بازدید: 217

حلقه گمشده در حملات لندن

حمله تروريستي شنبه‌شب، سوم ژوئن در منطقه لاندن بريج و بارو ماركت لندن آن هم بعد از حمله چند روز قبل منچستر ضربه سنگيني به مردم و دولت بريتانيا وارد كرد.
دكتر سيد نعمت‌الله عبدالرحيم‌زاده
 
حمله تروريستي شنبه‌شب، سوم ژوئن در منطقه لاندن بريج و بارو ماركت لندن آن هم بعد از حمله چند روز قبل منچستر ضربه سنگيني به مردم و دولت بريتانيا وارد كرد. سه مهاجم با خودروي خود به عابران پياده حمله كردند و بعد از توقف خودرو، از آن پياده شدند و با چاقو به جان مردم افتادند كه در نتيجه آن هفت نفر كشته و 48 نفر هم زخمي شدند كه حال دست كم 21 نفر آنها وخيم گزارش شده است. ترزا مي، نخست وزير بريتانيا، به سرعت كابينه بحران دولت مشهور به كبرا را تشكيل داد كه وزراي ارشد به همراه مسئولان انتظامي، امنيتي و اطلاعاتي بريتانيا در آن شركت داشتند و پليس لندن هم دست به كار شد و دو محل در شرق لندن به نام‌هاي نيوهم و باركينگ را بازرسي و 12 نفر را بازداشت كرد. حالا پليس مي‌گويد هويت سه مهاجم مشخص شده و به دنبال همدستان احتمالي آنهاست و مي ‌هم بعد از چند نشست كابينه كبرا وعده‌هايي مي‌دهد تا آرامش را به لندني‌ها بازگرداند. او نياز جدي به اين آرامش دارد چرا كه زمان چنداني تا انتخابات پارلماني روز پنج‌شنبه هشتم ژوئن باقي نمانده و التهاب بعد از اين حمله به نفع او و حزب محافظه‌كارش نيست.
او براي از بين بردن اين التهاب بود كه نطق تلويزيوني ايراد كرد و از تغييرات در چهار حوزه نام برد. او اولين حوزه را جنگ عليه «تفكر شيطاني» ناميد كه ناشي از انحراف از اسلام و حقيقت است و نمي‌توان با صرف مداخله نظامي عليه آن پيروز شد. وضع قوانين و مقررات جديد براي كاهش دسترسي تروريست‌ها به فضاهاي مجازي حوزه دوم، شناسايي و سركوب افراط‌گرايي در سراسر جامعه بريتانيا حوزه سوم و بازنگري در راهبرد ضد تروريسم چهارمين حوزه مورد نظر نخست وزير بريتانيا بود. او با اين چهار حوزه بيشتر نطق تبليغاتي كرد تا آنكه راهكار مشخصي در وضعيت بحراني فعلي براي مبارزه با تروريسم بيان كرده باشد چرا كه نطق او آن قدر كلي و مبهم بود كه نشانه‌اي از اين راهكار نداشت و به جاي اشاره به عامل و كانون اصلي حمايت از تروريست‌ها، تنها به دادن همين وعده‌هاي كلي اكتفا كرد. در واقع راه جدي مبارزه با گروه‌هاي تروريستي در لندن يا ديگر شهرهاي اروپايي در هدف قرار دادن اين عامل و كانوني است كه با تهيه مراكز و حمايت مالي دست به كار پرورش تفكر افراطي و تكفيري در اروپاست و همين تفكر است كه ذهن و روح تروريست‌ها را تسخير كرده تا دست به جنايت و حملاتي نظير شنبه‌شب بزنند. بايد گفت كه اين عامل و كانون نه بر خانم مي و نه ديگر سياستمداران اروپايي پنهان است چنان كه جرمي كوربين بعد از حمله شنبه‌شب به صراحت از آن نام برد و از عربستان سعودي و ديگر كشورهاي عربي حوزه خليج فارس نام برد كه از افراط‌گرايي حمايت مالي مي‌كنند و گفت كه اين كشورها با حمايت ملي ايدئولوژي افراط‌گرايي را شعله‌ور مي‌كنند و بايد با اين كشورها مذاكرات دشواري را در پيش گرفت.
نكته جالب توجه در گزارشي است كه روزنامه گاردين قبل از حمله تروريستي سوم ژوئن منتشر كرد و در آن گزارش، تحقيقاتي مورد بررسي قرار گرفت كه ديويد كامرون، نخست وزير سابق بريتانيا، دستور انجام آن را داده بود. كامرون اين دستور را در دسامبر 2015 و بعد از يك مصالحه سياسي با حزب ليبرال دموكرات صادر كرد تا شبكه مالي براي حمايت از افراط‌گرايي و تروريسم در بريتانيا معلوم شود. حالا بعد از ماه‌ها معلوم شده كه جزئيات اين تحقيق مهر محرمانه خورده و منتشر نخواهد شد زيرا نام عربستان سعودي و حكام آل سعود آن در كانون اين شبكه مالي قرار دارد كه به همراه شيوخ خليج فارس از تروريست‌ها حمايت مي‌كنند. تام برك، سخنگوي حزب ليبرال دموكرات، نامه‌اي به ترزا مي ‌فرستاده تا از او بخواهد كه ادامه تحقيقات را تأييد كند و در اين نامه عربستان سعودي را مورد اشاره قرار مي‌دهد كه با استفاده ابزاري از صدها مسجد در انگليس «مروج وهابيت» و افراط‌گرايي است و تأييد مي‌كند: «متأسفانه ريشه افراط‌گرايي شهروندان انگليسي از همين طريق صورت مي‌گيرد.» واقعيت اين است كه آل سعود عامل وكانون اصلي حملات تروريستي است كه در لندن، برلين، پاريس و ديگر شهرهاي اروپايي است و برك در نامه خود انگشت روي همين واقعيت مي‌گذارد چنان كه زيگمار گابريل، وزير خارجه آلمان هم در دسامبر گذشته از مسجدهاي وهابي با حمايت مالي آل سعود گفته بود كه كانون‌هاي اصلي پرورش افراد خطرناك و افراطي هستند. مبارزه با هسته‌هاي وهابي در اروپا و حمايت مالي آل سعود از آنها حلقه گمشده‌ براي مبارزه عملي با گروه‌هاي تروريستي است كه خانم مي ‌حاضر به پذيرش اين حلقه نيست اما هستند سياستمداراني در لندن كه حالا به اين واقعيت آگاه شده و به صورت جدي به دنبال پيگيري آن هستند.

حلقه گمشده در حملات لندن
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10
 • حلقه گمشده در حملات لندن


  حمله تروريستي شنبه‌شب، سوم ژوئن در منطقه لاندن بريج و بارو ماركت لندن آن هم بعد از حمله چند روز قبل منچستر ضربه سنگيني به مردم و دولت بريتانيا وارد كرد.
 • پیدا شدن حلقه گمشده پس از 9 سال +عکس


  خانمی که حلقه ازدواج خود را در ایتالیا گم کرده بود پس از 9 سال، آن را پیدا کرد.
 • حلقه گمشده مهارت آموزی


  جمله معروفی هست که میگوید تواناییهایمان برایمان کار پیدا می کند می شود با مهارت آموزی و ارتقای تواناییها فرصتهای شغلی بیشتری برای خودمان فراهم کنیم اینطوری جامعه پویاتر خواهد بود.
 • حلقه گمشده داروین در ایران کشف شد!


 • حمایت حلقه گمشده چوخه


  قرار بر توسعه بود. روزی که پای آقایان مسئول به ساختمان بلند و سفیدرنگ گود چوخه زینل‌خان باز شد، حرف از توسعه به میان آمد. حرف از گسترش کشتی پهلوانی به میان آمد که مردم سال‌ها بی هیچ توقعی به تماشای پهلوانی‌هایش نشسته بودند.
 • حلقه گمشده در فناوری امدادرسانی


  پس از زلزله کرمانشــاه همراه جمعی از دوســتان مدت کوتاهی برای کمک به مناطق ســانحه دیده رفته بودیم.
 • آموزش، حلقه گمشده بوم گردی


  نخستین همایش بوم گردی و توسعه پایدار با شرکت بیش از 100 اقامتگاه بوم گردی از 23 استان در شهر کاشان برگزار شد.
 • "مالیات" حلقه مهم اما گمشده اقتصاد ایران


  متاسفانه وزن سنگین درآمدهای نفتی در اقتصاد کشور، اهمیت مالیات را به عنوان دومین منبع درآمدی دولت به حاشیه رانده و این موضوع مربوط به دیروز و امروز هم نیست بلکه در زمان رژیم گذشته هم به همین شکل بود. این درحالی است که بدون داشتن یک نظام مالیاتی دقیق و
 • «م.ب» حلقه گمشده پرونده بزرگ «پرهام»


  «م.ب» به عنوان حلقه گمشده اظهار مشترک متهمان و وکلای آنها در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده بزرگ تخلف اقتصادی «پرهام» در استان گلستان بوده است.
 • شفافیت، حلقه گمشده فدراسیون دوومیدانی


  اگر مسئولان فدراسیون دوومیدانی چند نکته مهم و کلیدی را رعایت می‌کردند، شاید تا این حد درگیر حواشی مربوط به ماجرای پاداش‌ها نمی‌شدند.
 • بلاک‌ چین؛ حلقه گمشده اینترنت اشیا


 • سرمربی درجه یک، حلقه گمشده تیم ملی در دوران پسا «کی‌روش»


 • امنیت، حلقه گمشده مصر در دوران «السیسی»


  نیروهای امنیتی مصر جمعه شب با خشونت‌بارترین حمله گروه‌های مسلح در جنوب غربی قاهره مواجه شدند، حمله‌ای که در آن افراد مسلح برای اولین بار از خمپاره و بمب‌های دست‌ساز علیه این نیروها استفاده کردند.
 • درآمد پايدار، حلقه گمشده اقتصاد شهر


  شهر موجود زنده است كه نياز به نگهداري و مراقبت دائمي دارد و كسب در آمد پايدار مي‌تواند شهر را از وابستگي به درآمدهايي كه تبعات منفي زيادي براي شهر دارد نجات دهد.
 • نظرمحمدی: یک حلقه گمشده در هافبک داشتیم


  سرمربی سپیدرودی ها می گوید دو بازی گذشته پیکان  مقابل پارس جنوبی جم و ذوب‌آهن را به همراه کادرفنی آنالیز کردیم و متوجه شدیم که با آن پیکانی که در دیدار تدارکاتی مصاف دادیم متفاوت است.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها