بازدید: 32

از پ‍اسخ به تحریم های امریکا تا سرنوشت تلخ بنیتا

منبع : صدا و سیما کد خبر: 401119
روزنامه امروز پنج شنبه 5 مرداد 96 با عناوین پاسخ به تحریم های آمریکا، سرنوشت تلخ بنیتا و آخرین گمانه زنی ها درباره کابینه دوازدهم بر روی پیشخوان مطبوعات نشست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما روزنامه جام جم «یک صدا علیه بدی» تیتر زد و نوشت: مقامات جمهوری اسلامی ایران در واکنش به از پ‍اسخ به تحریم های امریکا تا سرنوشت تلخ بنیتاتصویب تحریم‌های جدید در مجلس نمایندگان آمریکا که از آن به عنوان مادر تحریم‌ها یاد می‌شود، تأکید کردند که این تحریم‌ها واکنش جدی تهران را به همراه خواهد داشت.

مجلس نمایندگان آمریکا طرح مربوط به اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، ایران و کره‌شمالی را سه‌شنبه‌شب با اکثریت بسیار بالا و با 419 رأی موافق تصویب کرد. این طرح بیش از دو سوم آرای موافق مجلس نمایندگان آمریکا را به خود اختصاص داد و تنها 3 نماینده از حزب جمهوریخواه مخالف بودند.

اکنون این طرح باید به تصویب سنا برسد و سپس برای کاخ سفید ارسال شود تا ترامپ آن را امضا یا وتو کند. رهبران سنا به این مسأله اشاره نکرده‌اند که چه زمانی ممکن است بررسی این طرح را آغاز کنند. کاخ سفید نیز اعلام کرد؛ رئیس‌ جمهور هنوز درباره امضا کردن یا نکردن این طرح، تصمیمی نگرفته است. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از قانون جدید تحریم‌های ایران، روسیه و کره‌شمالی به عنوان یکی از گسترده‌ترین بسته‌های تحریمی در طول تاریخ یاد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تصویب تحریم‌های ضدایرانی آمریکا گفت: عکس‌العمل ایران در برابر حرکت جدید کنگره آمریکا، حتمی بوده و عمل متقابل انجام خواهیم داد.

رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت با بیان این‌که دست و پای آمریکایی‌ها بعد از توافق برجام در زمینه تحریم‌ مقداری بسته شده است، گفت: قبل از توافق برجام، آمریکایی‌ها به هر بهانه‌ای یک تحریم جدید علیه ملت ایران وضع می‌کردند و تلاش آنها بر این بود تا این تحریم‌ها فرامرزی باشد و اروپا و کشورهای دیگر را هم تحت‌ تأثیر قرار دهند و حتی این تحریم ‌ها را به شورای امنیت ببرند و در سطح جهان عمومی کنند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: برجام دست و پای آمریکا را هم برای بردن این گونه تحریم‌ها به بهانه مسائل سلاح کشتارجمعی و هسته‌ای به شورای امنیت و هم در راستای وضع تحریم‌های جدید بسته است. بنا براین در همین لایحه‌ای که مجلس نمایندگان آمریکا تصویب کرده است و علی‌القاعده به سنا خواهد رفت، می‌بینید تحریم علیه ایران با تحریمی که علیه کره‌شمالی یا روسیه مطرح است، بسیار تفاوت دارد. تحریم‌های ایران در واقع تکرار تحریم ‌های گذشته بود و این نشان ‌دهنده آن است که حربه تحریم آمریکا نسبت به گذشته بسیار کند شده است.
روحانی با تأکید بر این‌که باید همواره هوشیاری‌مان را حفظ کنیم، خاطرنشان کرد: ما راه و شیوه سیاسی‌مان را از قرآن و پیامبر(ص) آموخته‌ایم.

روزنامه آرمان به واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اظهارات معاون دادستان کل کشور اشاره کرد و تیتر « تفکر فیلتری را کنار بگذارید» را برگزید.

روزنامه آفتاب با تیتر «غم بزرگ این مادر» چاپ شد و نوشت: بنیتای 8 ماهه پیدا شد؛ جانی در بدن کوچکش نبود.

روزنامه ابتکار «دام آمریکا برای خروج ایران از توافق هسته ای» را تیتر زد.

روزنامه اعتماد با تیتر «اقدام متقابل در برابر تحریم ها» به پیشخوان مطبوعات رسید و از قول رئیس جمهور نوشت: اگر دشمن بخشی از عهد را زیر پا گذاشت ما هم بخشی را زیر پا می گذاریم و اگر همه را زیر پا گذاشتند ما هم همه را زیر پا خواهیم گذاشت.

روزنامه اطلاعات تیتر «رئیس جمهوری: پاسخ امریکا را خواهیم داد» را انتخاب کرد و نوشت: واشنگتن با احترام به حقوق ملت ایران از تجربه 40 سال خصومت خود درس بگیرد.

این روزنامه همچنین از قول آیت اله سید مصطفی محقق داماد نوشت: نقد قانون حق است حتی اگر قانون اساسی باشد. 

روزنامه اطلاعات همچنین « سطح آب زیرزمینی تهران سالانه 60 سانتی متر افت می کند»  را تیتر کرد.

روزنامه ایران به پاسخ روحانی به تحریم های غیرهسته ای جدید آمریکا، اشاره کرد و تیتر « حتماً به حرکت کنگره پاسخ لازم را می دهیم» را برگزید. این روزنامه همچنین « محرمانگی قرارداد توتال شبیه قرار داد با شرکت های روسی و چینی است» را تیتر زد.

روزنامه جوان تیتر «روحانی: حتماً پاسخ آمریکا را می دهیم» را انتخاب کرد و از قول رئیس جمهور نوشت: تمام سلاح های دفاعی مان را بدون توجه به نظرات دیگران تقویت خواهیم کرد.
روزنامه جمهوری اسلامی با تیتر« مسؤولان ایران یکپارچه در برابر تحریم های آمریکا» به پیشخوان مطبوعات نشست.

روزنامه شرق به واکنش رئیس جمهور به حرکت جدید آمریکا اشاره کرد و تیتر«پاسخ کنگره را خواهیم داد» را برگزید. این روزنامه همچنین به بهانه بازگشایی دفتر حزب اتحاد ملت در نازی آباد محله کودکی سعید حجاریان تیتر «نامه به نازی آبادی ها را برگزید».

روزنامه شهروند با تیتر «سرنوشت تلخ بنیتا» چاپ شد و نوشت: دختر 8 ماهه ای که در خودروی پدرش از گرسنگی و تشنگی جان داد.

روزنامه قانون با گزارش میدانی از سوگ خانواده بنیتا و رنج هائی که می برند تیتر «گداخت جان» را برگزید و نوشت: این بار مرثیه ای برای بنیتا.

روزنامه کیهان تیتر « ماله کشی تحریم های جدید، چراغ سبز به آمریکا برای فشار بیشتر» را برگزید.

روزنامه مردم سالاری «مقابله جدی، اما بدون عصبانیت» را تیتر زد و از قول رئیس جمهور نوشت: در برابر حرکت جدید کنگره آمریکا حتماً پاسخ لازم را خواهیم داد.

روزنامه همدلی « عصبانیت شدید آمریکا از برجام » را تیتر کرد و از قول رئیس جمهور نوشت: دست و پای آمریکا بعد از برجام بسته شد.

از پ‍اسخ به تحریم های امریکا تا سرنوشت تلخ بنیتا
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

گزارش ها

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات