بازدید: 29

برخورد ناجا با مکان هایی که شیشه دودی نصب می کنند

منبع : صدا و سیما کد خبر: 344232
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: اماکن ناجا با مکان‌هایی که به نصب شیشه دودی بر روی خودروها اقدام کنند طبق قانون برخورد می‌کند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، سردار تقی مهری در حاشیه نخستین نشست تخصصی روسای پلیس راهور کشور در جمع خبرنگاران افزود: شیشه تعدادی از خودروها در کارخانه به صورت استاندارد دودی نصب می‌شود، اما بخشی از خودروها به صورت غیراستاندارد شیشه خودروی خود را دودی می‌کنند که این امر خطرات رانندگی را افزایش می دهد.
وی تصریح کرد: از جمله خطرات این کار کاهش دید شدید راننده است که بنا به کد تخلفاتی، پلیس با آن برخورد و برای آن جریمه تعیین می‌کند.
رئیس پلیس راهور در ادامه به افتتاح سامانه موبایلی بازرسان پلیس نامحسوس راهور اشاره کرد و گفت :این سامانه برنامه بسیار خوب و کم خطا برای تسریع در ارسال ثبت گزارش تخلفات رانندگی است.
سردار مهری افزود: بازرسان نامحسوس از خود مردم هستند، یعنی افرادی که مدارک کارشناسی به بالا داشته و آموزش‌های لازم را توسط پلیس گذرانده‌اند و 9 مورد تخلف مشخص‌شده را به پلیس گزارش می‌دهند.
وی تصریح کرد: در گذشته این گروه از افراد با برگه های قبض جریمه‌ای که در اختیار داشتند تخلفات را ثبت می‌کردند اما هم‌اکنون این بازرسان نامحسوس از طریق سامانه موبایل این تخلفات را پیامک می‌کنند.
سردار مهری با اشاره به مزایای این سامانه گفت: نداشتن خطا، سرعت، صرفه‌جویی در وقت و اعلام دقیق تخلفات ازجمله مزایای این سامانه است؛ هزینه ارسال این پیامک‌ها را پلیس به بازرسان نامحسوس می‌پردازند.
وی در خصوص بخشودگی جرائم سال 95 اعلام کرد: برابر قانون همه تخلفاتی که تا پایان سال 95 مشمول دو برابری شده است، مشمول این قضیه شده و رانندگان می‌توانند تا پایان آذرماه 96 اصل جریمه را پرداخت کنند؛ جریمه دو برابری آن بخشیده شده است.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: اگر راننده‌ای در این مدت قانونی اصل جریمه خود را پرداخت نکند، پس از این مدت باید هم اصل جریمه و هم دوبرابری آن را پرداخت کند.


برخورد ناجا با مکان هایی که شیشه دودی نصب می کنند
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها