بازدید: 823

زندگی یک میلیون انسان روی سیاره مریخ چگونه خواهد بود؟

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2156106
اسپوتنیک به نقل از رسانه آمریکایی «ایر اند اسپیس» نوشت جمعیت یک میلیونی پایدار و خودکفا می‌تواند در طول ۱۰۰ سال در مریخ ظاهر شود.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه آمریکایی «ایر اند اسپیس» نوشت: مطالعه علمی جدیدی که با عناصری از مدل سازی توسط کوین کانون و دانیل بریت از دانشگاه فلوریدای مرکزی آنجام شده، حاکی است ابتدا ۱۲ نفر در مریخ فرود خواهند آمد و پس از آن تعداد بیشماری سفینه فضایی باید تقریباً هر ۲۶ ماه یکبار مسافران خود را به مریخ ببرند. اما آیا زنان می توانند در مریخ فرزند به دنیا بیاورند؟ و انسانها روی این سیاره چه خواهند خورند؟

این دو در مطالعه خود به طرحی که توسط ایلان ماسک و شرکت وی SpaceEx تهیه شده بود، متکی بودند. فضاپیما های متعدد باید از ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر مسافر در هر پرواز به مریخ منتقل کنند که در هر فرصت ممکن تقریباً هر ۲۶ ماه یکبار انجام خواهد شد. رشد جمعیت، هم از طریق مهاجرت و هم با تولد فرزندان در مریخ تأمین می شود.

هنوز مشخص نیست که آیا زنان به راحتی می توانند در مریخ فرزند به دنیا بیاورند یا خیر. زیرا گرانش مریخ تنها ۳۸ درصد از زمین است. بدن انسان با شرایط زمین سازگار شده و هنگامی که وزن هر جسم همیشه یک سوم کمتر از حد معمول باشد، ممکن است عوارض غیرمنتظره ای بوجود آید.

کوین کانون و دانیل بریت در مطالعه خود نشان دادند که چهار از پنج نوع "مواد مصرفی" اصلی مورد نیاز برای شهرک نشینان مریخ (انرژی، آب، اکسیژن و مصالح ساختمانی) می توانند در مقادیر کافی از سطح مریخ استخراج شوند. در مریخ فقط مواد غذایی قابل دسترسی نیست؛ بنابراین چگونه می توان مشکل مواد غذایی را در آنجا حل کرد؟ مولفان این مطالعه پیشنهاد می کنند که ساکنان فضایی جدید در مریخ به پرورش گیاهان، حشرات و گاو برای تغذیه ژنتیکی-سلولی خود بپردازند.

در گذشته پیشنهاد می شد که گیاهان بطور گسترده در مریخ کاشته شود، ولی کاشت محصولات دارای کالری بالا به منظور تغذیه انبوهی از مردم بسیار مهم است. پرورش حشرات نیز بسیار مفید است، زیرا چنین پرورشی تعداد کالری زیادی در هر واحد مساحت را به بار خواهد آورد. جیرجیرک های خانگی به بهترین وجه برای این هدف مناسب هستند و هم اینک در بعضی از گرانولا های گندمی مورد استفاده قرار می گیرند.

غذا های غنی از پروتئین را می توان از سلول هایی که در بیوراکتور ها رشد می کنند نیز دریافت کرد. جالب اینجاست که ماهی در مریخ از گوشتی که از سلول ها تولید شود، محبوبیت بیشتری دارد، زیرا این محصول را می توان در دما های پایین تر (حدود ۲۰ درجه سانتیگراد) نگهداری کرد، در حالی که سلول های حیوان های خونگرم به گرمای ۳۷ درجه سانتیگراد نیاز دارند.

رشد دادن گیاهان در خاک مریخ بسیار دشوار خواهد بود، زیرا مقدار زیادی نمک کلریک اسید و سایر مواد شیمیایی موجود در رسوبات در خاک آن سیاره وجود دارد. گیاهان در چنین شرایطی در مریخ به سرعت از بین رفتند و کرم های خاکی در آن سرزمین خفه شدند.

کشاورزان مریخی ممکن است با مشکلات دیگری از جمله بیماری های ناشناخته گیاهی که باعث از بین رفتن محصولات زراعی می شوند، مواجه گردند که باعث گرسنگی در بین مهاجران خواهد شد.

نکته مثبت این است که فناوری های تولید مواد غذایی کارآمد و پایدار در مریخ می تواند به نفع افراد بیشتری باشد که با تغییرات آب و هوا در کره زمین سازگار می شوند و بنابراین می تواند برای کل تمدن زمینی ما ارزشمند باشد.

انتهای پیام/


زندگی یک میلیون انسان روی سیاره مریخ چگونه خواهد بود؟
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها