بازدید: 24

روحانی: مذاکراتم با فدراسیون کاراته ازبکستان قطعی شد/ آسیا برای کومیته تیمی ایران کوچک است

منبع : فارس نیوز کد خبر: 362707
مربی تیم ملی کاراته، گفت: تقریبا مذاکراتم با فدراسیون کاراته ازبکستان قطعی شد و فقط بحث امضای قرارداد باقی مانده که تا چند وقت آینده برای هدایت تیم ملی کاراته ازبکستان راهی این کشور خواهیم شد.

حسین روحانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نتایجی که تیم ملی کاراته در مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان کسب کرده است، گفت: مسابقات در کشور قزاقستان برگزار شد و شاهدیم که قزاق ها در کاراته واقعاً جزو کشورهایی هستند که در چند سال اخیر خوب رو به جلو حرکت کردند. دوره گذشته آنها در 6 وزن 3 مدال طلا کسب کردند. آنها جزو کشورهایی هستند که در کاراته خوب هستند.

وی در ادامه افزود: سطح مسابقات عالی بود، کشورها واقعا سرمایه گذرای خوبی کردند، دیگر اینطور نیست که بگوییم ایران در آسیا قدرت اول و مطلق است. ما در قزاقستان شاهد بودیم که تیم کومیته مردان ژاپن مقابل عربستان شکست خورد و کومیته بانوان هم مقابل ایران شکست خورد. تا جایی که من اطلاع دارم ژاپن حتی یک مدال طلا هم نتوانست کسب کند.

روحانی در ادامه صحبت های خود، عنوان کرد: تیم ایران 3 مدال طلا، 2 مدال نقره و یک برنز کسب کرد و یک حذفی داشت. حسین سمندر واقعا با قرعه سختی روبرو بود به هر حال او تمام تلاشش را کرد. یک مقدار همه داوری در بحث باخت او دخیل بود. به هر حال با سطح فنی که در مسابقات شاهد بودیم دیگر نمی توانیم بگوییم کاراته آسیا تحت سلطه ایران و ژاپن است. هر چند که ما نتیجه خوبی کسب کردیم اما همه کشورهای حاضر در این مسابقات عملکرد خوبی داشتند از نظر من هر 5 نفر باید طلایی می شدند اما با توجه به اعمال نفوذی که در تقسیم مدال ها وجود دارد این مهم برای ما رخ نداد. چیزی که در ذهن من بود حداقل از بین 5نفر باید 4 فینالیست داشتیم.

مربی تیم ملی کاراته در مورد عملکرد مهدی خدابخشی، عنوان کرد: ما انتظار بیشتری از مهدی خدابخشی داشتیم اما او اولین باری بود که در رده بزرگسالان حضور پیدا می کرد، به نظرم خدابخشی به تجربه بیشتری نیاز دارد تا بتواند خودش را بیشتر در این وزن جا بیندازد. مجید حسن نیا با توجه به اینکه مدتی را از مسابقات دور بود اما درخشش خوبی در قزاقستان داشت و در واقع بازگشت خوبی به کاراته داشت. حالا با توجه به اتفاقاتی که برای او رخ داد متاسفانه طلای او به نقره تبدیل شد.

وی در مورد عملکرد دیگر اوزان مردان، گفت: امیر مهدی زاده در قزاقستان مثل همیشه خوش درخشید با توجه به اینکه مهدی زاده در مسابقات کشورهای اسلامی مقابل حریف ازبکستانی به برنز رسیده بود در  این رقابت ها با درخشش توانست جبران مافات کند و دوباره طلا کسب کند. بهمن عسگری در وزن75 کیلوگرم او نیز بازگشت خوبی به کاراته داشت. خدا را شکر در این وزن ما همیشه کاراته کارهای خوبی داشتیم و هر کسی راهی مسابقات شده از حیثیت این رشته دفاع کرده است. از عسگری هم انتظار می رفت مدال طلا کسب کند که همانطور هم شد.

روحانی در مورد نماینده وزن مثبت 84 کیلوگرم، گفت: سجاد گنج زاده یکی از خوب های کاراته تیم ملی است علی رغم اینکه از حریف خود خیلی سر بود به مدال نقره رسید، اما چیزی از ارزش های سجاد کم نمی شود. مدال نقره او هم برای ما ارزشمند است به هر حال نمی شود همیشه از یک بازیکنان توقع کسب مدال طلا را داشت. به نظرم اگر ما در میدان های کوچک تری باخت داشته باشیم بهتر از این است که برویم در مسابقات بزرگ شکست بخورم، نتیجه رقم خورده برای گنج زاده در قزاقستان تجربه بزرگی برای او محسوب می شود انشاءالله در بازی های آسیایی اندونزی بتواند با برنامه ریزی بین حریفان خود بهترین مدال را کسب کند.

مربی تیم ملی کاراته در ادامه صحبت های خود خاطرنشان کرد: حداقل از 7 فرصتی که ما داشتیم می توانستیم نتایج بهتری کسب کنیم، آسیا برای کومیته تیم ما خیلی کوچک است ما سال ها می توانیم آقایی دنیا را داشته باشیم. هیچ تیمی قابل قیاس با ما نیست. به هر حال نظر شخصی من این است که ما می توانستیم یک نتیجه ای بهتر از این کسب کنیم اما کسب سه مدال طلا، دو نقره و یک برنز نتیجه بدی نیست. خدا را شکر در این یک ماه فرصتی که بعد از بازی های کشورهای اسلامی داشتیم توانستیم نقاط ضعف ملی پوشان را پوشش دهیم ولی باز هم می گویم من فکر می کنم از 7 فرصت 5 مدال طلا حق صدردصد ما بود اما باز هم خدا را شکر می کنیم.

روحانی در پاسخ به این سوال که مذاکرات شما برای هدایت تیم ملی کاراته ازبکستان به کجا رسید و آیا اینکه در دیداری که با رئیس فدراسیون ازبکستان داشتید توافقات نهایی انجام شد یا خیر، گفت: با رئیس فدراسیون ازبکستان گفت وگوی خوبی داشتم، صحبت های مقدماتی از بابت اینکه من چه چیزهایی را نیاز دارم و چه چیزهایی که باید مقدماتش فراهم شود تا من در آنجا کار کنم همه انجام شده است انشاءالله بزودی شرایط قرارداد مشخص می شود و پس از نهایی شدن امضا قرارداد راهی ازبکستان خواهیم شد. تقریبا مذاکراتم با فدراسیون کاراته ازبکستان قطعی شده است و فقط بحث امضای قرارداد باقی مانده تا چند وقت آینده همه چیز قطعی می شود و برای هدایت تیم ملی کاراته ازبکستان راهی این کشور خواهیم شد.

انتهای پیام/س

 


روحانی: مذاکراتم با فدراسیون کاراته ازبکستان قطعی شد/ آسیا برای کومیته تیمی ایران کوچک است
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها