بازدید: 701

تاج: مبلغ قرارداد ویلموتس ۳ میلیون دلار نیست/ با منتشرکنندگان این شایعه برخورد می‌شود/ ممکن است در آینده ایران و عربستان به هم نزدیک شوند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2156114

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال درباره رفع شدن مشکل پرداخت دستمزد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی کشورمان بیان کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه ای که آمریکا علیه ایران اعمال کرده استفاده از روش معمولی که در کل دنیا برای پرداخت مطالبات وجود دارد برای ما مقدور نیست، اما باید به شکلی عمل کنیم تا یک بانک خارجی بتواند حقوق سرمربی ما را به حساب او واریز کند.

تاج: مبلغ قرارداد ویلموتس ۳ میلیون دلار نیست/ با منتشرکنندگان این شایعه برخورد می شود/ ممکن است در آینده ایران و عربستان به هم نزدیک شوند

او افزود: این کار را با کمک افراد و سازمان های زیادی انجام دادیم. شخص وزیر و دستگاه های مختلف به ما کمک کردند تا پول را به دبی ببریم که البته آنجا نتوانستیم به حساب سرمربی تیم ملی واریز کنیم، اما در نهایت در ترکیه توانستیم پول ویلموتس را پرداخت کنیم. پس از این اقدام ویلموتس به ایران آمد چرا که حقوقش را تا ۴ ماه دیگر گرفته است. باید از افرادی که تحریم ها را به بحث ورزش کشانده اند بپرسید آیا در ادامه هم می توانیم پول ویلموتس را به این شکل پرداخت کنیم یا خیر؟

تاج درباره اینکه یکی از راهکار های فدراسیون فوتبال و دستگاه ورزش برای دریافت مطالباتش از فیفا و سایر نهاد ها پیگیری این کار از طریق یک شرکت خاص است، گفت: این موضوع را دنبال می کنیم و به خود فیفا هم اعلام کرده ایم انتظار داریم حساسیت جدی نسبت به این تحریم ها نشان بدهد. من ۲ نامه به اینفانتینو زده ام و به او گفته ام اینکه کشوری بیاید و فوتبال یک کشور دیگر را تحریم کند، برخوردی تبعیض آمیز است.

تاج ادامه داد: برای سفر تیم ملی امید به اندونزی و قطر مشکل داریم و همین الان از حیث پول بردن با تیم ملی به اردن برای پرداخت هزینه هتل مشکل داریم. این محدودیت ها وجود دارد، اما مهم این است ورزش کشور قهرمان باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: فوتبال ساحلی ما قهرمان جام بین قاره ای شده و تیم ملی جوانان در رقابت های انتخابی قهرمانی آسیا نتایج خوبی گرفت. امیدواریم تیم ملی بزرگسالان هم بتواند از سد عراق بگذرد و نتیجه مطلوبی را رقم بزند. همه در این شرایط زندگی می کنیم و با تمام تحریم های اعمال شده تیم های ما شرایط خوبی را رقم می زنند و در بهترین رتبه های جهان ایستاده ایم.

او درباره ادعای مدیربرنامه مارک ویلموتس مبنی بر اینکه سرمربی تیم ملی سالانه سه میلیون دلار از فدراسیون فوتبال ایران دستمزد می گیرد، گفت: اینکه او چنین چیزی را گفته باشد نشنیده ام. ضمن اینکه این عدد به هیچ وجه درست نیست و مدیربرنامه یا دستیار ویلموتس اجازه اعلام مبلغ قرارداد را ندارد.

او درباره نحوه اعزام تیم ملی به اردن برای بازی با عراق توضیح داد: درباره این بازی اتفاق های خوبی افتاده است. مشغول رزور هتل در اردن هستیم، اما هزینه بسیار سنگینی به فدراسیون فوتبال تحمیل شد. حدود ۲۵ هزار دلار باید برای هتل، ترانسفر و لجستیک تیم ملی به اردن پرداخت کنیم. با این وجود فدراسیون این مبالغ را پرداخت می کند.

تاج افزود: نمی توانیم تیم ملی را با پرواز عادی به اردن بفرستیم و پرواز مستقیم هم نداریم. برای سفر عادی به این کشور باید به قطر یا ترکیه می رفتیم و پس از آن هم اعضای تیم مدت زیادی بین ۷ تا ۸ ساعت در فرودگاه معطل می ماندند. با توجه به اینکه قرار است سه شنبه و ۲ روز قبل از بازی با عراق به اردن برویم پرواز عادی مطلوب نبود به همین دلیل باید تیم را با پرواز چارتر به اردن اعزام کنیم که این پرواز هم برای فدراسیون فوتبال هزینه سنگینی دارد. تمام این کار ها را انجام دادیم تا با نتیجه ای مطلوب عراق را شکست بدهیم.

تاج: مبلغ قرارداد ویلموتس ۳ میلیون دلار نیست/ با منتشرکنندگان این شایعه برخورد می شود/ ممکن است در آینده ایران و عربستان به هم نزدیک شوند

تاج درباره شایعه انتخاب سعید فتاحی به عنوان دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال گفت: این ها اولویت فوتبال نیست. طبق اساسنامه سرپرست دبیرکلی فدراسیون برای فعالیت محدودیت زمانی ندارد. با این وجود کار را دنبال کرده و هیئت رئیسه هم موضوع را دنبال می کند. فتاحی، انسان صبور و زحمت کشی است که در حوزه کمیته مسابقات سازمان لیگ خیلی هم خوب کار کرد، اما قرار نیست او دبیرکل فدراسیون شود.

او افزود: جا به جایی در هر نهادی طبیعی و عادی است. من هم در جریان این جا به جایی بودم و انشاالله از فتاحی در محل دیگری استفاده می کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره ایراد های مطرح شده نسبت به محمدرضا ساکت اظهار داشت: برخی ها بیمار هستند. متاسفانه روزنامه رسمی دولت چنین مواضعی نسبت به ساکت دارد و اینکه روزنامه دولت جای حمایت از فوتبال ملی اینگونه موضع گیری می کند نگران کننده است. هر روز اخبار کذبی در این روزنامه منتشر می شود، اما ساکت تنها یک پست دارد و آن هم سرپرست تیم ملی فوتبال بزرگسالان است. هیچ پست دیگری هم ندارد..

تاج درباره آخرین وضعیت پرونده ایران و عربستان گفت: در حال حاضر شرایط به همان شکل قبل است و شاید فوتبال ۲ کشور در آینده به هم نزدیک تر شوند.

او درباره احتمال برگزاری بازی دوستانه با عربستان گفت: مباحثی مطرح شد، اما عربستان در فیفادی پیش رو با تیم دیگری (پاراگوئه) بازی می کند و ما هم با یک تیم دیگر.

تاج درباره اینکه آیا پروازی بودن ویلموتس در قرارداد او قید شده است، گفت: اصلا اینگونه نیست.

او درباره بحث حضور جیانی اینفانتینو در ایران برای تماشای یکی از بازی های لیگ برتر با حضور بانوان تصریح کرد: قرار نیست چنین اتفاقی رخ بدهد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار از قرارداد مارک ویلموتس و حواشی تیم ملی فوتبال ایران

تاج: مبلغ قرارداد ویلموتس ۳ میلیون دلار نیست/ با منتشرکنندگان این شایعه برخورد می‌شود/ ممکن است در آینده ایران و عربستان به هم نزدیک شوند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها