بازدید: 25

انگلیس، گزارش نقش عربستان در تأمین مالی تروریسم را منتشر نمی‌کند

منبع : فارس نیوز کد خبر: 351411
Array

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد گزارش کامل خود درباره منابع تأمین «افراط‌گرایی» در این کشور را منتشر نمی‌کند. 

مخالفان دولت انگلیس این اقدام دولت نخست‌وزیر «ترزا می» را در راستای جلوگیری از بدنام شدن ریاض دانسته‌اند. 

این گزارش که نوامبر سال 2015 توسط دولت «دیوید کامرون»، نخست‌وزیر وقت انگلیس تهیه شده، سال گذشته تحویل دولت جدید این کشور شد.

وزیران کابینه «ترزا می»، نخست‌وزیر فعلی انگلیس اخیراً و در پرتو وقوع سه حمله تروریستی در بریتانیا از ماه مارس تا کنون، برای انتشار جزئیات آن تحت فشار قرار گرفته‌اند. 

«آمبر راد»، وزیر کشور انگلیس گفت با آنکه برخی از سازمان‌های افراط‌گرا صدها هزار پوند از گروه‌های افراطی دریافت می‌کنند، او تصمیم گرفته از انتشار جزئیات کامل این بررسی خودداری کند. 

«راد» در ایمیلی مکتوب به پارلمان انگلیس همچنین خاطرنشان کرده که دلیل این تصمیم‌گیری دغدغه‌های مربوط به امنیت ملی و حجم انبوه اطلاعات شخصی در متن گزارش است. 

وزیر کشور انگلیس گفت که نتایج این بررسی نشان می‌دهند که مهم‌ترین منابع حمایت از گروه‌های افراطی، کمک‌های کوچکی هستند که از افرادی در داخل انگلیس برای آن گروه‌ها ارسال می‌شوند. 

بررسی مورد نظر، به علاوه نشان می‌دهد که کمک‌های مالی برون‌مرزی هم جزو منابع درآمدی برخی از سازمان‌های کوچک بوده‌اند. 

منتقدان دولت، علی‌رغم این، تصریح کرده‌اند که دولت انگلیس در حال تلاش برای سرپوش گذاشتن بر نقش عربستان سعودی در تأمین مالی تروریسم است. 

«کارولین لوکاس، از رهبران حزب سبز که دولت را برای انتشار این گزارش تحت فشار گذاشته گفت که بیانیه وزیر کشور غیرقابل قبول است. 

در خال تکمیل...

 

 


انگلیس، گزارش نقش عربستان در تأمین مالی تروریسم را منتشر نمی‌کند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها