بازدید: 699

آغاز محاکمه شبکه خانوادگی فساد در واردات روغن

منبع : صراط نیوز کد خبر: 2156091
جلسه محاکمه شبکه خانوادگی فساد در واردات روغن و اخلال در بازار ارز با ۱۶ متهم حقیقی و ۳ متهم حقوقی در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی موحدی آزاد برگزار شد.
صراط:

در ابتدای جلسه قاضی موحدی آزاد ضمن اعلام وضعیت دادگاه محمد خرمی پور، مهدی خرمی پور، تیمور عامری برکی، علیرضا عامری برکی، مکیه سلطانی، کاظم نجفی فراهانی، محمدحسین زندیه، محمد حسین وکیلی، امید صابرخیابانی، محمد زندیه، سیدحمیدرضا مصطفی، معصومه خرمی پور، منیره خرمی پور، شهرام تیموری، علی اصغر سلطانی گهر، مجید شفیعی، و بابک حسینی را به عنوان متهمان حقیقی و شرکت های دولفین آبی، دکاتجارت آتی و کشت و صنعت سبز سبحان را ۳ متهم حقوقی این پرونده عنوان کرد.

به گزارش تسنیم در ادامه شاه محمدی نماینده دادستان تهران برای قرائت کیفرخواست در جایگاه قرار گرفت و گفت: نظر به بحران ارزی در سال ۹۶ و ۹۷ و همچنین سیاستگذاری های نادرست دولت در عرصه مدیریت بحران و تداوم رویه نادرست فرصت برای سوءاستفاده سودجویان از منابع مالی عمومی و جیب مردم فراهم شد.

وی گفت: پرونده حاضر در خصوص سوء جریان یکی از شبکه های دریافت ارز دولتی که موجب تلاطم بازار ارز و خروج منابع ارزی از کشور شده، است.

به گفته شاه محمدی همه متهمان این پرونده به مشارکت یا معاونت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته در حد کلان به میزان ۱۵۰ میلیون دلار متهم هستند.

نماینده دادستان ادامه داد: با بررسی محتویات پرونده خانواده خرمی پور شامل مهدی خرمی پور، محمد خرمی پور، معصومه خرمی پور، منیره خرمی پور و محمد حسین زندیه، محمد زندیه، شهرام تیموری و حمیدرضا مصطفی تحت مدیریت محمد خرمی پور معین کردستان عراق برای واردات کالا های اساسی اقدام به تاسیس سه شرکت می کنند و با استفاده از بحران ارزی در سال ۹۶ در داخل کشور و اختلاف نرخ ارز دولتی با آزاد ۱۵۰ میلیون دلار ارز دولتی دریافت کرده و ریال اولیه برای این ارز ها از طریق صرافی عامری تهیه می شود.

وی ادامه داد: محمد وکیلی یکی از کارگزاران بانک مرکزی که مقیم امارات است اقدام به فروش ارز دولتی می کند و پس از افشای جریان همگی از کشور متواری می شوند و ضابطان می توانند تنها محمدحسین زندیه را حین خروج از کشور دستگیر کنند.

نماینده دادستان گفت: بستگان محمد زندیه شامل پدر، مادر، برادر، خواهر، خاله و شوهرخاله فرزند خود را تنها می گذارند و از کشور فرار می کنند و محمدحسین زندیه در حین فرار دستگیر می شود.

به گفته شاه محمدی در جریان تحقیقات از زندیه مشخص می شود این افراد با تهیه اسناد مجهول اقدام به ثبت سفارش واردات کالا های اساسی مانند روغن می کنند و تمام شماره حساب ها متعلق به خود افراد و شخصی به نام محمد وکیلی است.


آغاز محاکمه شبکه خانوادگی فساد در واردات روغن
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها