بازدید: 39

استقرار بیش از 1000 صندوق بهزیستی برای جمع‌آوری زکات فطره تهران

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 285751
گروه جامعه: مدیرکل بهزیستی استان تهران روش‌های پرداخت زکات فطره روزه‌داران تهرانی به بهزیستی را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان تهران، اصغر باقری، مدیرکل بهزیستی استان تهران از استقرار بیش از یک‌هزار صندوق جمع‌آوری زکات فطریه و کفاره در سطح استان تهران در روز عید سعید فطر خبر داد و گفت: بنا به هماهنگی‌های به‌عمل آمده و برای جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو، امسال بر روی صندوق‌های جمع‌آوری زکات فطریه هولوگرام شورای زکات استان تهران نصب شده است.

وی با اشاره به استقرار این صندوق‌ها در مصلی‌های برگزاری نماز عید سعید فطر و مراکز پر تردد شهرها در سطح استان تهران، افزود: با توجه به استفتائات صورت گرفته از مراجع معظم تقلید، هموطنان گرامی می‌توانند زکات فطریه خود را جهت مددجویان تحت پوشش بهزیستی از طریق روش‌هایی که اعلام می‌شود به این سازمان واریز کنند.

باقری با بیان اینکه در عید سعید فطر امسال صرفا موسسات خیریه‌ای امکان اخذ مجوز جمع‌آوری زکات فطره دارند که بیلان مالی سال گذشته خود را به طور شفاف به بهزیستی ارائه کرده باشند، گفت: مؤسسات خیریه پس از دریافت مجوز جلب و جذب، هولوگرام‌هایی را که توسط دبیرخانه شورای زکات طراحی شده است را دریافت و بر روی صندوق‌های جمع‌آوری زکات فطره خود نصب می‌‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اظهار اینکه میزان فطریه با توجه به نظر مراجع معظم تقلید و براساس قوت غالب افراد است، تصریح کرد: روزه‌داران گرامی می‌توانند در سطح استان تهران علاوه بر صندوق‌های مستقر شده، از طریق شماره کارت 6037991899740397 به نام بهزیستی استان تهران و همچنین کد دستوری #3*6*1*724* از طریق تلفن همراه، وجوه مربوط به زکات فطره و کفاره خود را واریز کنند.

باقری بیان کرد: هموطنان برای سهولت در واریز وجوه فطریه و کفاره خود می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی پرداخت وجوهات شرعی بانک صادرات ایران به نشانی nik.bsi.ir در سریع‌ترین زمان ممکن مبالغ خود را واریز کنند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: مؤسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی به هیچ عنوان حق جلب و جذب مشارکت‌های مردمی اعم از نقدی و غیرنقدی به صورت چاپ قبض، مراجعه به درب منازل، تماس تلفنی و توزیع صندوق را بدون اخذ مجوز جلب و جذب از کمیسیون ماده 26 بهزیستی استان تهران را ندارند.

وی با اشاره به تدارک گشت‌های ویژه از سوی بهزیستی جهت نظارت بر حسن اجرای فرآیند جمع‌آوری زکات فطره، ادامه داد: از مردم می‌خواهیم زکات فطره خود را در صندوق‌های مشخص شده که دارای هولوگرام هستند و همچنین با استفاده از روش‌های غیرحضوری اعلام شده واریز کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را از طریق سامانه پیامکی دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات به شماره 30008530 اطلاع دهند.استقرار بیش از 1000 صندوق بهزیستی برای جمع‌آوری زکات فطره تهران
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها