بازدید: 23

لزوم آگاهی بخشی دانش آموزان به مباحث زیست محیطی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2156082
رستمی گفت: حفظ محیط زیست و توجه به اقدام‌هایی در جهت کاهش آلودگی هوا می‌تواند از بستر مدرسه در درون دانش آموزان شکل گیرد.

لزوم آگاهی بخشی دانش آموزان به مباحث زیست محیطیبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، شاپور رستمی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در آیین بیست و یکمین انتخابات شهردار مدارس با اشاره به خدمت رسانی شهرداری تهران در نواحی ۱۲۲ گانه پایتخت اظهار کرد: شهر تهران با جمعیت ۸ میلیونی در شب و ۱۴ میلیونی در روز نیاز به همکاری دوجانبه دارد و یکی از طرح های در حال اجرا موضوع شورایاری های محله های پایتخت بود تا بتوانیم از این طریق هماهنگی مدیریت شهری را در محله های پایتخت افزایش دهیم.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران افزود: ما در کنار نهاد شورایاری ها، انتخابات شهردار مدرسه را از سال ۶۹ تا امروز برگزار کردیم که به واسطه آن تعاملات شهروندان با مدیریت شهری را گسترش دادیم و شهروندان ما باید به این نکته توجه داشته باشند که مهم ترین راه برای رسیدن به فرهنگ آموزشی است که از کودکی درون فرزند پایه ریزی می شود.

رستمی با تأکید بر اینکه جامعه نهادی پیوسته است، بیان کرد: پیوستگی جامعه نهاد مدرسه را بر خود جا داده و باید دانش آموزان در مدارس با وظیفه های اجتماعی خود آشنا شوند، زیرا تحقیقات نشان می دهد یکی از بستر های آموزش به دانش آموزان محیط مدرسه است.

بیشتر بخوانید: شرکت ۴ هزار و ۳۶۴ دانش آموز در انتخابات شهردار مدرسه

وی با اشاره به آموزش های زیست محیطی به دانش آموزان در محیط مدرسه گفت: حفظ محیط زیست و توجه به اقدام هایی در جهت کاهش آلودگی هوا می تواند از بستر مدرسه در درون دانش آموزان شکل گیرد و یکی از ویژگی های مدرسه این است که در آن نظم و انضباط حرف اول را می زند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به تعامل شهروندان (اولیا و مربیان)، دانش آموزان و مدیران مدرسه با یکدیگر اظهار کرد: با ایجاد این چنین حلقه هایی می توانیم مسائل و موضوعات اجتماعی را در کنار آموزش گسترش دهیم و به این موضوع تأکید کنیم که اگر دست به دست هم دهیم، شهری بهتر خواهیم داشت.

انتهای پیام/

ضرورت آشنایی دانش آموزان با وظایف خود در مدرسه

لزوم آگاهی بخشی دانش آموزان به مباحث زیست محیطی
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها