بازدید: 43

دستگیری ۱۱۳ سارق پایتخت/ کاهش ۴ درصدی وقوع سرقت منزل/ کاهش قتل و خودکشی در تهران

منبع : فارس نیوز کد خبر: 393320
فرمانده انتظامی تهران بزرگ به تلاش مأموران پلیس در ۴۸ ساعت گذشته پرداخت و گفت: در عملیات دو روز گذشته ۲۸ باند سرقت متلاشی شده و ۱۱۳ سارق نیز دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه سومین طرح برخورد با سارقین و زورگیران در تهران اظهار داشت: 48 ساعت گذشته مأموران پلیس آگاهی تهران با توجه به رصد یک ماهه گذشته موفق به دستگیری باندهای زیادی در خصوص سرقت، زورگیری، سرقت به عنف، سرقت منزل، سرقت خودرو، کلاهبرداری، موبایل قاپی و.. شده اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: طی 48 ساعت گذشته 28 باند که شامل 113 نفر بودند شناسایی، دستگیر و منهدم شدند.

وی گفت: نزدیک به 30 درصد فعالیت های این باندهای سارق در خارج از تهران بوده و یکی از این باندها که سرقت منزل را انجام می داد، عمده فعالیتش در چند استان مرکزی و غربی کشور بوده است؛ این باند متشکل از 4 نفر بوده است.

عالی ترین مقام انتظامی تهران بزرگ با تأکید بر این مطلب که طرح برخورد با سارقان و زورگیران تا پایان سال ادامه خواهد داشت، گفت: تعدادی دیگر از باندها شناسایی شده که در آینده نزدیک جدا از مأموریت روتین مأموران پلیس آگاهی، آنها نیز متلاشی خواهند شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر تخمین ارزش مالی اموال کشف شده اعلام کرد: هنوز تخمین زده نشد؛ اما در بین کشفیات فرش های دستباف ، طلاجات و ... به چشم می خورد.

سردار ساجدی نیا در پاسخ به پرسش فارس در خصوص رده سنی دستگیرشدگان گفت: متأسفانه سارقان دستگیرشده در رده سنی 18 تا 35 سال هستند و بیش از 60 درصد آنها سابقه دار هستند.

وی بابیان این مطلب که سرقت خرد مثل سال های گذشته نسبت به سایر سرقت ها پیشی دارد، اظهار داشت: سرقت منزل و مغازه نسبت به سایر سرقت ها ازجمله سرقت های مهم کاهش داشته است.

این مقام ارشد پلیس پایتخت سیر دستگیری سارقان را صعودی دانست و گفت: مأموران پلیس آگاهی مداوم در تلاشند و سارقان را دستگیر می کنند، اما چون موضوعی است اعلام نمی شود و فقط در طرح ها  است که موارد را اعلام می کنیم.

وی به کاهش 4 درصدی سرقت منزل و سرقت مغازه در سه ماهه اول امسال اشاره و تصریح کرد: در حوزه قتل، خودکشی، تجاوز به عنف و سرقت مسلحانه خوشبختانه با کاهش مواجه بوده ایم؛ همچنین سرقت مسلحانه هایی را که داشته ایم یا ناموفق بوده یا اینکه سارقان دستگیر شده اند.

سردار ساجدی نیا در پاسخ به سؤالی در خصوص نگهداری طلا و ارز در منزل، با اعلام این مطلب که سرقت منزل به مراتب سخت تر از خودرو است، بیان داشت: به بانک ها پیشنهاد داریم که گرایش بیشتری برای توسعه صندوق امانت خود داشته باشند و همچنین از مردم تقاضا داریم که مسکوکات، طلا، ارز و ... را حتماً در صندوق امانات بانک ها نگهداری کنند.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص استفاده سارقان از طلایاب گفت: شاید یکی دو مورد در سال گذشته در این مورد داشتیم؛ باید بگویم سارقان بیشتر تمایل به سرقت های سبک دارند.

عالی ترین مقام انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: نقش مجازات اعمال شده قطعاً می توان بازدارنده باشد و در جرائم به خصوص جرائم خشن تأثیر خود را بگذارد.

وی در خصوص درخواست کسبه امام حسین(ع) مبنی بر جمع آوری معتادان متجاهر گفت: خوشبختانه مأموران ما روز گذشته تا پاسی از شب به جمع آوری معتادان متجاهر مشغول بودند.

سردار ساجدی نیا در خصوص آخرین پیگیری های پلیس در مورد نوزاد مفقودشده گفت: تلاش ها همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/


دستگیری ۱۱۳ سارق پایتخت/ کاهش ۴ درصدی وقوع سرقت منزل/ کاهش قتل و خودکشی در تهران
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها