بازدید: 806

تهران توانایی مقابله با زلزله را ندارد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2156077
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: برای مقابله با یک زلزله بزرگ یعنی با ریشتر بالا در تهران، آمادگی کافی وجود ندارد.

آمادگی کامل برای مقابله با زلزله در تهران وجود نداردبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از خانه ملت، پروانه مافی درباره مقاومت خانه های استان تهران و آمادگی نهاد های مربوطه در صورت وقوع زلزله در پایتخت، گفت: برای مقابله با یک زلزله بزرگ یعنی با ریشتر بالا آمادگی کافی در استان تهران وجود ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: البته دستگاه های مسئول طی سال های اخیر سعی کرده اند که آمادگی های لازم را در این زمینه کسب کنند.

وی ادامه داد: برای مثال بخش مدیریت بحران استان تهران آمادگی های لازم را کسب کرده اند تا در کمتر از کسری از ثانیه و هنگام وقوع زلزله آب، برق و گاز را قطع کنند چرا که در زمان زلزله ممکن است وقایعی، چون آتش سوزی رخ دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: علی رغم آنکه مدیریت بحران استان تهران دستاورد های خوبی تاکنون برای مقابله با زلزله داشته است، اما نمی توانیم بگوییم که در صورت وقوع یک زلزله بزرگ و با ریشتر بالا، شرایط برای مدیریت حادثه کاملا فراهم است.

مافی با اشاره به اینکه دولت هم نوسازی بافت های فرسوده را در دستور کار دارد که از این طریق می توان تا حدود زیادی با تخریب منازل در زمان وقوع زلزله مقابله کرد، تصریح کرد: هر چقدر ساخت وساز ها جدیدتر و مبتنی بر اصول و مهندسی های نوین باشد، استحکام ساختمان ها هم بیشتر می شود و خسارت ها کاهش می یابد.

وی عنوان کرد: آمادگی نسبی برای مقابله با زلزله در تهران وجود دارد، اما برای ایجاد آمادگی کامل، شهرداری و مدیریت بحران باید تلاش های بیشتری را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


تهران توانایی مقابله با زلزله را ندارد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها