بازدید: 17

حکمتیار: ۴۴ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تقلبی است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2156060
گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان امروز دوشنبه (۲۰ عقرب) در یک نشست خبری در کابل، گفت که ۴۴ درصد آرای ریخته شده در صندوق‌های انتخابات ریاست‌‎جمهوری، تقلبی است.

به گزارش خبرگزاری میزان، گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز دوشنبه (۲۰ عقرب) در یک نشست خبری در کابل، گفت که ۴۴ درصد آرای ریخته شده در صندوق های انتخابات ریاست ‎جمهوری، تقلبی است.

وی افزود که با جداسازی ۱.۲ میلیون آرا از مجموع آرای پاک، درصدی آرای تقلبی به ۴۴ درصد خواهد رسید.

حکمتیار ادامه داد: اکنون جنجال اصلی بر سر ۳۰۰ هزار رأی است که از دیدگاه تمامی نامزدها به غیر از اشرف غنی، غیر معتبر است. اما دسته انتخاباتی غنی آن را معتبر می‎خواند زیرا به سود او در صندوق ها به صورت غیرقانونی ریخته شده است.

به گفته او، بیش این ۳۰۰ هزار رای یک شب پیش از انتخابات و یا پس از پایان زمان قانونی روز رأی دهی، در صندوق ها ریخته شده اند.

حکمتیار پیشنهاد می کند تا یک هیئت معتبر به مشورت نامزدها تعیین شود تا جرایم انتخاباتی، بررسی و عاملان آن به کیفر برسند زیرا به گفته او دادستانی و دادگاه عالی نمی ‎توانند این کار را بکنند.

به گفتۀ حکمتیار، با آن که کمیسیون وعده کرده بود که در جریان دو روز نتایج آرا را، اعلام خواهد کرد، اما با گذشت ۴۰ روز از این کار، عاجز است.

گلبدین حکمتیار مخالف باز شماری ۲۴۳۲ محل است زیرا به گفته او وسایل بایومتریکی این بخش ها و وسایل ضروری انتخاباتی دیگر آن، ناپدید شده است و باید در این بخش‎ها، انتخابات دوباره برگزار شود.

/انتهای پیام/


حکمتیار: ۴۴ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تقلبی است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها