بازدید: 274

همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها و اعتبار ۱۵ تا ۲۰ هزارمیلیاردی

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 2156136
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها هرساله نیاز به اعتبار حداقل ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومانی دارد، اما دولت همیشه میزان کمی را در لایحه بودجه در نظر می‌گیرد.

همسان سازی حقوق بازنشسته ها و اعتبار ۱۵ تا ۲۰ هزارمیلیاردی

به گزارش بورس نیوز، رسول خضری درباره آخرین وضعیت طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار کرد: این موضوع یکی از محوری ترین بحث های کمیسیون اجتماعی مجلس بوده که در دستور کار کمیسیون بوده و جلسه ای متشکل از صندوق های بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی برگزار خواهد شد.

وی افزود: به نظر ما بازنشسته، بازنشسته است و فرقی ندارد که در چه سالی بازنشسته شده و کسی که ۱۰ سال پیش بازنشسته شده است نباید میزان حقوق دریافتی اش با کسی که به تازگی بازنشسته شده فرقی داشته باشد. در حال حاضر برخی اشخاصی که ۱۰ سال پیش با مدرک لیسانس بازنشسته شده حدود یک سوم حقوق فردی را با همان مدرک و رتبه شغلی دریافت می کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همسان سازی حقوق بازنشسته ها هرساله نیاز به اعتبار حداقل ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومانی دارد، اما دولت همیشه میزان کمی را در لایحه بودجه در نظر می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: تعداد بازنشستگان کشور حدودا بالای ۴ میلیون نفر بوده که از نظر معیشتی در فشار هستند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در خانه ملت تصریح کرد: افرادی که کمتر از ۳ میلیون تومان حقوق دریافت می کنند زیر خط فقر هستند. این افراد در اولویت هستند و نباید به هیچ عنوان یارانه شان قطع شود.

وی تاکید کرد: در وضعیت موجود بیشتر از هر زمان دیگری می طلبد که صندوق بازنشستگی کشوری فرد قوی و کارآمد را به عنوان رییس انتخاب کند و باید به زودی تعیین تکلیف شود تا از حالت سرپرستی خارج شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: یکی از درخواست هایمان از وزیر محترم کار این است که قبل از اینکه لایحه بودجه به مجلس ارسال شود این موضوع را تعیین تکلیف کنند.

خضری گفت: نباید امسال به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان نگاه کلیشه ای داشت و بایستی صددرصد اعتبارات را برای عملی شدن این موضوع لحاظ کنند.


همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها و اعتبار ۱۵ تا ۲۰ هزارمیلیاردی
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها