آسیاتل

بازدید: 79

آمریکا تحریم‌های دلاری و نفتی علیه ونزوئلا اعمال می‌کند/تحریم‌های آزمایش شده روی ایران

منبع : فارس نیوز کد خبر: 380630
یک منبع آگاه اعلام کرد: آمریکا قصد دارد تحریم‌های دلاری و نفتی در راستای ضربه به درآمدهای نفتی ونزوئلا اعمال کند که این تحریم‌ها مشابه آنچه که روی ایران انجام داد، است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، یکی از مقامات ارشد کاخ سفید و یک منبع آگاه اعلام کرد: آمریکا قصد دارد با تحریم نفتی ونزوئلا و ایجاد مانع در پرداخت پول صادرات نفت این کشور، در دسترسی دولت ونزوئلا به درآمدهای نفتی مانع ایجاد کند. این اقدام می تواند ونزوئلا را به شدت محدود کرده و دولت سوسیالیست این کشور را با بحران در تأمین ارز خارجی مواجه کند.

این تحریم ها هرگونه مبادله شرکت ملی نفت ونزوئلا PDVSA به دلار آمریکا را ممنوع خواهد کرد که هر دو این منابع معتقدند که این اقدام یکی از سخت ترین اقدامات مورد بررسی از سوی آمریکا علیه ونزوئلا است.

این اقدام با هدف فشار بر نیکلاس مادارو رئیس جمهور ونزوئلا در راستای جلوگیری از ایجاد کنگره جدید در این کشور است. تحریم های جدید می تواند اقتصاد وابسته به نفت ونزوئلا را که هم اکنون با رکود شدید و سقوط ارزش پول این کشور دست و پنجه نرم می کند را بیش از پیش تحت فشار قرار دهد، اعمال تحریم های مبادلات دلاری می تواند شرایط را برای دولت مادارو در راستای حمایت از اقتصاد این کشور و واردات کالاهای اساسی تحت فشار قرار دهد. هنوز کاخ سفید و شرکت ملی نفت ونزوئلا واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده اند.

تحریم های جدید علیه ونزوئلا شبیه به تحریم های هسته ای ایران خواهد بود که صادرات نفت این کشور را کاهش داد و از خرید نفت شرکت های بزرگ از ایران جلوگیری کرد. آمریکا به این نوع تحریم ها به عنوان اقداماتی موثر در راستای اعمال فشار علیه کشورها نگاه می کند که به اعتقاد آنها همین اقدام به محدود شدن فعالیت های هسته ای تهران منجر شد.

این تحریم ها به دولت ترامپ این امکان را می دهد تا از طریق تهدید تمام شرکت های آمریکایی و بانک های این کشور در مورد هرگونه معامله با شرکت ملی نفت ونزوئلا، دولت ونزوئلا را تحت فشار قرار دهد.

در بحث های صورت گرفته در کاخ سفید اعمال تحریم های اقتصادی بارها به عنوان گزینه مناسب برای اعمال علیه ونزوئلا مورد بحث قرار گرفته است. آمریکا همچنین در حال بررسی طرح تحریم واردات نفت ونزوئلا است ولی هنوز در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

انتهای پیام/


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند