بازدید: 797

توان هسته‌ای ایران از هر زمان دیگری بهتر است

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 2156130
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز توان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از هر زمان دیگری در شرایط بهتر قرار دارد، گفت: در این مدت تلاش کردیم صنعت هسته‌ای توسعه پیدا کند و تحقیقات ادامه یافت و چندی پیش رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که تعداد سانتریفیوژ‌های ایران افزایش یافت، ضمن حفظ توافق برجام، حقوق مردم ایران را پاس داشتیم، اما در برابر دشمنان خود تسلیم نمی‌شویم.

به گزارش بورس نیوز، حجت الاسلام حسن روحانی امروز، در جمع مردم رفسنجان با بیان اینکه بسیار خوشحالم که در این ایام میلاد باسعادت پیامبر اسلام و میلاد امام صادق (ع) توانستم در جمع شما مردم عزیز و قهرمان رفسنجان حضور یابم، اظهار کرد: مردم رفسنجان همیشه مردمی فعال، پرتلاش، سختکوش، متدین و انقلابی بوده اند.

روحانی در بخشی از سخنان خود با اشاره به امضای توافقنامه برجام تصریح کرد: ما با ۶ کشور و قدرت بزرگ یک توافقی را امضاء کردیم، اما این وسط یکی از کشور های از این توافق خارج شد که ما چند کار می توانستیم انجام بدهیم و شیوه های مختلف داشتیم، یک عده می گفتند شما بلافاصله خارج شوید و یک عده می گفتند که در هر شرایطی در این توافق بمانید و یک هم عده می گفتند که یک راه بینابین انتخاب کنید و این راه بینابین به نفع ماست.

رئیس جمهور با بیان اینکه با ادامه برجام سال آینده ما به یک هدف بسیار بزرگ سیاسی، امنیتی و دفاعی دست پیدا می کنیم، خاطرنشان کرد: سال هاست خرید سلاح از طرف ایران طبق توافقنامه سازمان ملل ممنوع است و خرید سلاح کشور دیگر از ایران ممنوع است یعنی نمی توانیم سلاح بفروشیم. طبق این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ و سال آینده اگر این برجام را نگه داریم، تحریم تسلیحاتی ایران برداشته می شود و ما به راحتی می توانیم سلاح بخریم و بفروشیم و به دنیا صادر کنیم و یکی از آثار مهم این توافق است.

وی با بیان اینکه اگر از برجام خارج شویم قطعنامه های شورای امنیت علیه ایران برمی گردد، تاکید کرد: باید فکر کنیم منافع کشور کجاست؟ حالا منافع ما در ماندن است آیا دیگران دست روی دست بگذارند و به این توافق عمل نکنند و ما یکجانبه عمل کنید این درست نیست و ما یک راه بینابین را انتخاب کردیم و تلاش داشتیم برجام را حفظ کنیم، اما در عین حال هم آنچه را در توافق قرار گذاشته بودیم انجام بدهیم را پله پله در حال کاهش هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز توان هسته ای جمهوری اسلامی ایران از هر زمان دیگری در شرایط بهتر قرار دارد، گفت: در این مدت تلاش کردیم صنعت هسته ای توسعه پیدا کند و تحقیقات ادامه یافت و چندی پیش رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که تعداد سانتریفیوژ های ایران افزایش یافت، ضمن حفظ توافق برجام، حقوق مردم ایران را پاس داشتیم، اما در برابر دشمنان خود تسلیم نمی شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به آمریکایی ها گفت: بدخواهان ایران بدانند شما با تحریم و فشار، نمی توانید این ملت بزرگ، غیور و دلاور را به زانو در بیاورید، ما با همه توان در برابر دشمنانمان می ایستیم. ما کار خلافی نکردیم و طبق قانون عمل کردیم. به ما اعتراض می کنید چرا فردو را راه اندازی کردید و اعتراض می کنید چرا غنی سازی می کنید و چرا آب سنگین اراک را راه اندازی می کنید، اگر روزی شما به همه تعهدات عمل کردید ما هم برمی گردیم به همه تعهدات عمل می کنیم تعهدات یکجانبه نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه در برجام سر هیچ کس کلاه نرفته است، خطاب به آمریکایی ها گفت: مگر در مذاکرات برجام وزیرخارجه، مذاکره کننده و حقوقدان نداشتید، اگر سرتان کلاه رفته به فکر سر خودتان باشید، تقصیر ما چیست ما نشستیم با شما دو سال حرف زدیم و چانه زدیم و گفتگو کردیم در واقع رسیدیم به یک توافق و امضاء کردیم. همچین چیزی مقبول نیست و در این توطئه آمریکا خوشبختانه جز یکی دو کشور هیچ کس از آمریکا حمایت نکرد و همه و حتی اروپایی ها آن ها را محکوم کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح ها و پروژه های افتتاح شده در استان یزد تصریح کرد: امروز در استان کرمان پروژه های فراوانی افتتاح می شود و این خبر خوش را به مردم رفسنجان اعلام کنم که کارخانه اسید از فردا شروع به کار می کند و افتتاح رسمی می شود و آلودگی مس سرچشمه از بین می رود.

رئیس جمهور از تصمیم دولت برای انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان خبر داد و گفت: سهمیه آب استان های کرمان و یزد را مشخص کردیم و با سرمایه گذاری که در این زمینه انجام خواهد شد، شاهد یک تحول بزرگ در این استان ها خواهیم بود و سال آینده اولین قسمت از آب خلیج فارس به استان کرمان و استان یزد وارد خواهد شد که البته این آب برای تأمین بخش صنعت است. حتی این آبی که منتقل می شود برای طرح گلخانه ای مفید است.

وی افتتاح کارخانه بزرگ نوآوری در تهران را یکی از کار های پرافتخار دولت یازدهم و دوازدهم دانست و گفت: شبیه این مرکز در یزد طی سال آینده افتتاح خواهد شد. در رفسنجان نیز به یک پارک بزرگ علم و فناوری احتیاج داریم که در این سفر تصمیم گرفتیم به عنوان هدیه به غیر از مسئله آب، عملیات اجرایی یک پارک عظیم علم و فناوری در رفسنجان ان شاءالله سال آینده شروع شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه در این سفر در زمینه آب و برق یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح می شود، گفت: در زمینه طرح های آبرسانی و فاضلاب ۱۸۰۰ میلیارد تومان امروز در این استان افتتاح انجام می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما می دانیم که مردم از لحاظ زندگی در سال گذشته و امسال در فشار قرار داشتند و دارند، گفت: ما این را می دانیم درآمد، مخارج و زندگی مردم و مخصوصا آن هایی که حقوق بگیر ثابت هستند، کفاف نمی دهد، اما در روز های آینده طرحی را برای خانواده هایی که در فشار اقتصادی هستند اعلام خواهیم کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در کشور حدود ۲۵ میلیون خانوار داریم، گفت: در کشور عزیزمان یک عده ای وضع زندگی شان وضع مناسبی است و می توانند روی پای خودشان بایستند و یک اکثریتی در فشار هستند و باید از راه هایی کمک شود. ۱۸ میلیون خانوار نیاز به مساعدت و کمک دارند. امیدواریم بتوانیم به هر خانوار یک حمایتی را ماهیانه بدهیم، این طرح مهم دولت در سال ۹۸ است که در روز های آینده و هفته های آینده مشخصات آن برای مردم اعلام خواهد شد.

روحانی از این طرح دولت به عنوان یک گام برای حمایت از مردم نام برد و گفت: ان شاءالله بتوانیم با کمک مردم از این تحریم و مشکلات عبور کنیم و بتوانیم راه بزرگان و را ادامه دهیم.


توان هسته‌ای ایران از هر زمان دیگری بهتر است
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها