بازدید: 244

گزارش سایت اتحادیه جهانی از مسابقات انتخابی تیم ملی و جام یادگار

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 335210
اتحادیه جهانی کشتی طی 2 گزارش مجزا به بررسی مسابقات انتخابی تیم ملی و رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان جام یادگار امام(ره) پرداخت.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، سایت اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به تحلیل اسامی جدید تیم ملی ایران برای مسابقات جهانی 2017 پرداخت. رقابت انتخابی برای مشخص شدن لیست نهایی در سه رشته کشتی فرنگی، آزاد و پهلوانی در ورزشگاه آزادی مقابل 9000 تماشاگر برگزار شد.

اتحادیه جهانی، ستاره شب دوم این مسابقات را حسن یزدانی دانست و وزن جدید این کشتی گیر را سورپرایز بزرگ ایرانی ها خواند و نوشت: این کشتی گیر که در وزن 74 به قهرمانی المپیک ریو دست یافته بود اکنون در وزن 86 خودش را آماده می کند. یزدانی تا مرحله نیمه نهایی همه را ضربه کرد و در این مرحله نیز مقابل علیرضا کریمی (برنز جهانی 2015) به پیروزی 5 بر صفر دست یافت. وی در فینال نیز توانست با پیروزی در 2 مسابقه عزت الله اکبری(نقره جهانی 2013) را شکست دهد و به عنوان نماینده ایران در این وزن لقب گیرد.

یزدانی علاوه بر اینکه از سطح بالای مسابقات پرده برداشت، گفت: مبارزه در وزنی دیگر یک کار سخت و دشوار است اما می خواهم به مانند وزن 74 در آن پیروز شوم.

در وزن 125 اتفاق بزرگ دیگری رخ داد. کمیل قاسمی که نقره المپیک ریو را بدست آورده بود مقابل یدالله محبی جوان شکست خورد.
محبی در این خصوص خاطر نشان کرد: خودم را بسیار آماده کرده بودم و به دلیل پیروزی مقابل قاسمی که مدال المپیک جهانی را برده است بسیار مفتخرم.

در وزن 70 نیز، سعید داداش پور (برنده برنز جوانان جهان) توانست با برتری مقابل مصطفی حسین خانی (برنده برنز جهانی) خودش را به عنوان نفر برتر معرفی کند.

در وزن 61، مسعود اسماعیل پور که 2 بار مدال جهانی را بدست آورده مقابل بهنام احسان پور شکست خورد تا شب اعجاب آور ایرانی تکمیل شود.

محمد طلایی، مربی تیم ملی کشتی ایران در این خصوص اظهار داشت: حسن رحیمی به خاطر مصدومیت نتوانست در وزن 57 رقابت کند. در وزن 86 نیز یزدانی نمایش فوق العاده داشت و جوان ما یعنی محبی نیز کمیل قاسمی را شکست داد.

وی افزود: شورای فنی فدراسیون لیست نهایی ایران برای رشته آزاد در رقابت جهانی 2017 را انتخاب می کند.

اما برای رشته فرنگی، تیم ملی ایران دچار تغییرات فراوانی شد که مهمترین آنها عدم حضور حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی است.
در وزن 59 به جای سوریان که 7 مدال المپیک و رقابت جهانی در کارنامه دارد، نام مهرداد مردانی به چشم می خورد.

در وزن 80 یوسف قادریان که مدال برنز جهانی 2015 را بدست آورد، توانست به عنوان نفر برتر نام گیرد. وی معروف ترین فرد در این وزن بوده و با افرادی مسابقه داد که هیچ تجربه ای در رقابت های جهانی نداشته اند.

علی اشکانی، مربی کشتی فرنگی ایران گفت: تیم ملی کشتی فرنگی ایران تغییرات بسیار زیادی کرده و ما با تیمی جوان برای رقابت جهانی 2017 در پاریس حاضر خواهیم شد. همچنین ما مصدومیت هایی در برخی وزن ها داریم که باید اوضاع آنها مشخص شود.

همچنین سایت اتحادیه جهانی کشتی در بخشی دیگری طی یک گزارش به قهرمانی تیم های روسیه و ایران در رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام یادگار امام(ره) در چابهار و قم اشاره کرد.

در رقابت های کشتی آزاد که در چابهار در جنوب شرقی ایران برگزار شد تیم قدرتمند روسیه با شکست 5 بر 5 تیم ایران به مقام قهرمانی رسید.، و تیم آذربایجان به مقام سوم رسید.

در رقابت های کشتی فرنگی جام یادگار امام(ره) که در قم برگزار شد ایران با نتیجه 7 بر 3 آذربایجان را مغلوب کرد و به مقام نخست رسید و ترکیه با شکست ارمنستان سوم شد.

رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام یادگار امام(ره) روزهای 7 و 9 تیرماه به ترتیب در منطقه آزاد چابهار و قم برگزار گردید.

انتهای پیام/

تحلیل رقابت های انتخابی تیم های ملی در سایت اتحادیه جهانی کشتی

گزارش سایت اتحادیه جهانی از مسابقات انتخابی تیم ملی و جام یادگار
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها