بازدید: 44

مردم تخلفات موضوع خالص فروشی را به 124 گزارش کنند

منبع : صدا و سیما کد خبر: 331558
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران از عموم مردم خواست هر گونه تخلف در موضوع رعایت نکردن مصوبه خالص فروشی را به سامانه 124 یا 135 گزارش کنند .
محمد محمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود‌ : مصوبه خالص فروشی اواخر سال گذشته ابلاغ و قرار شد از ماه مبارک رمضان امسال اجرایی شود.
وی گفت: با وجود این که برخی اتحادیه ها موافق اجرای این مصوبه نبودند اما با توجه به ابلاغ مصوبه مکلف به خالص فروختن کالا هستند برخی نیز بهانه می آوردند که این مصوبه باید کشوری شود و برخی مسایل مانع اجرای  کامل آن در استان تهران است .
محمدی افزود‌: در هرحال هیچ بهانه ای پذیرفتنی نیست و همه تولید کنندگان و فروشندگان کالاهای وزنی از قبیل شیرینی ، میوه ، لبنیات و مواد غذایی موظفند وزن ظرف ، جعبه و یا کارتن را کم کنند .
وی گفت:‌ در یکی از گشت های مشترک تعزیرات حکومتی با اقلامی از لبنیات و خیارشور برخوردیم که وزن خالص محصول از آن چه روی کالا درج شده بود کمتر بود که برای نمونه در یک ظرف خیارشور وزن 2500 گرم خالص درج شده بود که وقتی با حضور خبرنگار صدا و سیما موضوع را بررسی کردیم پس از خارج کردن آب موجود در قوطی خیارشور و حذف ظرف آن ؛ به این نتیجه رسیدیم که وزن خالص قوطی خیارشور 1400 گرم بوده نه 2500 گرم و پنیر 400گرمی حدود 300 گرم بوده که این موارد ، مصداق کامل کم فروشی است .
محمدی افزود‌: تعزیرات از این پس به سراغ کارخانه های تولیدی و بسته بندی هم خواهد رفت و به همه متخلفان هشدار می دهیم که در صورت مشاهده کم فروشی ، برخورد قاطع صورت خواهد گرفت زیراکم فروشی از مصادیق پایمال کردن حقوق مصرف کنندگان و سودجویی عرضه کنندگان است.

مردم تخلفات موضوع خالص فروشی را به 124 گزارش کنند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها