بازدید: 68

۷ تا ۱۰ درصد سقف افزایش اجاره بها/بازار مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 217796
رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: نرخ افزایش اجاره در بازار مسکن بین ۷ تا ۱۰ در صد است، این در حالی است که بازار اجاره مسکن به ویژه در کلان شهر‌ها ظرفیت افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصد را ندارد.
افزایش ۷ تا ۱۰ درصدی نرخ اجاره در بازار مسکن
حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری در گفتگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه از اول خرداد ماه فصل جابه جایی و نقل انتقالات مستأجران شروع می‌شود، گفت: از اول خرداد تا پایان شهریور ماه میزان قراردادهای اجاره افزایش چشم‌گیری پیدا می‌کند.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه بازار اجاره نیز همانند بازار خرید و فروش مسکن ظرفیت افزایش قیمت را ندارد، گفت: بازار مسکن در سال‌های قبل، به دلیل رکود افزایش قیمت نداشته، در نیتجه وقتی قیمت خرید و فروش افزایش نیابد، بازار اجاره نیز متأثر از آن افزایش پیدا نمی‌کند.

عقبایی با اشاره به اینکه حداکثر افزایش قیمت اجاره در شهر‌ها بین ۷ تا ۱۰ درصد است، گفت: بازار اجاره مسکن به ویژه در کلان شهر‌ها ظرفیت افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصد را ندارد.
 
رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری اظهار داشت: توازن بین عرضه و تقاضا درحوزه مالکیت به نفع خود مردم است، زیرا با برقراری این توازن می‌توان شاهد ثبات در بازار مسکن باشیم.
 
وی در پایان یادآور شد: با افزایش تولید و ایجاد یک بازار رقابتی، می‌توانیم شاهد رونق و خروج از رکود در بازار مسکن باشیم.
 
انتهای پیام/
 

۷ تا ۱۰ درصد سقف افزایش اجاره بها/بازار مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها