بازدید: 63

هیچ دلیل قانع کننده‌ای تاکنون برای شهادت دیپلمات‌های ربوده‌شده ارائه نشده است

منبع : صراط نیوز کد خبر: 311644
فرزند دیپلمات ربوده شده سیدمحسن موسوی گفت: تاکنون هیچ کس نتوانسته دلیل قانع کننده‌ای ارائه دهد که این عزیزان شهید شده‌اند.
صراط: مراسم یادواره چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی در لبنان با عنوان 'مردان بی نشان' عصر یکشنبه در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد.
سیدمحسن موسوی کاردار، تقی رستگار مقدم و احمد متوسلیان کارمندان سفارت ایران در بیروت و کاظم اخوان عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) ۱۴ تیر سال 1361هنگامی که راهی سفارت بودند در یک پست بازرسی توسط گروه شبه نظامی فالانژ در لبنان ربوده شدند.
یک پژوهشگر در این مراسم گفت: یکی از چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی حاج احمد متوسلیان فرمانده جنگ بود که در آزادسازی خرمشهر نقش بی بدیلی ایفا کرد.
علی اکبر رائفی پور افزود: زمانی که انقلاب اسلامی به وقوع پیوست صهیونیسم جهانی دنیا را در دستان خود قرار داده بود و اعراب کاملا تحت تسلط صهیونیستها بودند و بلایی بر سر لبنان آوردند که شیعیان آن کشور هیچ هویتی نداشتند و به جان همدیگر افتاده بودند. در شرق منطقه خاورمیانه ایران و حاکمیت رژیم پهلوی در آن قرار داشت و در غرب منطقه رژیم صهیونیستی بود که هر دو ارتباطات بسیار عالی با آمریکا داشتند و از تجهیزات و تسلیحات غنی بودند.
وی ادامه داد: ناگهان در جزیره امن منطقه خاورمیانه برای آمریکا و صهیونیستها، انقلاب اسلامی ظهور کرد که معتقد بود باید اسرائیل از صحنه روزگار حذف شود، به مسلمانان هویت داد و دشمنانشان را به آنان شناساند.
او گفت: پس از انقلاب اسلامی، ایران را درگیر جنگ با عراق کردند و به دیوانه ای مانند صدام تحلیل غلط دادند که سه روزه ایران را فتح می کند همان تحلیلهایی که امروز دارند به سعودیها می دهند.
وی گفت: رزمندگان طی دو سال مرزهای اشغال شده ایران توسط عراق را بازپس گرفتند و درست در زمانی که ایران داشت بر بصره تسلط می یافت رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از آن، به یک کشور شیعی مانند لبنان تعرض کرد تا فکر ایران از بصره منحرف شود.
او افزود: در این زمان بود که سه دیپلمات و یک خبرنگار ایرانی برای بررسی اوضاع به سوریه رفتند و در نهایت در لبنان توسط رژیم صهیونیستی ربوده شدند.
فرزند دیپلمات ربوده شده سیدمحسن موسوی نیز در این همایش گفت: تاکنون هیچ کس نتوانسته دلیل قانع کننده ای ارائه دهد که این عزیزان شهید شده اند.
سید راعد موسوی افزود: ما دلایلی در اختیار داریم که نشان می دهد این دیپلماتها در بدو اسارت تحویل صهیونیستها شدند و در زندانهای آن رژیم بسر می برند.
وی ادامه داد: سالهاست اقدام جدی برای آزادسازی این دپپلماتها انجام نگرفته لذا باید مسئولان اقدامی موثر در این خصوص انجام دهند و از اهرمهای فشاری استفاده کنند که رژیم صهیونیستی را مجبور به تبادل و آزادسازی این چهار نفر نماید.

هیچ دلیل قانع کننده‌ای تاکنون برای شهادت دیپلمات‌های ربوده‌شده ارائه نشده است
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها