بازدید: 268

گام نهایی برای کشف موجودات فضایی؛ ساخت عظیم‌ترین تلسکوپ فضایی برای رصد بیگانه‌ها+ عکس

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 292105

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ متخصصان در آژانس فضایی اروپا مشهور به ESA در حال ساخت یک تلسکوپ بسیار پیشرفته برای ارسال به فضا و قرار گرفتن در مداری در فاصله ۹۳۰ هزار مایلی (معادل یک و نیم میلیون کیلومتر) از کره زمین هستند تا به کمک آن بتوانند به جستجوی حیات فرا زمینی بپردازند.

 کارشناسان امیدوارند براساس پیش بینی های انجام شده دستگاه  تلسکوپ پلاتو در سال  ۲۰۲۶  برای بررسی گستره وسیعی از کهکشان به فضا پرتاب شود.

هدف اصلی محققان از ساخت این تلسکوپ یافت سیارات دارای زندگی فرازمینی و یا سیاراتی با احتمال وجود حیات است.

در ساخت تلسکوپ فضایی پلوتو از پیشرفته ترین فناوری ها استفاده شده و محققان موسسه ماکس پلانک در کشور آلمان در ساخت آن مشارکت دارند.

گام نهایی برای کشف موجودات فضایی؛ ساخت عظیم ترین تلسکوپ فضایی برای رصد بیگانه ها + عکس

کارشناسان امیدوار هستند پلاتو بتواند اطلاعات دقیقی در خصوص ستاره ها و سیارات براساس جرم، شعاع و سن آنها در اختیار محققان قرار دهد.

نخستین بار پیشنهاد ساخت تلسکوپ فضایی برای رصد موجودات فضایی درسال ۲۰۱۴ مطرح شده و اکنون درسال ۲۰۱۷ با مهیا شدن امکانات و تامین هزینه های مالی پروژه وارد فاز اجرایی شده است.

علاوه بر بررسی جرم و شکل اجرام سماوی، تلسکوپ پلوتو قادر به بررسی زمین لرزه ها بر سطح سیارات و ستاره ها نیز است و می تواند اطلاعات مفیدی در خصوص ویژگی های زمین شناختی و عناصر تشکیل دهنده آنها در اختیار محققان قراردهد.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

 


گام نهایی برای کشف موجودات فضایی؛ ساخت عظیم‌ترین تلسکوپ فضایی برای رصد بیگانه‌ها+ عکس
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها