمهوری پس از مراسم تنفیذ حکم رییس جمهور از سوی مقام معظم رهبری با حضور رییس دیوان عالی کشور، اعضای شورای نگهبان قانون اساسی و رئیس قوه قضائیه و سایر مقامات کشوری و لشکری در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و طی آن رییس جمهور منتخب بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد می کند که همهٔ استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت هایی که برعهده گرفته است، به کار گیرد و در پایان سوگندنامه را امضاء می کند.

انتهای پیام/

حضور مهمانان خارجی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم

وزیرخارجه فرانسه به ایران سفر می‌کند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها