بازدید: 21

تقدیر معاون رئیس جمهور از راه اندازی موزه تخصصی بانک ملی ایران

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که راه اندازی موزه های تخصصی در کشور به عنوان یک برنامه جدی دنبال می شود، از اقدام بانک ملی ایران برای راه اندازی موزه این بانک تقدیر کرد.
روز نو :
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر زهرا احمدی پور در مراسم افتتاح موزه بانک ملی ایران با اشاره به این که موزه ها مجموعه ای از دانش بشری و روند تغییر تکنولوژی را به نمایش می گذارند، گفت: امروز موزه ها دیگر تنها محلی برای نمایش اشیا نیستند، بلکه کارکرد مراکز آموزشی به خود گرفته اند. 
به گفته وی، راه اندازی موزه های تخصصی مانند آنچه بانک ملی ایران عملیاتی کرده است، باعث می شود دانش تخصصی در حوزه های مشخص مانند علوم بانکی و اقتصادی در گذشته و حال تجمیع شده و برای آیندگان به راحتی قابل دسترس باشد. 
احمدی پور روند انتقال دانش مدیریت آب از طریق راه اندازی موزه هیدرولوژی را یک تجربه موفق در کشور خواند و گفت: با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و تلاش سازمان های تخصصی در هر حوزه، بسیاری از اشیا که شاید در انبارها بود، اکنون به موزه ها منتقل شده و از این طریق می توان به آنها نگاه آموزشی داشت. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که موزه ها، فرصت های گردشگری کشور را توسعه می دهند، گفت: موزه یکی از عوامل جذب گردشگر است و اکنون مجاورت موزه بانک ملی ایران با موزه جواهرات ملی، می تواند میزان ورودی گردشگر به هر دو موزه را دو چندان کند. 
وی تاکید کرد که جهت گیری کشور به سمت افزایش درآمد پایدار ناشی از گردشگری است و نقش موزه ها در این زمینه بسیار با اهمیت است.


تقدیر معاون رئیس جمهور از راه اندازی موزه تخصصی بانک ملی ایران
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها