بازدید: 42

تروریست های داعش در لبنان ناکام ماندند

منبع : صدا و سیما کد خبر: 225621
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، سه عضو گروهک تکفیری داعش که قصد عملیات تروریستی در بیروت را داشتند با هوشیاری ماموران امنیتی لبنان ناکام ماندند.
بر اساس این گزارش ،  مدیریت امنیت عمومی با همکاری مدیریت امنیت داخلی لبنان توانستند پنجشنبه گذشته سه تروریست را که که یکی از آنها جلیقه انفجاری به تن داشت و قصد داشتند یک رستوران را در منطقه ضاحیه جنوبی بیروت هنگام افطار روزه داران منفجر کنند بازداشت کردند .
روزنامه الاخبار لبنان نوشت ماموران امنیتی این تروریست ها را قبل از فعال کردن جلیقه انفجاری بازداشت کرده اند .
تروریست های بازداشت شده از یک واسطه در اردوگاه عین الحلوه که با یکی از سرکردگان داعش در الرقه سوریه ارتباط داشته است دستور می گرفتند .
بیش از یک سال و نیم از آخرین انفجار تروریستی برج البراجنه در ضاحیه بیروت که منجر به شهادت 43 نفر و زخمی شدن تعداد زیادی از شهروندان لبنانی شد می گذرد.
در این مدت ماموران امنیتی لبنان و حزب الله توانسته اند امنیت کامل را در ضاحیه برقرار کنند.
پارسال و چند روز قبل از روز قدس تعداد زیادی از عناصر تروریستی داعش با عبور از مرز سوریه و ورود به لبنان قصد به آتش کشیدن این کشور به ویژه مراسم روز قدس ضاحیه را داشتند، اما از این کار بازماندند و در همان شهرک مرزی القاع پس از دو عملیات کور که منجر به قربانی شدن تعدادی شد، دستگیر شدند.


تروریست های داعش در لبنان ناکام ماندند
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها