بازدید: 48

استقرار بیش از یک هزار صندوق جمع آوری زکات فطریه در استان تهران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 287562
مدیرکل بهزیستی استان تهران از استقرار بیش از یک هزار صندوق جمع‌آوری زکات فطریه و کفاره در سطح استان تهران در روز عید سعید فطر خبر داد.

استقرار بیش از یک هزار صندوق جمع آوری زکات فطریه در استان تهرانبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اصغر باقری مدیرکل بهزیستی استان تهران از استقرار بیش از یک هزار صندوق جمع آوری زکات فطریه و کفاره در سطح استان تهران در روز عید سعید فطر خبر داد و اظهار داشت: بنا به هماهنگی های به عمل آمده و برای جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو، امسال بر روی صندوق های جمع آوری زکات فطریه هولوگرام شورای زکات استان تهران نصب شده است.

وی با اشاره به استقرار این صندوق ها در مصلی های برگزاری نماز عید سعید فطر و مراکز پر تردد شهر ها در سطح استان تهران، افزود: با توجه به استفتائات صورت گرفته از مراجع معظم تقلید، هموطنان می توانند زکات فطریه خود را جهت مددجویان تحت پوشش بهزیستی از طریق روش هایی که اعلام می شود به این سازمان واریز کنند.

باقری با بیان اینکه در عید سعید فطر امسال صرفاً موسسات خیریه ای امکان اخذ مجوز جمع آوری زکات فطره دارند که بیلان مالی سال گذشته خود را به طور شفاف به بهزیستی ارایه کرده باشند، گفت: موسسات خیریه پس از دریافت مجوز جلب و جذب، هولوگرام هایی را که توسط دبیرخانه شورای زکات طراحی شده است را دریافت و بر روی صندوق های جمع آوری زکات فطره خود نصب می کنند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اظهار اینکه میزان فطریه با توجه به نظر مراجع معظم تقلید و براساس قوت غالب افراد است، خاطر نشان کرد: روزه داران می توانند در سطح استان تهران علاوه بر صندوق های مستقر شده، از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۷۴۰۳۹۷ به نام بهزیستی استان تهران و همچنین کد دستوری #۳*۶*۱*۷۲۴* از طریق تلفن همراه، وجوه مربوط به زکات فطره خود را واریز کنند.

باقری خاطر نشان کرد: هموطنان برای سهولت در واریز وجوه فطریه و کفاره خود می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی پرداخت وجوهات شرعی بانک صادرات ایران به نشانی nik.bsi.ir در سریع ترین زمان ممکن مبالغ خود را واریز کنند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی به هیچ عنوان حق جلب و جذب مشارکت های مردمی اعم از نقدی و غیرنقدی به صورت چاپ قبض، مراجعه به درب منازل، تماس تلفنی و توزیع صندوق را بدون اخذ مجوز جلب و جذب از کمیسیون ماده ۲۶ بهزیستی استان تهران را ندارند.

وی با اشاره به تدارک گشت های ویژه از سوی بهزیستی جهت نظارت بر حسن اجرای فرآیند جمع آوری زکات فطره، ادامه داد: از مردم می خواهیم زکات فطره خود را در صندوق های مشخص شده که دارای هولوگرام هستند و همچنین با استفاده از روش های غیر حضوری اعلام شده واریز کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را از طریق سامانه پیامکی دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات به شماره ۳۰۰۰۸۵۳۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/


استقرار بیش از یک هزار صندوق جمع آوری زکات فطریه در استان تهران
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها