بازدید: 43

دلایل شکست رژیم های لاغری از نظر طب سنتی

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 29695
سلامت نیوز: از دیدگاه طب ایرانی، تدابیر درمانی باید بر ضد مزاج بیماری باشد در نتیجه برای درمان چاقی در افراد با مزاج مرطوب باید تدابیری ضد زیادی "تری" در بدن اتخاذ شود یعنی در چاقی لحمی، تدابیر ضد گرمی و تری و در چاقی شحمی، تدابیر ضد سردی و تری پیش گرفته شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم؛ چاقی به یکی از معضلات اصلی جوامع امروزی تبدیل شده از سوی دیگر تمایل به داشتن تناسب اندام دغدغه ذهنی بخش عظیمی از جامعه شده و در بسیاری افراد جنبه یک بیماری ذهنی را پیدا کرده و این عوامل ظرفیت بزرگی را برای سوء استفاده آژانس های تبلیغاتی فراهم کرده است به شکلی که روز و ساعتی نیست که وسیله، دارو و رژیم غذایی جدیدی با عنوان لاغری وارد بازار نشود و افرادی که چنین دغدغه هایی دارند با وجود این که شاید بارها روش ها و وسایل دیگری را استفاده کرده و نه تنها سودی نبرده بلکه دچار عوارض شده اند باز هم فریب این تبلیغات را می خورند. شاید بارها این عبارت را از زبان این افراد شنیده باشید که آب هم می خورم چاق می شوم یا افراد زیادی را دیده اید که با وجود مصرف سبزیجاتی مثل کاهو به عنوان غذای اصلی و پرهیر از مصرف سایر دسته های غذایی باز هم آن طور که می خواهند, لاغر نمی شوند و دائماً با این موضوع درگیری ذهنی دارند اما طب سنتی ایرانی پاسخ خوبی برای این مشکلات دارد و آن هم بحث مزاج شناسی است. مصرف بیش از حد کاهو موجی بروز چاقی افراد می شود مزاج بدن برخی افراد مرطوب (تر) و رطوبت پذیر است، از طرفی طب ایرانی یکی از دلایل اصلی چاقی را وجود رطوبت اضافی می داند و مصرف زیاد آب و سبزیجاتی مثل کاهو به افزایش رطوبت بدن منجر شده و بر چاقی می افزاید. یکی از درمان های اصلی طب ایرانی برای کاهش وزن، جلوگیری از افزایش رطوبت غیر طبیعی یا استفاده از غذاها و داروهایی است که این رطوبت اضافه را از بین می برند. از نظر ابن سینا، درمان حقیقی یعنی از بین بردن سبب (عامل اصلی) بیماری است زیرا تا زمانی که علت چاقی وجود داشته باشد حتی در صورت درمان علامتی و موقت، بیماری پس از مدتی دوباره بر می گردد و این مسئله علت اصلی شکست بیشتر درمان های چاقی در دنیای امروز است؛ مهمترین دغدغه برای افرادی که با زحمت زیاد در کاهش وزن خود موفق بوده اند، حفظ وزن برای سالیان دراز است. از دیدگاه طب ایرانی، تدابیر درمانی باید بر ضد مزاج بیماری باشد از دیدگاه طب ایرانی، تدابیر درمانی باید بر ضد مزاج بیماری باشد؛ در نتیجه برای درمان چاقی در افراد با مزاج مرطوب باید تدابیری ضد زیادی "تری" در بدن اتخاذ شود یعنی در چاقی لحمی (عضلانی)، تدابیر ضد گرمی و تری و در چاقی شحمی (چربی)، تدابیر ضد سردی و تری پیش گرفته شود. از سویی دیگر باید گفت که اولویت نخست در اقدامات درمانی رعایت تدابیر حفظ سلامتی و اصلاح اصول 6 گانه تندرستی یا سته ضروریه است؛ اگر این 6 اصل، در کمیت یا کیفیت دچار اختلال شوند، سلامتی به خطر می افتد. سته ضروریه شامل آب و هوا، خوردن و آشامیدن، فعالیت بدنی و استراحت، خواب و بیداری، حالات روحی و روانی، حفظ مواد لازم و دفع مواد زائد بد است. در این جا سؤالی که پیش می آید این است که آیا برای درمان چاقی، اصلاح سبک زندگی برای حذف عوامل ازدیاد رطوبات بدنی، کافی است؟ باید پاسخ داد که قطعاً نه؛ زیرا برای لاغر شدن لازم است مواد زائد و رطوباتی که از پیش در بدن انباشته شده است، تحلیل و دفع شود و در مرحله بعد با کمک رژیم غذایی مناسب با مزاج, دارودرمانی, ورزش و ... بتوان به وزن ایده آل دست پیدا کرد.

سلامت نیوز: از دیدگاه طب ایرانی، تدابیر درمانی باید بر ضد مزاج بیماری باشد در نتیجه برای درمان چاقی در افراد با مزاج مرطوب باید تدابیری ضد زیادی "تری" در بدن اتخاذ شود یعنی در چاقی لحمی، تدابیر ضد گرمی و تری و در چاقی شحمی، تدابیر ضد سردی و تری پیش گرفته شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم؛ چاقی به یکی از معضلات اصلی جوامع امروزی تبدیل شده از سوی دیگر تمایل به داشتن تناسب اندام دغدغه ذهنی بخش عظیمی از جامعه شده و در بسیاری افراد جنبه یک بیماری ذهنی را پیدا کرده و این عوامل ظرفیت بزرگی را برای سوء استفاده آژانس های تبلیغاتی فراهم کرده است به شکلی که روز و ساعتی نیست که وسیله، دارو و رژیم غذایی جدیدی با عنوان لاغری وارد بازار نشود و افرادی که چنین دغدغه هایی دارند با وجود این که شاید بارها روش ها و وسایل دیگری را استفاده کرده و نه تنها سودی نبرده بلکه دچار عوارض شده اند باز هم فریب این تبلیغات را می خورند.

شاید بارها این عبارت را از زبان این افراد شنیده باشید که آب هم می خورم چاق می شوم یا افراد زیادی را دیده اید که با وجود مصرف سبزیجاتی مثل کاهو به عنوان غذای اصلی و پرهیر از مصرف سایر دسته های غذایی باز هم آن طور که می خواهند, لاغر نمی شوند و دائماً با این موضوع درگیری ذهنی دارند اما طب سنتی ایرانی پاسخ خوبی برای این مشکلات دارد و آن هم بحث مزاج شناسی است.

مصرف بیش از حد کاهو موجی بروز چاقی افراد می شود

مزاج بدن برخی افراد مرطوب (تر) و رطوبت پذیر است، از طرفی طب ایرانی یکی از دلایل اصلی چاقی را وجود رطوبت اضافی می داند و مصرف زیاد آب و سبزیجاتی مثل کاهو به افزایش رطوبت بدن منجر شده و بر چاقی می افزاید.

یکی از درمان های اصلی طب ایرانی برای کاهش وزن، جلوگیری از افزایش رطوبت غیر طبیعی یا استفاده از غذاها و داروهایی است که این رطوبت اضافه را از بین می برند.

از نظر ابن سینا، درمان حقیقی یعنی از بین بردن سبب (عامل اصلی) بیماری است زیرا تا زمانی که علت چاقی وجود داشته باشد حتی در صورت درمان علامتی و موقت، بیماری پس از مدتی دوباره بر می گردد و این مسئله علت اصلی شکست بیشتر درمان های چاقی در دنیای امروز است؛ مهمترین دغدغه برای افرادی که با زحمت زیاد در کاهش وزن خود موفق بوده اند، حفظ وزن برای سالیان دراز است.

از دیدگاه طب ایرانی، تدابیر درمانی باید بر ضد مزاج بیماری باشد

از دیدگاه طب ایرانی، تدابیر درمانی باید بر ضد مزاج بیماری باشد؛ در نتیجه برای درمان چاقی در افراد با مزاج مرطوب باید تدابیری ضد زیادی "تری" در بدن اتخاذ شود یعنی در چاقی لحمی (عضلانی)، تدابیر ضد گرمی و تری و در چاقی شحمی (چربی)، تدابیر ضد سردی و تری پیش گرفته شود.

از سویی دیگر باید گفت که اولویت نخست در اقدامات درمانی رعایت تدابیر حفظ سلامتی و اصلاح اصول 6 گانه تندرستی یا «سته ضروریه» است؛ اگر این 6 اصل، در کمیت یا کیفیت دچار اختلال شوند، سلامتی به خطر می افتد. «سته ضروریه» شامل آب و هوا، خوردن و آشامیدن، فعالیت بدنی و استراحت، خواب و بیداری، حالات روحی و روانی، حفظ مواد لازم و دفع مواد زائد بد است.

در این جا سؤالی که پیش می آید این است که آیا برای درمان چاقی، اصلاح سبک زندگی برای حذف عوامل ازدیاد رطوبات بدنی، کافی است؟ باید پاسخ داد که قطعاً نه؛ زیرا برای لاغر شدن لازم است مواد زائد و رطوباتی که از پیش در بدن انباشته شده است، تحلیل و دفع شود و در مرحله بعد با کمک رژیم غذایی مناسب با مزاج, دارودرمانی, ورزش و ... بتوان به وزن ایده آل دست پیدا کرد.دلایل شکست رژیم های لاغری از نظر طب سنتی
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 188
 • دلایل شکست رژیم های لاغری از نظر طب سنتی


  سلامت نیوز: از دیدگاه طب ایرانی، تدابیر درمانی باید بر ضد مزاج بیماری باشد در نتیجه برای درمان چاقی در افراد با مزاج مرطوب باید تدابیری ضد زیادی "تری" در بدن اتخاذ شود یعنی در چاقی لحمی، تدابیر ضد گرمی و تری و در چاقی شحمی، تدابیر ضد سردی و تری پیش
 • شکست در رژیم لاغری


  در رژیم‌های غذایی، طبیعی است که مقدار کالری‌ای که انسان مصرف می‌کند باید کمتر از انرژی مورد نیاز او باشد، بدن رژیم گیرنده در این حالت با کمبود انرژی برای تامین سوخت مواجه می‌شود و برای تامین ما یحتاج اقدام به سوزاندن ذخایر موجود در بافت‌های غیر فعال
 • شکست در رژیم لاغری


  در رژیم‌های غذایی، طبیعی است که مقدار کالری‌ای که انسان مصرف می‌کند باید کمتر از انرژی مورد نیاز او باشد، بدن رژیم گیرنده در این حالت با کمبود انرژی برای تامین سوخت مواجه می‌شود و برای تامین ما یحتاج اقدام به سوزاندن ذخایر موجود در بافت‌های غیر فعال
 • ۱۱ دلیل که در رژیم لاغری شکست می‌خورید


  شاید صبح که بیدار می‌شوید احساس گرسنگی نداشته باشید، اما خوردن مقداری کالری کاری می‌کند در ادامه هوس‌های ناسالم غذایی به سراغتان نیاید.
 • ۷ دلیلی که باعث شکست رژیم لاغری‌ می‌شود


  اختلالات خواب بر ریتم متابولیسم و عملکرد هورمون‌های گرسنگی مانند لپتین و گرلین تاثیر می‌گذارد. لپتین مسوول فرستادن پیام‌های دست کشیدن از غذا خوردن به مغز است، در حالی که گرلین گرسنگی را تحریک می‌کند.
 • مناسب ترین میان وعده‌ها برای لاغری/ عواقب ناگوار رژیم‌های لاغری خودسرانه و غیر اصولی


  یک دکترای تغذیه گفت: میان وعده‌ها در لاغری نقش بسزایی دارند، بنابراین افراد دچار چاقی می‌توانند با مصرف آنها به وزن ایده آل خود برسند.
 • مناسب ترین میان وعده‌ها برای لاغری/ عواقب ناگوار رژیم‌های لاغری خودسرانه و غیر اصولی


  یک دکترای تغذیه گفت: میان وعده‌ها در لاغری نقش بسزایی دارند، بنابراین افراد دچار چاقی می‌توانند با مصرف آنها به وزن ایده آل خود برسند.
 • راه های تشخیص رژیم های تقلبی / یک رژیم چاقی و لاغری استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟


  سلامت نیوز: سایت های غیرمجاز اینترنتی که مردم برای مشاوره در زمینه مشکلات تغذیه ای استفاده می کنند؛ پایه علمی ندارند و از این سایت ها به جای افراد مجرب و آموزش دیده، عموما از اطلاعات محدود بازاریابان کالاهای تجارتی استفاده می شود. آنچه اهمیت دار
 • لاغری و کاهش وزن با طب سنتی


  یک متخصص طب ایرانی گفت: جویدن صحیح غذا می‌تواند کمک زیادی به هضم آن کرده که این موضوع می‌تواند در به تعادل رسیدن وزن افراد نقش مهمی ایفا کند.
 • روش لاغری با طب سنتی، خانم‌ها بیشتر بدانید


  آمارها نشان می دهد ۳۰ درصد ایرانی ها چاق هستند.
 • ۱۵ راهکار ساده طب سنتی برای درمان لاغری


  اگر لاغر هستید و می‌خواهید کمی وزنتان را بالا ببرید می‌توانید از این ۱۵ دستورالعمل‌ استفاده کنید.
 • دلایل کم اشتهایی و لاغری کودکان


  سلامت نیوز:یک متخصص تغذیه توجه نکردن والدین به منحنی رشد را از عمده دلایل کم اشتهایی و لاغری در کودکان دانست و گفت: اگر کودکی کم وزن، لاغر یا کوتاه قد است، باید طبق منحنی رشد، برنامه ای برای آنها تنظیم شود و وزن به حالت نرمال برگردد. سیدمرتضی صفو
 • دلایل کم‌اشتهایی و لاغری کودکان


 • دلایل کم‌اشتهایی و لاغری کودکان


  متخصص تغذیه توجه نکردن والدین به منحنی رشد را از عمده دلایل کم‌اشتهایی و لاغری در کودکان دانست و گفت: اگر کودکی کم‌وزن، لاغر یا کوتاه‌قد است، باید طبق منحنی رشد، برنامه‌ای برای آنها تنظیم شود و وزن به حالت نرمال برگردد.
 • دلایل لاغری و کاهش وزن بی دلیل


  سلامت نیوز: اگر بدون دلیل و ناخواسته و بدون هیچ رژیمی وزنتان در حال کم شدن است ممکن است نشانه وجود بیماری در بدنتان باشد که برای تشخیص هر چه سریع تر آن باید با پزشک مشورت کنید. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، در این مقاله به شما می گوییم

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛ "حمایت اطلاعاتی عربستان و امارات" از تروریست‌ها قطعی اعلام شد

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی