بازدید: 36

افزایش صادرات میگو به لبنان، عمان و کویت

منبع : صدا و سیما کد خبر: 311205
دبیر کل اتحادیه صادر کنندگان میگوی پرورشی از افزایش صادرات میگو های پرورشی تولید شده در سال گذشته به کشورهای عربی نظیر لبنان ، عمان و کویت خبر داد و گفت: در این میان لبنان بیشترین تقاضا را برای خرید میگوی پرورشی ایران را داشت.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ علی اکبر خدایی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مانا در باره صادرات میگو به کشورهای عربی در سال گذشته گفت: سال گذشته صادرات میگوی پرورشی به کشورهای عربی در مقایسه با سال ماقبل آن افزایش قابل توجهی داشت.
دبیر کل اتحادیه صادرکنندگان میگوی پروشی اعلام کرد: بر اساس آمار اخذ شده در میان کشورهای عربی، حجم بیشتری از میگوهای پرورشی ایرانی از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی به کویت، لبنان و عمان صادر شده است.
وی ادامه داد: کشورهای عربی نظیر لبنان، کویت و عمان در مجموع با خرید 937 تن میگوی پرورشی از ایران، سهم خود را 115 تن در مقایسه با سال ماقبل آن افزایش دادند که امید می رود این روند افزایشی همچنان در سالهای بعدی نیز ادامه داشته باشد.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران در ادامه گفته های خود تصریح کرد: از مجموع 937 تن میگوی صادر شده به کشورهای مذکور، لبنان با خرید 501 تن در صدر کشورهای عربی وارد کننده میگوی پرورشی ایرانی قرار گرفت.
این فعال بخش خصوصی در امر تولید و صادرات میگوی پرورشی اظهار کرد: سال گذشته کشور کویت با واردات 390 تن میگوی پرورشی ایرانی در رتبه دوم بین سه کشور عربی که ایران محصولات خود را به آنجا صادر می کند، قرار گرفت.
خدایی در ادامه با اشاره به تقاضای بالای خرید میگوی پرورشی ایرانی از سوی سرمایه گذاران کشورهای اطراف ایران، اذعان داشت: همچنین سهم کشور عمان از واردات میگوی پرورشی ایرانی در سال گذشته 96 تن اعلام شده است.
رئیس اتحادیه پرورش دهندگان میگوی ایران خاطرنشان ساخت: علاوه بر این بر اساس بررسی آمار مذکور صادرات میگو به کشورهای عربی مشخص شد که طی سال گذشته واردات میگوی پرورشی به لبنان در مقایسه با سال ما قبل آن با افزایش همراه بوده است.
این سرمایه گذار بخش خصوصی در صنعت پرورش میگو با اشاره به کیفیت بالای میگوی پرورشی ایران اذعان داشت: با این وجود واردات میگوی پرورشی ایران به کشور عمان در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل آن با کاهش همراه بوده است.
دبیر کل اتحادیه صادرکنندگان میگوی پرورشی کشور اظهار امیدواری کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی فعال در صنعت پرورش میگوی ایران، امسال تولید میگو و نیز صادرات این محصول شیلاتی به کشورهای خارجی اعم از اروپایی، عربی و جنوب شرق آسیا افزایش یابد.
به گفته خدایی، صادرات میگو علاوه بر کشورهای عربی به سایر کشورهای بازار هدف از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا، چین، هنگ کنگ و روسیه نیز انجام می شود که این امر به تنهایی و با تلاش سرمایه گذاران داخلی فعال در صنعت پرورش میگو صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: با حمایت بخش دولتی از سرمایه گذاران بخش خصوصی در مسائل مختلف مالی و نیز تامین زیرساختهای لازم برای تولید میگو، مزارع زیر کشت تولید میگو و نیز صادرات آنها در حجم انبوه افزایش خواهد یافت.

نصب نخستین پرچم سلامت در شناگاه بابلسر 

رئیس اداره محیط زیست دریایی مازندران گفت: نخستین پرچم سلامت روز پنج‌شنبه هفته جاری در شناگاه بابلسر نصب می‌شود.
مریم‌السادات موسوی امروز در گفتگو با شبکه مانا از نصب نخستین پرچم سلامت روز پنج‌شنبه هفته جاری در شناگاه بابلسر خبر داد و اظهار کرد: مراسم طرح پرچم سلامت شناگاه‌ها روز پنج‌شنبه در پارکینگ صفر شهرستان بابلسر برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و یا معاون دریایی این سازمان برپا می شود.

به گزارش مانا، طی روزهای گذشته آلوده بودن 12 شناگاه مازندران به آلودگی میکروبی توسط مسئولان محیط زیست و استانداری مازندران مطرح شده بود و مقرر شد این شناگاه‌‌ها با پرچم زرد رنگ متمایز شوند.

مازندران 98 طرح دریا دارد که در این طرح‌ها و سایر مناطق دریایی خزر که احتمال شنا در آن وجود دارد هزار و 500 ناجی غریق فعالیت می‌کنند.

از اول خردادماه تاکنون 10 نفر در دریای مازندران غرق شده اند.


افزایش صادرات میگو به لبنان، عمان و کویت
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها