بازدید: 146

استقرار بیش از یک هزار صندوق بهزیستی استان تهران برای جمع‌آوری زکات فطره

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 286143
مدیرکل بهزیستی استان تهران روش‌های پرداخت زکات فطره روزه‌داران تهرانی به بهزیستی را تشریح کرد.
فطریه به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، اصغر باقری، مدیرکل بهزیستی استان تهران از استقرار بیش از یک هزار صندوق جمع‌آوری زکات فطریه و کفاره در سطح استان تهران در روز عید سعید فطر خبر داد و گفت: بنا به هماهنگی‌های بعمل آمده و برای جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو، امسال بر روی صندوق‌های جمع‌آوری زکات فطریه هولوگرام شورای زکات استان تهران نصب شده است. 

وی با اشاره به استقرار این صندوق‌ها در مصلی‌های برگزاری نماز عید سعید فطر و مراکز پر تردد شهر‌ها در سطح استان تهران، افزود: با توجه به استفتائات صورت گرفته از مراجع معظم تقلید، هموطنان گرامی می‌توانند زکات فطریه خود را جهت مددجویان تحت پوشش بهزیستی از طریق روش‌هایی که اعلام می‌شود به این سازمان واریز نمایند.

باقری با بیان اینکه در عید سعید فطر امسال صرفاً موسسات خیریه‌ای امکان اخذ مجوز جمع‌آوری زکات فطره دارند که بیلان مالی سال گذشته خود را به طور شفاف به بهزیستی ارائه کرده باشند، گفت: موسسات خیریه پس از دریافت مجوز جلب و جذب، هولوگرام‌هایی را که توسط دبیرخانه شورای زکات طراحی شده است را دریافت و بر روی صندوق‌های جمع‌آوری زکات فطره خود نصب می‌نمایند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اظهار اینکه میزان فطریه با توجه به نظر مراجع معظم تقلید و براساس قوت غالب افراد می‌باشد، خاطر نشان کرد: روزه‌داران گرامی می‌توانند در سطح استان تهران علاوه بر صندوق‌های مستقر شده، از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۷۴۰۳۹۷ به نام بهزیستی استان تهران و همچنین کد دستوری # ۳ * ۶ * ۱ * ۷۲۴ * از طریق تلفن همراه، وجوه مربوط به زکات فطره خود را واریز کنند. 

باقری خاطر نشان کرد: هموطنان عزیز برای سهولت در واریز وجوه فطریه و کفاره خود می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی پرداخت وجوهات شرعی بانک صادرات ایران به نشانی nik.bsi.ir در سریع‌ترین زمان ممکن مبالغ خود را واریز نمایند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی به هیچ عنوان حق جلب و جذب مشارکت‌های مردمی اعم از نقدی و غیرنقدی به صورت چاپ قبض، مراجعه به درب منازل، تماس تلفنی و توزیع صندوق را بدون اخذ مجوز جلب و جذب از کمیسیون ماده ۲۶ بهزیستی استان تهران را ندارند.

وی با اشاره به تدارک گشت‌های ویژه از سوی بهزیستی جهت نظارت بر حسن اجرای فرآیند جمع‌آوری زکات فطره، ادامه داد: از مردم عزیز می‌خواهیم زکات فطره خود را در صندوق‌های مشخص شده که دارای هولوگرام می‌باشند و همچنین با استفاده از روش‌های غیر حضوری اعلام شده واریز کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را از طریق سامانه پیامکی دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات به شماره ۳۰۰۰۸۵۳۰ اطلاع دهند.
انتهای پیام/ 

استقرار بیش از یک هزار صندوق بهزیستی استان تهران برای جمع‌آوری زکات فطره
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها