بازدید: 138

افتتاح 20 طرح درمانی در آذربایجان شرقی با حضور وزیر بهداشت/ کشتیرانی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان آبرسانی می‌کند/ شهرستان بم، قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور می‌شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 261212
افتتاح 20 طرح درمانی در آذربایجان شرقی با حضور وزیر بهداشت، کشتیرانی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان آبرسانی می‌کند و شهرستان بم، قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور می‌شود از اخباری است که صفحه استان‌ها در رسانه‌های خبری به آن‌ها پرداخته است.
افتتاحبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، افتتاح 20 طرح درمانی در آذربایجان شرقی با حضور وزیر بهداشت، کشتیرانی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان آبرسانی می‌کند و شهرستان بم، قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور می‌شود از اخباری است که صفحه استان‌ها در رسانه‌های خبری به آن‌ها پرداخته است.
 
افتتاح ۲۰ طرح درمانی در آذربایجان‌شرقی با حضور وزیر بهداشت
ایسنا:  ۲۰ طرح درمانی در آذربایجان‌شرقی توسط وزیر بهداشت افتتاح شد. طرح توسعه اورژانس بیمارستان الزهرای تبریز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد. طرح توسعه این اورژانس به متراز ۹۳۰ و با اعتبار بالغ بر یک میلیارد تومان اجرا شده است. در کنار این پروژه، اولین مرکز تغذیه وریدی کشور نیز در تبریز راه‌اندازی شد. این مرکز، طرح مشترک وزارت بهداشت و صندوق کودکان ملل متحد بوده است که در آن محلول‌های تعدیه وریدی به صورت کاملاً دقیق و استریل آماده سازی شده و به بیمار عرضه می‌شود. این مرکز مجهز به دستگاه‌های تمام اتوماتیک مخلوط‌کننده سرم‌های تغذیه وریدی است که دستورات پزشک به صورت اتوماتیک و استریلیزه توسط این سیستم اجرا می‌شود. راه‌اندازی این مرکز علاوه بر کاهش مرگ و میر و طول مدت بستری نوزادان، باعث کاهش مصرف بی رویه آنتی بیوتیک های گران قیمت شده که به نفع بیمار و سازمان‌های بیمه‌گر خواهد شد. فرآیند ساخت این مرکز دو ماه به طول انجامیده و ۱۰ میلیارد ریال هزینه صرف شده است. در کنار این مرکز، بخش تصویربرداری بیمارستان الزهرا نیز افتتاح شد. از سوی دیگر، مجتمع فرهنگی، رفاهی امید در پردیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد. اعتبار هزینه شده برای این طرح ۱۵۰ میلیارد ریال بوده و اتمام این پروژه حدود چهار سال به طول انجامیده است. در همین حال، کلینیک سطح ۳ ارجاع دندانپزشکی در تبریز نیز از دیگر طرح های افتتاح‌شده توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. این کلینیک به صورت ۲۴ ساعته فعالیت خواهد کرد و در متراژ ۲۲۰ متر مربع با هزینه بالغ بر هزینه ۱۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال با ۱۲ یونیت افتتاح شد. ساخت این مراکز در سایر استان‌ها نیز آغاز شده است.
 
کشتیرانی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان آبرسانی می‌کند
مرآت:
معاون اداری و منابع انسانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از کلنگ زنی پروژه احداث شبکه آبرسانی به برخی روستاهای محروم جنوب استان سیستان و بلوچستان خبر داد. علیرضا تقوی در مراسم کلنگ‌زنی احداث شبکه آبرسانی به روستای محروم کشاری شهرستان سرباز اظهار کرد: در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در همایش ارگان‌های دریایی سال گذشته متعهد شد به برخی از روستاهای محروم جنوب سیستان وبلوچستان آبرسانی کند. وی افزود: با اعتباری بالغ بر 300میلیون تومان،1500نفر از اهالی روستای کشاری شهرستان سرباز در مدت دوماه به شبکه آبرسانی وتصفیه آب مجهز می شوند. وی با اشاره به پایلوت بودن این طرح ابراز امیدواری کرد با این اقدام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سایر ارگان های دریایی نیز به مناطق محروم توجه ویژه کنند. پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این مراسم با اشاره به هماهنگی وهمدلی میان 18 ارگان های دریایی کشور گفت: در همایش آینده، سایر ارگان ها نیز اقدام به خدمات رسانی به مناطق محروم ساحلی کشور کنند. مقرر شده همه ناوگان دریایی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مزین به نمادی از گونه های در حال انقراض دریایی شوند. 92 درصد جمعیت 170 هزار نفری شهرستان سرباز روستایی و تنها 8 درصد در شهر زندگی می کنند. این شهرستان با 635روستا بعد از چابهار کمترین ضریب آبرسانی را در سیستان وبلوچستان داراست به طوری که تنها 33درصد از جمعیت این شهرستان مجهز به شبکه آبرسانی هستند و بقیه به صورت سقایی وبا سهمیه تنها 15لیتر در روز، توسط ناوگانی فرسوده آبرسانی می شود. 
 
کشتیرانی 

جزئیات جدید پرونده کلاهبرداری میلیاردی خودرو در سیستان و بلوچستان
باشگاه خبرنگاران:
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: تلاش برای شناسایی اموال متهمین به منظور استیفای حقوق شکات ادامه دارد و در حال حاضر حدود 3 میلیارد تومان از اموال در این پرونده شناسایی و توقیف شده است. ابراهیم حمیدی اظهار کرد: متهم به عنوان شرکت, اقدام به ثبت نام و کلاهبرداری فروش خودرو کرده بود؛ لذا به منظور جمع‌آوری دلایل و مدارک، نیابت‎هایی به دادسراهای شهرستان‎های مربوطه صادر شد تا شکایت شکات را جمع‌آوری کنند. وی تصریح کرد: تلاش برای شناسایی اموال متهمین به منظور استیفای حقوق شکات ادامه دارد و در حال حاضر برگرداندن 3 میلیارد تومان با توجه به بدهی صدها میلیاردی متهم به شکات بسیار ناچیز است. لازم بذکر است مبلغ هنگفتی از کلاهبرداری خودرو در چابهار اتفاق افتاد که هزینه های از دست رفته هنوز به مال باخته ها وصول نشده است.

مهار بخشی از آتش سوزی جنگل های گنجه ای
خبرگزاری صدا و سیما:
بخشی از آتش سوزی جنگل‌های گنجه‌ای در شهرستان بویراحمد مهار شد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: بخشی از آتش سوزی جنگل های گنجه ای جنگل‌های ارتفاعات روستای گنجه‌ای شهرستان بویراحمد واقع در ۶ کیلومتری یاسوج مرکز استان مهار شد. عزت الله بهشتی فرد با اشاره به اینکه این آتش سوزی از ساعتی پیش به اطلاع مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گزارش شد افزود: مأموران اداره کل منابع طبیعی با مشارکت اهالی منطقه و کارکنان برخی دستگاه‌های اجرایی استان یک ساعت پس از آغاز آتش سوزی موفق به مهار بخشی از آن در قسمت غربی شده که به دلیل وزش شدید باد و سخت گذر بودن منطقه هنوز بخشی از آن مهار نشده است. وی ادامه داد: در این آتش سوزی بخشی از جنگل‌های بلوط، کیکم و بُن ارتفاعات روستای گنجه‌ای شهرستان بویراحمد آسیب دیده است. بهشتی فر گفت: دلیل بروز این آتش سوزی در حال بررسی است که احتمال عمدی بودن آن زیاد است. کهگیلویه و بویراحمد یک میلیون و ۷۲۲ هزار و ۸۰۰ هکتار عرصه جنگلی و مرتعی دارد که از این مقدار ۹۹۹ هزار و ۱۰۰ هکتار جنگل و ۷۲۳ هزار و ۷۰۰ هکتار نیز مرتع است.

مشترکان غیر مجاز آب و فاضلاب یاسوج به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند
تسنیم:
مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج از تشدید برخورد با مشترکان غیر مجاز آب و فاضلاب در یاسوج خبر داد و گفت: افراد متخلف به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند. قاسم قلندری اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 800فقره انشعاب آب در سطح شهر یاسوج و روستاهای اقماری واگذار و نصب شده است. مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج با بیان اینکه از هیچ تلاشی برای کاهش بروکراسی اداری برای واگذاری انشعاب دریغ نمی‌شود، افزود: در همین مدت نیز  حدود هزار فقره  انشعاب فاضلاب به مشترکین واگذار شده است. قلندری با  اشاره به اهمیت نصب انشعاب فاضلاب در حفظ محیط زیست و ارتقاء بهداشت عمومی تصریح کرد: هم اکنون بیش از 85 درصد جمعیت شهر یاسوج تحت پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب قرار دارند و تلاش می‌شود تا تمامی نقاط شهر یاسوج تحت پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب قرار گرفته و از مزایای آن بهره ببرند. وی همچنین از تعویض بیش از 600 دستگاه کنتور خراب در همین مدت خبر داد و گفت: تعویض کنتورهای خراب به منظور کاهش هدر رفت آب از جمله برنامه‌های اصلی اداره آبفای شهری یاسوج است. قلندری ادامه داد: مجموعه آب و فاضلاب بدون هیچ ملاحظه‌ای با مشترکان غیر مجاز برخورد کرده و در کمترین زمان ممکن آنان را به دستگاه قضایی معرفی می‌کند.
 
آب و فاضلاب 

مشکلات آب شرب خوزستان همه مردم را اذیت کرده است
تسنیم:
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت نامناسب آب شرب خوزستان همه مردم و مسئولان را اذیت کرده است. ما انتظار داریم دولت و وزارت نیرو هرچه سریعتر برای رفع مشکل آب شرب روستایی استان خوزستان دست به‌کار شود. سیدراضی نوری اظهار داشت: خدمتی که استان خوزستان به کشور و نظام دارد هیچ استان دیگری ندارد، خوزستان مستحق بسیج عمومی و نگاه ملی و خدمتی مضاعف است که برای رفع مشکلات مردم خوزستان باید انجام شود. وی گفت: استان خوزستان دارای ویژگی‌ها و ظرفیت‌های خاصی از قبیل منابع نفت و گاز‌، کشاورزی، صنعت توریسم و گردشگری، رودخانه‌های پرآب کارون، کرخه‌، دز‌، دسترسی به آب‌های آزاد وبین المللی، همجواری خوزستان با بازارهای مصرف جهانی است که این ظرفیت‌ها در کمتر استانی از کشور مشاهده می‌شود. نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر کارگروه‌هایی فعال با تولید و اشتغال در این استان درگیر این مسائل شوند، می‌توانیم باهمت مسئولان این موضوع‌ها را تقویت و مشکلات را حل کنیم. عضو مجمع نمایندگان خوزستان به مشکلات آب شرب این استان اشاره کرد و افزود: وضعیت نامناسب آب شرب خوزستان همه مردم و مسئولان استانی و شهرستانی را اذیت کرده است. ما انتظار داریم دولت و وزارت نیرو هرچه سریعتر برای رفع مشکل آب شرب روستایی استان خوزستان دست به‌کار شود. نوری تصریح کرد: مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار دارند که دولت و مسئولان باتوجه به ظرفیت‌های فراوان خوزستان برای رفع مشکلات اساسی این استان توجه خاصی صورت گیرد. وی از عدم پرداخت مطالبات گندم‌کاران انتقاد کرد و افزود: هرچه سریعتر باید مطالبات گندم کاران پرداخت شود. به تأخیر افتادن مطالبات گندم کاران باعث نارضایتی کشاورزان زحمتکش گردیده است. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: لذا با توجه به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری و در راستای عمل به معنویات معظم له و حمایت از تولید داخل در بخش کشاورزی و ایجاد انگیزه برای کشاورزان، باید هرچه سریعتر نسبت به پرداخت مطالبات کشاورزان به هر طریق ممکن اقدام شود.
 
 شوش

شهرستان بم، قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور می‌شود
قطره: نماینده مردم شهرستان‌های بم، فهرج، ریگان و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: با احداث ۵۰۰ هکتار گلخانه در پایین دست اراضی سد نساء بم، این شهرستان به قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود. حبیب‌الله نیکزادی‌پناه اظهار‌داشت: متاسفانه از ظرفیت بسیار خوب آب سد نساء و این نعمت خدادادی در شرق استان کرمان به نحو مطلوب استفاده نشده است. وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با طهماسبی معاون وزیر کشاورزی در امور باغبانی، پیمان جلالی رئیس بخش نخیلات و سجادی مدیر عامل شرکت شهرک‌های گلخانه‌ای وزارت کشاورزی گفت: در این جلسه مقرر شد با توجه به پتانسیل بسیار خوب شهرستان بم با استفاده بهینه از آب سد نساء، شهرستان بم به قطب محصولات کشاورزی گلخانه‌ای در کشور تبدیل شود. نماینده مردم شهرستان‌های بم، فهرج، ریگان و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی افزود: این اتفاق به منظور رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال جوانان در بم و همچنین ارزآوری برای کشور پیگیری جدی می‌شود. وی با بیان اینکه کارهای مطالعه و تهیه نقشه و مقدمات کار این پروژه توسط شرکت شهرک‌های گلخانه‌ای کشور انجام می‌شود خاطر‌نشان کرد: این پروژه یک پروژه ملی است و نیاز به همکاری همه مسئولان کشوری و استانی دارد. نیکزادی‌پناه بیان کرد: جهت شروع و آغاز به کار این پروژه بزرگ ملی کشاورزی و اقتصادی و با توجه به دیدگاه‌های اقتصادی و طرح مثلث اقتصادی استاندار کرمان باید رزم‌حسینی استاندار کرمان، جلسه‌ای با وزارت نیرو جهت تامین و تخصیص آب مورد نیاز این پروژه برگزار کند.وی افزود: با اجرای این پروژه و با احداث 500 هکتار گلخانه در پایین دست اراضی سد نساء بم، این شهرستان به‌عنوان قطب تولید محصولات گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.
 
نماینده بم 

پیدا شدن جسد کودک ۳ ساله اهوازی در کارون
باشگاه خبرنگاران: مدیر روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از پیدا شدن جسد کودک غرق شده در کانال فاضلاب کوی علوی این شهرستان در رودخانه کارون خبر داد. مقصود حق شناس گفت: پسربچه 3 ساله اهوازی عصر روز پنج شنبه در کانال روباز آب های سطحی در منطقه کوی علوی سقوط کرد. وی تصریح کرد: بدلیل بی نتیجه ماندن تلاش ها برای یافتن جسد این کودک در کانال که تا دیشب به نتیجه نرسید، تیم غواصی و امداد و نجات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ادامه جستجوهای خود را برای پیدا کردن کودک به رودخانه کارون منتقل نمود. حق شناس اذعان داشت: تیم عملیات امداد و نجات این سازمان پیش بینی کرده بود که شاید جسد کودک غرق شده به همراه جریان فاضلاب تصفیه شده وارد رودخانه کارون شده است. مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اذعان داشت: در نهایت جمعه شب جسد این کودک 3 ساله در ورودی دهانه فاضلاب به رودخانه کارون زیر پل فولاد پیدا شد.
 
کودک 
 
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


افتتاح 20 طرح درمانی در آذربایجان شرقی با حضور وزیر بهداشت/ کشتیرانی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان آبرسانی می‌کند/ شهرستان بم، قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور می‌شود
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها