بازدید: 26

جامعه روحانیت مبارز مردم را به شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس فرا خواند

منبع : فارس نیوز کد خبر: 277876
جامعه روحانیت مبارز با صدور بیانیه‌ای مردم را به شرکت در نمایش عزم و آگاهی در «راهپیمایی روز جهانی قدس» فرا خواند.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، جامعه روحانیت مبارز به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر و تاکید کرد: ماه ضیافت الهی، که سرشار از مائده های ربّانی رحمت بود، به پایان می رسد؛ ماهی که جهان فردیِ اخلاقیِ مؤمنان را به دنیای سیاسی و اجتماعی امت اسلام پیوند می دهد و، در سفر روحانی خود، از «ماه مقدس» به «روز قدس» می انجامد. اگرچه سال های بسیار از واقعه نفرت انگیز و شوم غصب قبله اوّل مسلمانان می گذرد، اما ذهن و زبان امت بیداردلِ اسلام هرگز  با جرثومه فسادی به نام اسرائیل کنار نخواهد آمد. از استکبار جهانی، که طرّاح این ظلم تاریخی به انسان و اسلام بود ، بگذریم، آنچه جامعه اسلامی را در ماجرای فلسطین رنج می دهد، خیانت و خباثت مسلمان نمایانی است که بر آتش جانسوز این بی عدالتی می دمند. امت اسلام در این سال ها هم با استکبار رویارو بوده، هم از دروغ آشکار حقوق بشر جهانی رنج برده و هم از بی خبری نااهلانی افسوس خورده که فقط نام مسلمانی بر خود دارند.

این بیانیه می افزاید: انقلاب کبیر اسلامی ایران، که جلوه تمام حق طلبی ملت ماست، همیشه قدس را پاره تن خود دانسته و با آرمان خواهانِ ضدصهیونیست دست دوستی داده است. امروزه، براستی، ایران اسلامی کانون دفاع از قدس و مرکز اسرائیل ستیزیِ واقعی و الهام بخش آزادیخواهی است. راه رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (قدّس سرّه) ـ که روز قدس را «روز اسلام و روز رسول الله» (ص) نامیدند ـ  و ادامه آن به دست توانای رهبر معظّم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، الگوی مسلمانان آزاده و دوستدار قدس شریف است. ایران اسلامی، صادقانه و در عمل، پایبندی خود به فرمان الهی «دفاع از مظلوم» را نشان داده و شعور سیاسی و اخلاقی جهان و جهانیان را با این پرسش مواجه ساخته است که براستی آشتی با رژیم خونریز و آدمکشی چون رژیم صهیونیستی با کدام معیار بشری و الهی می خواند؟ چشم جهان امروزه می بیند که صهیونیسم مأبی، خود را در شکل ناموزون ترور و خشونت پروریِ تفکر داعشی جلوه گر کرده است.

در این بیانیه تصریح شده است: اگر چه هر انسان شریف و حقجویی حرکات کور و مذبوحانه این تفکر منحط را محکوم می کند ـ و چنان که دیدیم نیروهای مسلح جان برکف ما نیز پاسخی قاطع، دشمن کوب و ذوالفقارآسا به گستاخی ابلهانه آنان دادند ـ اما بهوش باید بود که جدال ظلم ستیزی و صهیونیسم جهانی، نمادی از جدال حق و باطل است که تا لحظه شکست قطعی باطل، تمام شدنی نیست. فَانتَقَمنا مِنَ الَّذینَ أَجرَموا وَکانَ حَقًّا عَلَینا نَصرُالمُؤمِنین.

«جامعه روحانیت مبارز، به عنوان قطره ای از دریای توفنده ملت ایران، مردم را به  شرکت در نمایش عزم و آگاهی در «راهپیمایی روز جهانی قدس» فرامی خواند. ایرانیان مؤمن و هوادار مظلوم، مانند همیشه، در میدان ستم ستیزی پیشگام خواهند بود و، با سردادن فریاد آگاهی و اقتدار، از آرمان والای امام خمینی و خلف صالحش حمایت خواهند کرد. اللهم اجعل لنا من لدنک ولیاً و اجعل لنا من لدنک نصیراً.»

انتهای پیام/ 


جامعه روحانیت مبارز مردم را به شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس فرا خواند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها